PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8375}
6,3 338
ocen
6,3 10 1 338
Opadły liście z drzew
powrót do forum filmu Opadły liście z drzew

Nie do końca udał się ten film mimo, że Różewicz zawarł w nim wszystkie cechy swojego stylu reżyserskiego oraz ładnych utrzymanych w kolorze sepii zdjęciach Jerzego Wójcika to coś nie zagrało. Film jest bardzo fragmentaryczny i nie składa się na przekonującą całość dodatkowo szczególnie w drugiej połowie filmu wkrada się nuda. Obok losów bohatera przechodzi się obojętnie. „Opadły liście z drzew” to film niezły, któremu jednak daleko do czołowych osiągnięć Stanisława Różewicza. 6/10.

ocenił(a) film na 8
Kilinski

Tu się nie zgodzę i stanę w obronie "Liści". Oczywiście film jest "zimny", ale tak jest w większości filmów S. Różewicza i w prozie jego brata. Oni tak mieli, że tworzyli historie nie naładowane wykrzyczanymi emocjami, trzeba było zajrzeć pod skorupkę, trochę podumać, spojrzeć z innej strony. Ten film jest w zasadzie nie tylko adaptacją opowiadania Tadeusza Różewicza, ale całego zbioru o tym tytule, bo pojawiają się tu różne inne motywy z pozostałych opowiadań, które w krótkim tytułowym tekście zwyczajnie się nie zmieściły. Ja tam nie przeszedłem obojętnie wokół losów głównego bohatera. Przyjąłem jego perspektywę, która nie była łatwa – partyzantka, życie w okupowanym miasteczku czy pierwsze miłostki wybuchające w duszy pod szałasem przeciekającym deszczem, w którym towarzystwo nie pozwalało się tymi miłostkami uzewnętrznić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones