PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31546}

Ostatni bastion

The Last Castle
7,5 48 800
ocen
7,5 10 1 48800
7,3 3
oceny krytyków
Ostatni bastion
powrót do forum filmu Ostatni bastion

Daje 7 za Ruffalo i Burtona, ale naprawdę film przegięty.

ocenił(a) film na 4
Thompston

"Przegięcie"...to zbyt skromnie powiedziane :) i wcale nie chodzi o stosunek do flagi

sobota

dokładnie szkoda że nie ukryli sobie w majtkach rakiet patriot

ocenił(a) film na 6
Thompston

Zgadzam się. Zaczął się bardzo dobrze. Jednak, niektóre sceny to już było przegięcie, niewiarygodne. Nie wydaje mi się, by każdy żołnierz, który został skazany sądem wojennym wciąż utrzymał wiarę w wartości wojska, państwa, czy nawet symbolu flagi narodowej. No i dokładnie jak napisałeś, patos patos i jeszcze raz patos. Chciałem dać 7 za Redforda ale teraz zastanawiam się czy nie dać 6.

ocenił(a) film na 6
lia_7

To taka papka propagandowa , którą łykają pewnie skrajni prawicowcy i nacjonaliści, z patosem trzeba ostrożnie. Jak za samego Redforda to daj 6 ;D

ocenił(a) film na 6
Thompston

Przynajmniej, dzięki takim filmom ich społeczność w momencie kiedy kończy się impreza sportowa nie wyrzucają flag do śmietnika, jak było u Nas po odpadnięciu z Euro 2012. Mają szacunek do flagi.

ocenił(a) film na 6
BanderasKornel

Patriotyzm to świadomość odpowiedzialności , a nie puste hasła.

ocenił(a) film na 6
Thompston

W jaki sposób się to odnosi do mojej wypowiedzi ?

ocenił(a) film na 6
BanderasKornel

W taki, Mistrzu, że ten film to puste hasła, one kształtują co najwyżej wydmuszki które patriotyzm okazują przez skandowanie nacjonalistycznych haseł, a nie przedkładaniu dobra ojczyzny nad własne. Żeby mieć szacunek do flagi, trzeba zrozumieć czym ona jest, a nie że jest ważna.

Thompston

Ciekawe czy Amerykanie widzą w tym jakąś przesade

ocenił(a) film na 6
lechmarian

Nie można traktować amerykanów jako całości. Fakt faktem, że Amerykanie mają skłonności do przejaskrawień, ale film nie zdobył uznania krytyków, mimo typowej formuły wyciskacza łez/nagród. Wszystko zależy od inteligencji, wychowania i poglądów. Podejrzewam , że na południu Stanów film spotkał się z o wiele przychylniejszym przyjęciem niż na północy ;)

Thompston

to ciekawe bo organizator kolorowej niepodległej inaczej zdefiniował patriotyzm mianowicie jako akceptacja wszelkich zboczeń i chęć nabywania czarnych obywateli - rozmowa z 2011 też z JKM.

ocenił(a) film na 6
markin

Hymm , ja nie wiem co organizator kolorowej niepodległej definiował i średnio mnie to obchodzi , chociaż oczywiście to co napisałeś to wypaczenie, natomiast teorie spiskowe i odmawianie Polskości , polskiemu rządowi jest jak dla mnie właśnie przejawem braku patriotyzmu. Rząd może się nam nie podobać , ale sami go demokratycznie wybraliśmy i można go krytykować , ale nie można uznawać za zdrajców, agentów wpływu itd. Haha tzn można , ale w tej sposób samemu staje się swego rodzaju agentem wpływu ;)

Thompston

nic podobnego patriotyzm to nie miłość do rządu. Teorią spiskową jest również to iż 90% ludzi to idioci którzy nie powinni mieć żadnego wpływu na życie publiczne i kreowanie drogi rozwoju państw. Dalej demokracja plebsu to kolejny zabór i wypaczenie. Od okrągłego stołu po czas aktualny głosujesz na nożykami chrzczonych zasadniczo na tych samych ludzi od UW po PO i PiS

ocenił(a) film na 6
markin

Haha jakaś Żydofobia? U siebie na podwórku też widzisz wszędzie żydów?;p No tak powinien rządzić Król Korwinn ;)

Thompston

wymień mi nie żyda w PO ?

ocenił(a) film na 6
markin

Hahahhahahahahahahaha http://www.youtube.com/watch?v=9VvtLAYTtZ8 trzymaj, filmik na Twoim poziomie i równie wiarygodny. Życzę miłego życia w innym świecie , ja wysiadam na stacji z napisem rzeczywistość ;)

Thompston

wymień mi nie żyda w PO ? Tak trudne pytanie że wysiadasz... klasyka.

Thompston

to jest lepsze hahaha
http://www.youtube.com/watch?v=LDUj5ddLXJo

http://www.youtube.com/watch?v=ROGnoNJc6Nw

Thompston

tutaj się już popłakałem ahahahahaha

http://www.youtube.com/watch?v=AZU0c8DAIU4

BanderasKornel

tu masz rację ale taki stan rzeczy funduje nam rząd, nie ma się co czarować ale w rządzie nie ma Polaków tylko sami nożykami chrzczeni

ocenił(a) film na 7
Thompston

Rozumiem w pewnym sensie dlaczego tak podchodzisz do tego filmu. Jednak uważam, że to ty trochę przesadzasz. Owszem ja też wyczuwałam wyniosłość i tą "przesadę", którą tak wyczuliście i nie możecie jej znieść. Ale po jakimś czasie zrozumiałam o co w niej chodzi. Przecież w tym filmie nie ma sceny, w której Amerykanie zgarniają wszystkie pochwały mówią, że Ameryka jest najlepsza itp. Jeśli tak to może wskażcie, możliwe, że coś pominęłam? Dobra w sumie każdy ma prawo zinterpretować po swojemu, w porządku. Ale ja się z tym niestety nie zgodzę. Wydaje mi się, że nie chodzi tu o pokazanie Amerykanów w najlepszym świetle lecz chodzi tu o uczucia. I tyle. Zobaczcie jak generał Irwin wpłynął na więźniów. Wszyscy stali się prawdziwą armią, narodziła się między nimi duża więź, szacunek itp. Jakby generał wskrzesił umarłą armie przeciwko wrogowi - pułkownikowi Winterowi, to było coś w rodzaju wojny. Wydaje mi się, że ten film miał w pewien sposób pokazać między innymi lojalność, szacunek, honor, współpracę, wierność żołnierzy. Lecz w nietypowy sposób, bo w więzieniu. Przepraszam, ale nie mam dziś zbyt wielkiej weny i trochę nie potrafię opisać dokładnie tego co bym chciała. Jedynie co mi się tu nie podoba, to ta cała akcja przejęcia więzienia. Interwencja strażników i ten bunt, to wszystko było takie chaotyczne i banalne. Ten moment dla mnie był porażką i te wybuchy, jak w tanim filmie akcji. Ale reszta filmu jak najbardziej w porządku. Film nie jest zachwycający, ale najgorszy też nie. Spróbujcie czasem zobaczyć też dobre strony nie tylko te złe ; )

Thompston

ja tego Ruffalo to absolutnie nie strawiam psuje każdy film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones