PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506156}

Półtora pokoju

Poltory komnaty ili sentimentalnoe puteshestvie na rodinu
7,7 217
ocen
7,7 10 1 217
Półtora pokoju
powrót do forum filmu Półtora pokoju

Obejrzałam pierwsze 1,5h filmu i nie dałam rady dotrwać do końca. Doceniam gigantyczny ładunek artystyczny, oryginalność, czasami nawet przewrotność i treść jaką w sobie niósł, ale film był tak potwornie nudny, że nie mam ochoty do niego wracać. Oceniam (oczywiście subiektywnie) jako nieporozumienie.

kor86

jesteś pustakiem (to też moja subiektywna ocena)

ocenił(a) film na 8
kor86

Ręce opadają.

ocenił(a) film na 10
kor86

Film jest bardzo ciekawy. Doskonale zrobiony, poetycki, a równocześnie dobrze koresponduje z esejem Brodskiego "Półtora pokoju". Twórcom udało się uchwycić to, co w poezji i prozie Brodskiego najbardziej istotne: stoicyzm, dystans, ("sztuka dystansu"), niedostrzegalne, lecz ważne upływanie czasu i to, co w nim stałe i zmienne, ironia, subtelne poczucie humoru. A poza tym - piękny portret Pitra, miasta tak Brodskiemu bliskiego, szarość Newy i kłębistość obłoków, piękna muzyka, koty.
Ale by docenić ten film, trzeba mieć pojęcie o tym, kim był Brodski, o rosyjskości, o latach powojennych w tamtym kraju.

kor86

Ciekawie siebie opisałeś :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones