Oni

Ils

2006 1 godz. 17 min.
6,3 7 718
ocen
6,3 10 7718
3 361
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
powrót do forum filmu Oni
  • golkas0 ocenił(a) ten film na: 6

Polecam bardziej `Martyrs` i `Blady strach`. Tu, oglądając w środku nocy, kiedy wiadomo, ze bodźce z ekranu są wzmocnione przez ciszę za oknem i ciemnośc - nie bałam się jak ww. Owszem, sceny krecone do momentu az uciekli z domu były dośc trzymające napiecie, ale potem już dużo słabiej.

• eigna ocenił(a) ten film na: 7

golkas0 zgadzam się, Martyrs i Blady strach to jedne z najlepszych horrorów jakie widzialam ;)

• dirtyheaven ocenił(a) ten film na: 8

eigna nie wiem jak np. "Martyrs" ma się do "Ils", przecież to zuepłnie inny klimat...
    poza tym, "Oni" to zdecydowane bardziej Rumunia niż Francja..

dirtyheaven ale ja nie pisałam o filmie "Ils"... to zupelnie inny klimat

• eigna Martrys i Blady strach obok Ludzkiej stonogi czy Srbskiego filmu to najbardziej powalone filmy! Ja tam wolę horrory które działają na psychikę widza niz takie ktore z braku ciekawej fabuły obrzydzają widza okrucieństwem i scenami gore. Oni zreszta też taki sobie film

milenasy Ja też lubię horrory które działają na psychikę, można się na nich porządnie wystraszyć, ale ma również słabość do gore :) Generalnie kocham każdy gatunek horrorów. Może mi jakiś polecisz?

• eigna Może znasz jeszcze jakies dobre horrory w stylu: brudni psychopaci(mogą być lokalni wieśniacy itp) polują na ludzi? :D
    Coś w stylu Wolf Creek?
    Blady strach też mi się podobał...
    Znam też Manhunt oraz Cień (całkiem niezły - wbrew niezrozumiałym ocenom)

Polecisz coś?

NaWspak hmmm, oglądnęłam tyle horrorów, że niektórych z nich nie pamiętam :) do głowy przyszły mi : Wzgórza Mają Oczy (dwie części), Prześladowca (dwie części) oraz Ostatni Postój (dwie części), Wrong Turn i Teksańską Masakrę pewnie znasz :)

• eigna Prześladowcy nie widziałem ;)
    Ostatnio ""Blady strach" mi się spodobał :D

NaWspak Blady Strach to jeden z moich ulubionych horrorów, nie wiem czy oglądałeś Martyrs. Skazani na strach. Moim zdaniem jeden z najlepszych horrorów

• eigna Już od dawna ostrze sobie na niego zęby i czekam na odpowiedni wieczór ;)

• Papuzinski ocenił(a) ten film na: 8

golkas0 Pomimo tego, że wszystkie trzy są zaliczane do "New French Extremity", to jednak są to obrazy z zupełnie innej beczki (przynajmniej "Oni" i "Martyrs", bo tego trzeciego nie widziałem). "Oni" posiadają b. dobry klimat grozy, ale nie jest on tak dołujący/przytłaczający jak w "Martyrs". Poza tym to nie rozumiem, dlaczego "Oni" są przez niektórych zaliczani do "New...". Przemocy tu jest w gruncie rzeczy niewiele, groza wzbudzana jest przede wszystkim atmosferą. "Martyrs" za to epatuje brutalnością i zwyrodnieniem, choć i tak pewnej granicy Laugier nie przekroczył, bo najbardziej bestialska scena ma miejsce prawie w całości poza ekranem. Uważam też, że oba filmy, chociaż innego rodzaju, trzymają podobny poziom artystyczny, no ale "de gustibus non est disputandum".

• Papuzinski ocenił(a) ten film na: 8

Papuzinski W pierwszym zdaniu powinno być raczej - "są to obrazy z zupełnie różnych beczek" :)

• 1Chain_gratis ocenił(a) ten film na: 7

golkas0 Frontieres , Eden Lake ,Straw Dogs, Offspring, The Woman ...pokŁosie