PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 019
ocen
5,7 10 1 27019
4,9 18
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Ten film jest równie śmieszny co Dzień świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Dziwię się, że ludzie wciąż traktują te filmy jako komedie.
Najgorsze że i w nas samych można czasem zobaczyć wspólne cechy z Bratkiem czy Miałczyńskim, wtedy kolejny raz należy się zastanowić ile w tym jest komedii a ile dramatu.

mgaak

Dokładnie tak. Oglądając film miałam skojarzenia z "Nic śmiesznego". Ten film to na pewno nie jest komedia.

ocenił(a) film na 7
essita

To dla mnie zawsze jest magiczna chwila gdy losowa osoba w internecie przyznaje mi racje. Cudnie :)

mgaak

Miło mi :)
Dodam jeszcze, że dzień/dwa po obejrzeniu filmu jak zobaczyłam M.Stuhra gdzieś w innym kontekście to zrobiło mi się go żal, a jak Sonię Bohosiewicz to poczułam strach. Wniosek z tego, że zagrali bardzo przekonująco.

ocenił(a) film na 6
mgaak

Dokładnie, w przypadku Dnia Świra jak i Obywatela niby co chwilę się śmiejesz ale komedia to bynajmniej nie jest...

ocenił(a) film na 10
mgaak

Komedia jest formą dramatu - i ten film doskonale trzyma się konwencji. To dramat z elementami gorzkiej komedii w ujęciu satyrycznym przedwojennych kabaretów czy czasopism pokroju "Szpilek". 10/10! Nie jest to "Ukryta Prawda" czy "Projekt Lady" czy inna szmiropodobna współczesna produkcja dla mas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones