PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643176}

Osobliwy dom Pani Peregrine

Miss Peregrine's Home For Peculiar Children
7,0 100 724
oceny
7,0 10 1 100724
5,8 13
ocen krytyków
Osobliwy dom Pani Peregrine
powrót do forum filmu Osobliwy dom Pani Peregrine

jako samodzielne dzieło ten film być może się broni, natomiast jako ekranizacja kompletnie leży i przymiera. trudno mi ocenić go obiektywnie jako niezależny pomysł właśnie z powodu tego, że przeczytałam książkę, na podstawie której powstał.

1. 2/3 książki zostało upchnięte w 20 minutach chyba tylko po to, żeby pokazać walkę z upiorami, która swoją drogą nie jest w ogóle z pierwszej części książki.

2. o ile drobne odchylenia od fabuły są ok, o tyle wyrzucanie lub zmienianie dużych elementów uważam za skandaliczne. w tym wypadku jest to pozmienianie mocy, które posiadały dzieci. w książce Emma tworzy światło, a Olive lata. usunięto też kolegę Jacoba, całkowicie skasowano wątek z muzeum w miasteczku, zmieniono charakter ojca Jacoba (w książce jest surowy, opryskliwy i wszystkiego się czepia) oraz sposób, w jaki Jacob dociera do pętli (goni Emmę i wpada tam przez przypadek). no i wiele wątków zostało pominiętych: np. walka w latarni morskiej czy próba "wyłowienia" pani Peregrine z morza.

3. efekty specjalne jak w kinie klasy B, widać, gdzie i co było wklejone, a aktorzy - poza Evą - to kompletne drewna.

4. ogólnie potraktowali "po macoszemu", tak jakby szybko chcieli dotrzeć do końca.

ocenił(a) film na 9
manowce

ja nie czytałam książki i film mi się bardzo podobał :)

ocenił(a) film na 3
manowce

również nie czytałem, ale film sam w sobie jest tragiczny. O ile do pierwszych dwóch punktów nie mogę się odnieść to do 3 i 4 jak najbardziej.
CGI jest na tragicznym poziomie. W ogóle nie pasującym do stylu Burtona.
Jeżeli chodzi o zakończenie to postać grana przez SLJ jest upośledzona tylko w filmie czy również w książce? Zamiast ubić, któreś z dzieciaków po ich obezwładnieniu ten pozostawia ich "tak o" mając gdzieś czy nie zostanie zaatakowany od tyłu. Rozumiem, że mógł być pewny siebie ale bez przesady.
No i "romantyczna" scena gdzie O'Conner pochyla się nad Olivią... Poziom kac wawy, a to już osiągnięcie.

ocenił(a) film na 5
cheaton

Z tego co ja pamiętam to w książce nie było postaci granej przez SLJ

ciecieq

Dobrze pamiętasz.

manowce

Dokładnie

ocenił(a) film na 6
manowce

Z tego co wiem to film jest oparty o 2 książki, tytułowy "Osobliwy Dom..." i jej kontynuacji, czyli "Miasto Cieni". Kiedy Burton zaczął kręcić film (bądź pisać scenariusz nie pamiętam) to w tym samym czasie była pisana trzecia i ostatnia część książki "Biblioteka dusz" więc trzeba było kombinować, jak to skończyć film.

ocenił(a) film na 6
Milka124

*Mój błąd, Burton nie pisał scenariusza, tylko ktoś inny. Chodziło mi, że podczas prac nad scenariuszem ogólnie

manowce

What the hell I just watched * jak juz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones