PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=773541}

Obietnica poranka

La promesse de l'aube
7,3 3 364
oceny
7,3 10 1 3364
Obietnica poranka
powrót do forum filmu Obietnica poranka

Filmu jeszcze nie widziałam, jeszcze nie wszedł do polskich kin ale książkę czytałam wiele razy i mówię wam, ta historia jest ponadczasowa bo to nie jest tylko opowieść o miłości matki do syna czy raczej syna do matki, to opowieść o tym że możesz być kim chcesz i osiągnąć wszystko czego pragniesz jeśli naprawdę ciężko na to pracujesz i w nosie masz przeciwności a śmiech ludzi cię napędza a nie zniechęca. To nie są jakieś sraty pierdady motywacyjne chrzanienie tylko prawdziwa, inspirująca historia człowieka który z biednego rosyjskiego imigranta stał się wielkim człowiekiem a wszystko to robił dla jednej osoby. Polecam wszystkim "Obietnicę poranka" Romana Gary'ego, przeczytajcie nim wyjdzie film!

ocenił(a) film na 5
wera1111

Nie, nie, nie. Najpierw niech zobaczą film. Ten film ma się tak do książki, jak mapa Ziemi do Ziemi. Po przeczytaniu książki otworzą im się oczy. Ze zdziwienia. Realizatorzy wyjęli kilka scen z dzieła Gary,ego, pomijając to, co w książce jest - przynajmniej dla mnie - najważniejsze, mianowicie refleksje nad życiem. Gdzieś też ulotnił się nieodparty humor autora "Zjadaczy gwiazd". Bref, film jest niezły, ale jednak nie leżał w pobliżu " La Promesse de L'Aube".

ocenił(a) film na 3
Krzypur

Jak można być erudytą i człowiekiem niewątpliwie wrażliwym, a po chwili zgrzytającym zębami, pełnym nienawiści antykomunistą?

ocenił(a) film na 5
Dramat

Nie zgrzytam, nie nienawidzę, nazywam po imieniu owo największe zło uczynione ludziom w imię największego dobra.

ocenił(a) film na 9
wera1111

Po przeczytaniu tej książki bardzo dawno temu, też byłem pod jej wrażeniem. Z Twego wpisu wynika, że masz wolę, wrażliwość i możliwości żeby pasję czytania rozwijać. Więc szukaj dalej, bo ta książka na pewno nie jest najlepszą książką na świecie. Powodzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones