Pół wieku poezji później

2019 1 godz. 43 min.
6,7 9 053
oceny
6,7 10 9053
3 559
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":759481,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/P%C3%B3%C5%82+wieku+poezji+p%C3%B3%C5%BAniej-2019-759481/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pół wieku poezji później
 • kerrygold ocenił(a) ten film na: 5

  Widziałam tam zero powodów dla których panny miałyby rozkładać nogi przed Julianem. Charyzma wycieraczki. Ani ich nie uwodzil jakoś szczególnie, ani nic, sceny w których dobiera się na dzień dobry do obcych lasek raczej krypne i mało prawdopodobne.

 • kerrygold Miałam to samo wrażenie! Jeszcze po tym powrocie do sołtysa, Lambert ranny a ten znów "uwodzony"..

 • bornofhope Dziewczyna, która uśmiechała się do Juliana na jarmarku, to ta sama co uwodziła go, kiedy Lambert był ranny. Grała ją ta sama aktorka (Marcjanna Lelek), która wcieliła się w Keirę Metz. Przypadek? Bo to mnie zaciekawiło szczerze mówiąc.

 • Anthrax91 ocenił(a) ten film na: 6

  kerrygold Wstępy do pornoli mają dużo więcej polotu niż to co tutaj pokazali. Pomijając scenę z dopplerem która miała sens to powtarzanie tego kolejny raz na jakiejś randomowej dziewce i kolejny raz na czarodziejce (wtf?!) to jakaś abstrakcja złego scenariusza. Zero relacji między bohaterami, po prostu pojawia się wątpliwej urody Julian i od razu mamy seks xD Chyba tylko po to żeby pokazać w filmie "ooo patrzcie, mamy erotykę, fajnie co?".

 • Anthrax91 Jak widać, ludzie zachwyceni XD Sero kogoś zadowoliła ta drętwa gra aktorska, fabuła i dialogi? Jedynie wizualnie jak na fanowskie, wygląda to super.

 • kerrygold ocenił(a) ten film na: 5

  Anthrax91 Jak dla mnie to po to żeby odwrócić uwagę od fabuły.

 • kerrygold Ja się tam dobrze bawiłem. Można było się pośmiać.

 • Geralt1990 ocenił(a) ten film na: 5

  Piotras2009 Te sceny były tragiczne, sam zwróciłem w raz z dziewczyną na to uwagę... A aktor nie miał żadnego ,,wdzięku", to że leciały co chwilę na niego jakieś dziewczyny było po prostu żałosne i bez sensu.

 • Kazimierz_Nalecz ocenił(a) ten film na: 8

  kerrygold Nie ma co tego rozpatrywać w kategorii naszej rzeczywistości. Poza tym on nie potrzebował uwodzić, gdyż same do niego lgnęły. Dlaczego? Otóż:
  Weśniaczki - no bo on miastowy i do tego od Jaskra.
  Doppler - w ramach wypełniania zadania.
  Ornella - miała w tym swój cel.

 • Kazimierz_Nalecz jaki w tym cel miala Ornelia? dac sie zlapac? na poczatku moge uwierzyc , ze byla taka niekompetentna i nawet go dobrze nie skrepowala wiec chciala uratowac skore ale pozniej? zaczeli sie calowac mogla go w kazdej chwili zaczarowac ale nie

  bede sie znim bzykac i nawet jak jej przydupas ostrzega to dalej sie bzyka;d

 • geratius ocenił(a) ten film na: 5

  Nazarioxx W punkt.

 • Leszy2 ocenił(a) ten film na: 4

  Kazimierz_Nalecz To samo miałem napisać, dla nas tak, ale w takim "średniowieczu" te kręcone włoski jak u aniołka...
  Ludzie mieli zupełnie inny kanon urody.

 • luk11c4 ocenił(a) ten film na: 5

  Leszy2 Jaki niby? Ludzie mieli od zawsze taki sam kanon urody, to jest biologicznie zaprojektowany mechanizm, a nie kwestia wyboru. Po prostu wtedy byli brzydsi ludzie, więc jedynie tym się różnili.

 • Leszy2 ocenił(a) ten film na: 4

  luk11c4 Kanon urody składa się z elementów atawistycznych wypracowanych na przestrzeni tysiącleci, a nawet więcej, ale także z elementów kulturowo bieżących oraz zupełnie indywidualnych preferencji ,nabytych jak i wrodzonych.
  Dlatego zmienia się moda. To co było modne 40 lat temu, dziś jest śmieszne, to co dziś jest niestosowne i kiczowate za 10 lat będzie powszechne.

 • luk11c4 ocenił(a) ten film na: 5

  Leszy2 Ale nie rozmawiamy o modzie a o urodzie i w takim kontekście pisałem. Ludzie dobierają się na podstawie zbliżonego wyglądu twarzy, jej symetrii, zdrowej cery, etc. Kręcone długie włosy, szczególnie dla młodych dziewczyn to jak najbardziej oczywista rzecz jaka im się będzie podobać niezależnie od czasów. No i tak jak mówiłeś, osobiste preferencje odgrywają dużą rolę.

 • Leszy2 ocenił(a) ten film na: 4

  luk11c4 Proponuję abyś sobie wklepał w wyszukiwarkę: kanon urody jak się zmienia

 • Loiseleuria ocenił(a) ten film na: 1

  Kazimierz_Nalecz "Nie ma co tego rozpatrywać w kategorii naszej rzeczywistości."

  PrZeciEż tO jEsT fAntAsy!1111

 • TakaSeJa ocenił(a) ten film na: 7

  kerrygold Jego ojciec też Bradem Pittem nie był, a jednak ;)

 • dyzio17 ocenił(a) ten film na: 5

  TakaSeJa *Bardem Pittem ;)

 • edi_nie_oglada_filmow ocenił(a) ten film na: 5

  TakaSeJa Poeta, bard, człowiek wielkiej erudycji i kultury. Sama pewność siebie w połączeniu ze statusem społecznym (wiadomo, Zamachowski to trochę żart, ale charyzmy mu odmówić nie można).

 • Anthrax91 ocenił(a) ten film na: 6

  TakaSeJa Tylko Jaskier był światowej sławy bardem, pisał poezję, dobrze opanował granie na instrumencie, miał wykształcenie, potrafił się wysławiać, śpiewać, występował na dworach królów.

 • skorpss ocenił(a) ten film na: 9

  Anthrax91 Julian tez niepewny siebie nie byl, jak go laska wzrokiem sciagnela od razu poszedl w jej strone. Wdzisiejszych czasach zachukanej mlodzierzy, wielu chlopcow stwierdzilo by, Ja to za brzydki jestem, albo pieniedzy nie mam i takie glupoty, i nawet za nia nie pojda.

  Chlopak nadrabial pewnoscia siebie.

  A charyzma!? JAKA CHARYZMA! LUDZIE W TYCH CZASACH CZYTAC NIE UMIELI! Wystarczy ze chlopak szedl dobrze ubrany, z medalionem wiedzmina z piekna kobieta i wojownikiem. To sie nazywa Satus spoleczny, i nie wqzne kim byl i jak sie zachowywal, zrobil wrazenie na laskach sama swoja obecnoscia.

  A laski na niego lecialy, bo on... albo zaden. ^^ taki wybor laski wtedy mialy.

  I dla mnie to w sumie normalne bylo. I wiarygodne.

 • skorpss medialionem wiedzmina to najwyzej dopplera wyrwal;d

  ale juz tam pomijajac realnosc czy nie takich podrywow
  ( imo srednio realne i nie chodzi mi o jego wyglad , wszak ksiazkowy Geralt tez przystojniakiem nie byl a na niego lecialy ale o samo pokazanie w tak niedbaly sposob )
  to nie o realnosc w filmach chodzi ( zwlaszcza tego typu filmach) i skoro chcieli takie sceny to mogli sie bardziej przylozyc a nie , ze panna na widok Juliana rozklada nogi bo tak

 • skorpss W punkt

 • kerrygold też mnie to uderzyło, chyba najbardziej z całej tej produkcji