Last Knights

1 godz. 55 min.
6,4 20 354
oceny
6,4 10 20354
6 148
chce zobaczyć
{"type":"film","id":674638,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Last+Knights-2015-674638/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ostatni rycerze
 • zombi248 ocenił(a) ten film na: 7

  Film sprawnie nakręcony ze średniowiecznym, rycerskim klimatem jednak strasznie patetyczny. Widać straszne zadęcie oraz sporo niespójności w scenariuszu a także trochę zapożyczeń ze znanych filmów. A na koniec miało być tajemniczo z nutką niedopowiedzenia a wyszło takie trochę zabili go i uciekł. Mimo wszystko sceny walk, ładne ujęcia, muzyka, niezła gra aktorska a także wartości jakie ze sobą niesie (potępienie chciwości władzy, honor, walka o godnośc itp itd) sprawia, że film ogląda się zaskakująco dobrze i mimo banalności treści ze sporym zaciekawieniem. Gdybym go jednak nie obejrzał świat by się nie zawalił.

 • zombi248 MI się wydaje, że scena kiedy wraca do żony, po ubiciu tego ministra, ma miejsce przed egzekucja. Tak więc, niestety nasz główny bohater, ostatecznie stracił głowę. Z resztą sporo było retrospekcji w tym filmie. Co do reszty, zgadzam się. Tragedii nie ma, do dzieł też nie ma co zaliczać. Takie 6/10.

 • Guliwer_2 ocenił(a) ten film na: 4

  lokhy Scena z finału ściągnięta z rewelacyjnego Mr. Brooks z Costnerem, ale tam miała sens a tu to jakaś bzdura
  Film bardzo podobny do 47 roninów ale tak patetyczny, że aż ciężko się to ogląda, no i ten finał.

 • don_Vito_zly ocenił(a) ten film na: 5

  zombi248 Film dość słaby IMO (daję 5). Zadęcie straszliwe - wielmoża Bartok miał tak sćiągnięte "honorem" półdupki, że mógłby iść w zawody z Jagienką w łupaniu orzechów :) Scenarisz bardzo wtórny - klasyczna japońska opowieść o honorze i zemście, podana w dziwacznych dekoracjach a'la średniowieczna Europa - poza tym zupełnie szablonowo i niewiarygodnie. Aktorsko też słabo. Film "Król Artur" z tym samym Owenem, też przecież nienadzwyczajny, jest o klasę lepszy.

 • don_Vito_zly U niektórych to już się jedynki posypały uważam że to przesada, oczywiście całość wypada blado jednak uważam można obejrzeć zwłaszcza jeżeli jest się fanem gatunku :)