PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647272}

Opiekun

Schutzengel
6,7 5 235
ocen
6,7 10 1 5235
Opiekun
powrót do forum filmu Opiekun

1. Jakim cudem główny bohater przeżył? To przecież niemożliwe, leżał wielokrotnie postrzelony, a
napastników było jeszcze chyba z 10.

2. Kto wysadził bandziora? Główny bohater? Nie lepiej było tak od razu, zamiast ochraniać świadka,
który i tak ostatecznie w sądzie nie zeznawał? :D

3. Kim był facet na końcu, z dwoma córkami? Oglądałem film na dwa podejścia, więc może dlatego
nie kojarzę.

ocenił(a) film na 7

1. Dla mnie to też niewytłumaczalne.
2. Schweiger to powiedział - niezadowoleni klienci handlarza bronią.
3. Ten facet to był policmajster, który cały czas ich wystawiał na odstrzał.

Dodam, że mnie osobiście końcówka rozwaliła - po świetnym filmie była taka po hollywoodzku cukierkowa.

użytkownik usunięty
angeldog

Dzięki piękne. :)

ocenił(a) film na 7

Na zdrowie ;)

ocenił(a) film na 9
angeldog

Dokładniej to był wysoko postawiony prokurator. Stąd znał też tajemnice związane z programem ochrony świadków.
Z resztą się zgadzam w 100%. Końcówka była zbyt piękna, żeby była prawdziwa...

ocenił(a) film na 8

To jakim cudem przeżył główny bohater to sprawa prawie jak z archiwum X.

użytkownik usunięty
JAKnieZpolski

Dokładnie, mogli to pokazać, albo chociaż jakkolwiek wytłumaczyć, a tak to najbardziej prawdopodobną opcją jest interwencja kosmitów.

Chyba kazdemu przyszly na mysl te trzy pytania :)

ocenił(a) film na 7
auxil

No jeżeli tobie też przyszło na myśl trzecie pytanie, to gratuluje wam rozgarnięcia. Nie wiem o czym wy myślicie podczas oglądania...

ocenił(a) film na 5
auxil

Mnie przyszły do głowy dwa pytania podczas seansu:

1. Jak przeżył?
2. Skąd on brał te wszystkie magazynki podczas strzelaniny w kryjówce dla świadków? Rozumiem ze dwa lub trzy zapasowe, ale w budynku zmieniał magazynek sześć razy i tuż po wyjściu jeszcze dwa. To daje nam osiem zmian plus jeden pełen magazynek na początku.

ocenił(a) film na 5

Pierwsze pytanie jest niewytłumaczalne. Dlatego odjąłem dla filmu jeden punkt.

No, ogólnie film "kulawy" nie był i gdyby nie ta końcówka, to te 6-7 punktów może bym i dał. Ale jak ledwo żywy facet rozwala 12-tu uzbrojonych po zęby bandziorów. A ci zamiast zaatakować nocą, idą w dzień i w dodatku tyralierą z jednej strony.... Cóż, podobnie jak w amerykańskich filmach i tu w końcu forma wzięła górę nad treścią.
Ale co by nie mówić, to jednak kino w wielu krajach wychodzi w końcu z marazmu :)

ocenił(a) film na 7

1. A może nie przeżył właśnie? Zginął podczas strzelaniny w tym domku i wszystko, co było potem, to jego przedśmiertne halucynacje - coś jak finałowe sceny w "Taksówkarzu"?...

ocenił(a) film na 7
870

Ja mam jeszcze inną teorię: pomógł mu "zmarły" kolega. W scenie, w której główny bohater go myje, widać, jak prześcieradło się podnosi i opada wraz z jego oddechem, a do tego w pewnym momencie lekko porusza powieką. Może to niedopatrzenie, może aktor był zbyt ruchliwy :D Ale może jakimś cudem koleś przeżył, odzyskał przytomność i postrzelał jeszcze trochę.

ocenił(a) film na 5
870

Też tak uważam.Tak mogłoby być,ale....Zupełnie nic nie wiadomo natomiast o dziewczynach-uciekły?Złapali je?No i rzeczywiście:kto wysadziłw powietrze handlarza bronią?Policja?Bo gineli jej ludzie w obronie tego handlarza?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones