Ong-bak

2003 1 godz. 45 min.
7,3 22 637
ocen
7,3 10 1 22637
3 438
chce zobaczyć
{"rate":5.33333,"count":3}

W spokojnej tajlandzkiej wiosce, w świątynie Nong Pradu stoi Ong-Bak. To 200-letni posąg Buddy, który według wierzeń okolicznych mieszkańców przepojony jest magiczną mocą chroniącą ich przed nieszczęściem. Pewnej nocy Don (Wannakit Sirioput) i jego ludzie ucinają głowę posągu, aby wkraść się w łaski bezwzględnego gangstera Khoma Tuana. Zrozpaczeni wieśniacy szukają bohatera, który odzyska ich skarb. Wybrańcem zostaje Ting (Tony Jaa), wychowanek mnicha Pra Kru, który wyszkolił go w prastarej sztuce walki Muay Thai.

opis dystrybutora dvd

W zalesionej dolinie, z dala od zamętu i hałasu miasta, leży Nong Pradu, spokojna tajlandzka wioska, w której stoi czczony posąg Bezgłowego Buddy, nazywany także Ong Bak. Głowę Ong Bak ukradł pewien mieszkaniec wioski, a czyn ten pogrążył Nong Pradu w smutku i żałobie.

Ting (Tony Jaa), chłopiec mieszkający w świątyni, po kryjomu studiował z ksiąg trzymanych w komnacie, której strzegł, starożytną sztukę tajskiego boksu. Jego wciąż doskonalone umiejętności stały się śmiercionośną bronią. Teraz pozwalają mu podjąć się zadania odzyskania głowy Ong Bak. Ting podążą tropami złodzieja, aż do Bangkoku, by zażądać od niego zwrotu świętej relikwii. W swej podróży Ting, dzięki niezwykłej sprawności i znajomości tradycyjnej sztuki walki Muay Thai, stawia czoła wielu przeciwnikom.

Kino akcji z Tajlandii. Tytul filmu to nazwa posagu Buddy, ktorego glowa zostaje ukradziona. Ting, chlopiec ze swiatyni Ong-Bak, specjalista od tajskiego boksu, rusza w droge, by odzyskac skradziony posag. Pozniej nastepuja kaskaderskie popisy i walki w stylu muay thai, czyli tajskiego boksu.
"Ong-bak przywraca wiare w to, ze walki Wschodu na ekranie maja jeszcze sens - ze, nadal moga byc tym, co okresla bohatera.
Wiekszosc filmow o sztukach walki daje sie strescic w kilku slowach: bohater zmuszony do poscigu/ucieczki musi kolejno walczyc z kolejnymi czarnymi charakterami i wygrac, bo jesli przegra, ucierpi jego wioska/honor/rodzina/kobieta. Z "Ong-bak jest podobnie. Uczciwa nawalanka z Tajlandii.

Rubio___Dominik_Haladus
opis użytkownika

Akcja rozgrywa się w pewnej wiosce w Tajlandii - Nong Pradu. Mieszkańcy tej wioski, są pogrążeni w żałobie, ponieważ z Nong Pradu zostaje skradziony posąg Buddy o nazwie Ong-Bak. Posąg może odzyskać tylko Ting, który jest specjalistą w sztuce walki - Muay Thai. Bohater trafia do Bangkoku gdzie musi się zmierzyć z przeciwnikami w nierównej walce...

Kamil0189
opis użytkownika

Ting, poznał starożytną sztukę tajskiego boksu. Jego wciąż doskonalone umiejętności stały się śmiercionośną bronią. Teraz pozwolą mu podjąć się zadania odzyskania głowy Ong Bak, posągu Bezgłowego Buddy. Nawiązujący do kultowego "Wejścia smoka" z Brucem Lee, film, który nie wykorzystując efektów specjalnych pokazuje rewelacyjne sceny walk w mistrzowskim wykonaniu.

opis dystrybutora kino