Befrielsesbilleder

57 min.
6,2 113
ocen
6,2 10 113
277
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":34494,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Befrielsesbilleder-1982-34494/tv","text":"W TV"}]}

   Pierwszy dzień po wyzwoleniu, Kopenhaga, maj 1945 roku. Widzimy grupę niemieckich żołnierzy w nieokreślonej scenerii, w której dominuje woda i ogień. Mężczyźni, pokonani na wojnie, odbierają sobie życie lub uwalniają swoich towarzyszy od upokorzenia niemieckiej niewoli. Leo, główny bohater filmu, również chce popełnić samobójstwo, ale wPierwszy dzień po wyzwoleniu, Kopenhaga, maj 1945 roku. Widzimy grupę niemieckich żołnierzy w nieokreślonej scenerii, w której dominuje woda i ogień. Mężczyźni, pokonani na wojnie, odbierają sobie życie lub uwalniają swoich towarzyszy od upokorzenia niemieckiej niewoli. Leo, główny bohater filmu, również chce popełnić samobójstwo, ale w decydującym momencie jego broń zacina się. Pisze list do swojej duńskiej ukochanej, Esther. W willi na peryferiach miasta, gdzie świętuje się wyzwolenie, spotykamy Esther. Obejmuje ona czarnoskórego żołnierza amerykańskiego i wtedy dostrzega Leo, który wkrada się do willi. Kiedy zostają sami, Esther zarzuca Leo udział w torturach. Chłopcu z ruchu oporu wykłuto oczy. Leo się wypiera, zwalając wszystko na SS. Esther wytyka mu jego odpowiedzialność, a następnie obiecuje zaprowadzić go do kryjówki w lesie.

   Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO GO, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami.

   Netflix - www.netflix.com

   HBO GO - www.hbogo.pl

   Canal+ - www.pl.canalplus.com

   Player - www.player.pl

   TVP VOD - www.vod.tvp.pl

   Play Now - www.playnow.pl

   iTunes - www.apple.com/pl/itunes

   Nowe Horyzonty -

   Apple TV - tv.apple.com

   mdag.pl - mdag.pl

   Pięć Smaków - piecsmakow.pl

   Moje eKino - mojeekino.pl

   Ninateka - ninateka.pl

   VOD.PL - www.vod.pl

   Chili - pl.chili.com

   Amazon Prime - www.primevideo.com

   Playstation VR -

   Canal+ - www.pl.canalplus.com

   DAFilms - dafilms.pl

   Cineman - cineman.pl

   Outfilm - outfilm.pl

   KinoPodBaranami - https://www.kinopodbaranami.pl