Oldeuboi

2 godz.
7,7 83 692
oceny
7,7 10 83692
42 996
chce zobaczyć
7,8 20
ocen krytyków
{"rate":7.8,"count":20}
{"type":"film","id":115059,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Oldeuboi-2003-115059/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Oldboy
 • Ludovic_2 ocenił(a) ten film na: 7

  Dopiero po latach od premiery obejrzałem ten film. I co? Wychodzi, na to, ze wystarczy napisać choćby najbardziej nieprawdopodobny scenariusz, w którym bohater permanentnie narażony będzie na najwymyślniejsze katusze (fizyczne i psychiczne), sprawnie to nagrać, bdb zrealizować i mamy sukces. Intryga baaardzo nieprawdopodobna choć oczywiście możliwa, ale jest ona jedynie pretekstem dla twórców do zsyłania kolejnych plag na Dae Sou.
  Scena, w której pokonuje kilkunastu oprychów to wisienka na tym torcie.
  A na FW same "och i ach", nie podoba ci się, pewnie nie zrozumiałeś albo lubisz "przeminęło w wiatrem". Czyli wypowiedzieć się można, pod warunkiem, że pozytywne :-)

 • nowers9 ocenił(a) ten film na: 9

  Ludovic_2 Skoro jak sam mówisz film jest sprawnie nagrany i bardzo dobrze zrealizowany to w czym problem?

  Ten obraz jest groteskowy, odrealniony. Z założenia nie ma odwozrowywać świata rzeczywistego. Cała trylogia to pewne wymyślkone uniwersum które wewnętrznie jest spójne i zdarzenia w nim zawarte są dla niego prawdopodobne.

  Jeżeli scenę walki o której piszesz wziąłeś dosłownie to nie dziwota że film Ci się wydaje niemożliwy i nieprawdopodobny. Ta scena to pewna przenośnia. Pokazuję determinację i ogromną chęć zemsty która dodaje nadludzkie siły bohaterowi.

  Konkludując, właśnie chyba nie zrozumiałeś tak jak zdąrzyłeś już sam zauważyć.

 • nowers9 Oooo kufa, to jest doslownie: "Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu"...