Half Light

1 godz. 50 min.
6,4 8 513
ocen
6,4 10 8513
2 457
chce zobaczyć
{"type":"film","id":124129,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Half+Light-2006-124129/tv","text":"W TV"}]}

Rachel Carlson (Demi Moore) była wziętą pisarką thrillerów, ale jej życie i kariera legły w gruzach, gdy ukochany pięcioletni synek utonął w rzece koło domu. Niemal rok później, najlepsza przyjaciółka rodziny, pragnąc pomóc Rachel w powrocie do pisania, znajduje dla niej dom letniskowy w niewielkiej wiosce rybackiej, na odległym wybrzeżu. Ale to odludne miejsce zamiast przynieść jej ukojenie i zapomnienie, stanie się wkrótce sceną niewytłumaczalnych, przerażających wydarzeń, które nie tylko przywiodą pisarkę na skraj szaleństwa, ale i zagrożą jej życiu.

Po tragicznej śmierci jej pięcioletniego syna, Rachel Carlson, poczytna autorka mistycznych powieści postanawia zamieszkać w odległej wiosce rybackiej położonej w Szkocji. Szybko jednak okazuje się, że spokojna wieś stanie się miejscem gdzie samotność i smutek zmienia się w paranoje, zaś Rachel musi walczyć nie tylko o zdrowie psychiczne ale też o własne życie.

paiste802
opis użytkownika

Rachel Carlson [Demi Moore], popularna pisarka, po śmierci syna przenosi się do niewielkiej szkockiej wioski rybackiej. Stara się odnaleźć spokój i pogodzić się ze śmiercią syna, pracuje też nad dokończeniem swojej książki. Zaprzyjaźnia się też z opiekunem tamtejszej latarni morskiej. Z czasem jednak sprawy przybierają zaskakujący obrót... Czy Rachel zatraciła granicę pomiędzy fantazją, a rzeczywistością? Czy jej życiu zagraża niebezpieczeństwo?

Aniolek
opis użytkownika

Rachel Carlson (Demi Moore) jest odnoszącą sukcesy pisarką mieszkającą w Londynie. Po tym jak jej syn tonie, jej małżeństwo przechodzi kryzys a ona sama odkrywa, że nie potrafi już pisać. Postanawia przeprowadzić się do chaty w Szkocji, gdzie próbuje odnaleźć swój talent. Poznaje mieszkańców wioski i zaprzyjaźnia się z miejscowym latarnikiem. Spokój zakłóca duch jej zmarłego syna, który próbuje ją przed czymś ostrzec...

Mavio
opis użytkownika

Utytułowana pisarka, Rachel Carlson, po tragicznej śmierci syna przenosi się z Londynu do opuszczonej chatki na szkockim wybrzeżu, by tam w spokoju odetchnąć i dokończyć kolejną z powieści. Przy okazji nawiązuje bliższą znajomość z młodym latarnikiem z pobliskiej wysepki. Gdy wydaje się, że odnajduje już psychiczną równowagę jest to tylko część misternego planu, mającego z niej zrobić samobójczynię oraz doprowadzić do zagarnięcia majątku przez zazdrosnego o sukcesy męża i niespełnioną zawodowo przyjaciółkę.

Film opowiada historię popularniej amerykańskiej pisarki (Demi Moore), która przeprowadziła się do Londynu (wydawnictwa za jej bestsellery płacą 4 miliony funtów); w tragicznym wypadku ginie jej mały synek a pisarka chcąc skończyć jedną ze swoich książek przeprowadza się w odludne, piękne miejsce z nadzieją odnalezienia spokoju... ale czy jej się to udało...?

Amfej
opis użytkownika

Rachel (Demi Moore) jest sławną pisarką. Gdy jej syn Thomas umiera, rozwodzi się z mężem. Wynajmuje domek nad morzem i wyjeżdża by skończyć pisać książkę. Na wyspie poznaje tajemniczego mężczyznę z którym szybko zawiera bliższą znajomość.
Z czasem wszystko zaczyna się komplikować. W domu nawiedzają ją zjawy zmarłego syna. W mieście poznaje kobietę która mówi, że jej syn chce ją ostrzec przed niebezpieczeństwem.

Aff
opis użytkownika

Rachel Carlson - pisarka odnosząca sukcesy zawodowe - traci syna. Po tragedii zostawia męża i przenosi się do domu nad morzem, gdzie próbuje wyleczyć rany. Rachel poznaje ludzi z pobliskiej wioski oraz tajemniczego mężczyznę mieszkającego w latarni nieopodal jej nowego domu...

Huczek
opis użytkownika

Rok po śmierci pięcioletniego syna, popularna pisarka przenosi się do odosobnionego domu w małej wiosce rybackiej. Próbuje pogodzić się z tym, co się stało i znów zacząć pisać. Zdarzenia, które następują, zakłócają spokój w całej wiosce. Czy rzeczywiście ludzie, których poznaje, tak naprawdę istnieją i czy powinna bać się o swoje życie?
[opis dystrybutora]

Future
opis użytkownika

Osiem miesięcy po śmierci swojego synka, dobrze zapowiadająca się pisarka dreszczowców, Amerykanka mieszkająca w Anglii, Rachel Carlson przeprowadza się na szkockie wybrzeże. Pragnie tam odnaleźć spokój i zapomnienie wyrzucając sobie, że dziecko utopiło się z powodu jej nieuwagi. Aby o wszystkim zapomnieć postanawia opuścić swego męża i tam właśnie dokończyć swoją drugą powieść. W pobliskim miasteczku obca kobieta oznajmia Rachel, że jej synek na nią czeka, szybko jednak dodaje, że się pomyliła i odchodzi. W nowym domu Rachel wydaje się, że widzi swego zmarłego synka, do tego różne dziwne rzeczy dziejące się dookoła, sprawiają, że kobieta zaczyna odczuwać strach. Wtedy też poznaje Angusa, młodego latarnika. Między tym dwojgiem ludzi rodzi się uczucie, które pozwala zapomnieć Rachel o przebytej tragedii, do czasu jednak. Wkrótce okazuje się, że Angus od siedmiu lat nie żyje. A to zaledwie początek.

Zarlacz
opis użytkownika