PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 760
ocen
6,9 10 1 130760
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Ostatnio, wzielo mnie na ogladniecie trylogii Sienkiewicza, w Liceum nie przepadalam bardzo za tego typu filmami, a jeszcze jak musielismy chodzic do kina to juz wogole, przymus, a nie chec. Wlasnie przedwczoraj ogladnelam Pana Wolodyjowskiego, a wczoraj Ogniem i mieczem. I dopiero po latach spodobal mi sie film. Jak na tamte lata te filmy sa lepiej zrobione, niz teraz, bardzo dobra gra aktorska naszych znanych aktorow. Scenografia nie najgorsza, pare razy nawet mnie rozbawil Zagloba. Czasami mysle ze do takich filmow trzeba dorosnac, bo co innego ma sie w glowie jako nastolatek a co innego jako juz osoba dorosla.

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

W 1000% podzielam opinię. To prawda ,że do tego typu filmu trzeba dorosnąć. Bo jak już ktoś wcześniej powiedział bez zrozumienia sarmatyzmu nie zrozumie się Polskości... A poza tym Trylogia a szczególnie Ogniem i Mieczem to Arcydzieło!

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

W zasadzie nie trzeba być dorosłym człowiekiem (pod względem wieku), żeby pokochać i zrozumieć ten film. Ja sama mam dopiero 15 lat, a Ogniem i Mieczem ( oraz pozostałe części trylogii) obejrzałam kiedyś w podstawówce, i nie dawno przypadek skłonił mnie do przypomnienia sobie tego filmu. I tak wracając po tych kilku latach wywiera na mnie takie same wrażenie, to ciepło oraz ogromna radość, ponieważ oglądając, bawię się razem z bohaterami filmu. A sam początek wywołuje u mnie gigantycznego banana na twarzy. Wydaję mi się, że jestem staroświecka, bo w porównaniu do reszty moich rówieśników jako jedyna uwielbiam ten film (obecnię jest moim ulubionym). Zgadzam się, z tym, źe to arcydzieło :D

ocenił(a) film na 9
Sofi_224

Dobrze ze jeszcze sa mlodzi ludzie, ktorzy sa inteligentni, i uwazaja sie za staroswieckich, oby wiecej takich mlodych ludzi podobnych do Ciebie, ja np pietnascie lat temu nie lubilam ogladac Big Brothera, dla mnie to bylo dno, ale moi znajomi z liceum to ogladali i sie tym podniecali, ja wogole nie kumalam o co choczi z tym show. i nie chcialam wiedziec. Wolalam np ogladac Wichrowe Wzgorza, czy Dume i Uprzedzenie i wszystkieiflmy kostiumowe jakie lecialy, mialam swoj swiat. Dobrze byc soba a nie porzadac za innymi i jakas slepa moda..

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

Dzięki za miłe słowa :) Szkoda, że już nie robi się takich filmów jak kiedyś, teraz to tylko seks, pieniądzę i sława. Żadnych klasyków, które uczyły by kultury i miłości do Boga, ojczyzny, to smutne, że w dzisiejszych czasach np. Honor to tylko słowo, a wstyd i hańba funkcjonuje w świecie bez swojego znaczenia ( w sensie czystości itd.). Mówiąc szczerze lubię ludzi nie modnych (co nie idą za tłumem :D), bo są bardziej prawdziwi i mają swoje zdanie. Szczerze mówiąc założyłam konto na filmweb, bo chciałam porozmawiać z kimś, o trylogii wyrażać swoje opinie, oczywiście kulturalnie, bez kłótni :)

ocenił(a) film na 9
Sofi_224

Filmy jakie sa teraz robione, to specjalna robota, majaca na celu oglupic mlodego czlowieka, ze liczy sie hedonizm, a nie rodzina i wartosci chrzescijanskie itd. A to wcale nie sprawia, ze ludzie sa lepsi i szczesliwsi. Zauwaz, ze ludzie, ktorzy maja pieniadze sa slawni, maja tez problemy z narkotykami z wiernoscia, nie ktorzy popelniaja samobojstwa. wtedy sie zawsze sie pytam siebie, przeciez oni mieli wszystko to dlaczego byli nieszczesliwi. Zycze ci abys spotykala jak najwiecej mlodych niemodnych ludzi :) A co do trylogii, to jeszcze mialam sie za Potop wziac i sobie odswiezyc ale trwa 4 godziny. A jesli nie ogladalas jeszcze Pana Wolodyjowskiego to zachecam, film czy serial oby dwa dobre :) tez po latach fajnie sie go oglada.

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

Dziękuję bardzo :) Miałam szczęście obejrzeć wszystkie części :D Obecnie jestem jakieś cztery dni po obejrzeniu Potopu i został mi jeszcze Pan Wołodyjowski (niestety przez szkołę nie mogę na to poświęcić czasu), więc obejrzę go zapewne w weekend. A co do Potopu, pewnie słyszałaś, albo nawet już widziałaś jego odnowioną część (skróconą o połowę), mimo wszystko oryginał jest lepszy. Choć kolory są odświeżone :)

ocenił(a) film na 9
Sofi_224

A nie wiedzialam ze jest krotsza wersja, to sobie zobacze. Nawiasem mowiac tamte czasy ciekawe byly. Czasami zastanawiam sie czy gdyby czlowiek mial mozliwosc cofniecia sie w czasie i przezycia tygodnia w tamtych czasach bez kompa, komorki itd. Czy dalby rade wytrzymac, czy przezylby tydzien tam? A czy ludziom z tamtych czasow podobalyby sie nasze??

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

Też mnie to zastanawia. Myślę, że jeśli człowiek lubi takie rzeczy to szybko zapomni o komputerze i się przyzwyczai :) Z przeżyciem trochę gorzej, pewnie przez prawo i bolesne kary, trzeba było by się pilnować. A mowa to już wogóle, ciężko by było się przestawić na staropolszczyzne, dodatkowo że ze zrozumieniem będzie problem :D Sądzę, że im by się nie spodobały nasze czasy, oszaleli by chyba :D A zwłaszcza Bohun :D

ocenił(a) film na 9
Sofi_224

oj nie wiem patrzac na Bohuna mysle ze spodobalo mu sie, moze nawet bosem Mafii zostalby? ;) Z niego wariat jest :)

ocenił(a) film na 10
Dzastina221

Hahaha o tym nie pomyślałam :) Dużo ludzi by go ścigało, bo on ludzi ja muchy wybijał...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones