Dip huet seung hung

1 godz. 51 min.
7,6 1 832
oceny
7,6 10 1832
2 240
chce zobaczyć
6,8 5
ocen krytyków
{"rate":6.8,"count":5}
{"type":"film","id":31828,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dip+huet+seung+hung-1989-31828/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Płatny morderca
 • Po filmie uznawanym za największe osiągnięcia Woo spodziewałem się dużo więcej. "Dzieci Triady" są jednak nie do przebicia.
  "The Killer" pod względem scen akcji jest zrealizowany bezbłędnie. Uczestnicy tańca śmierci rzadko kiedy mylą kroki i rozwalają swoich przeciwników z gracją. Jak można zauważyć, lubują się w białych kolorach, bo na nich krew lepiej wygląda. Bawiłem się nieźle zarówno podczas finałowej rozpierduchy w kaplicy, jaki i w czasie komediowych pojedynków w mieszkaniu, gdzie nie pada ani jeden strzał.
  Znacznie gorzej podszedł mi sam styl filmu. Przypomina bowiem... wideoclip z ery disco. Niejednokrotnie zastanawiałem się czy Madonna nie wyskoczy zza rogu. Klawiszowa muzyka gra plastikowe przygrywki, zdjęcia są na tyle jaskrawe, że kłują w oczy, sceny przechodzą jedna w drugą w specyficzny sposób (nazwałbym to fachowo, ale nie mam słowniczka pojęć filmowych), a w tle zawsze widzimy piękne krajobrazy. Dobija mnie taka forma. W parze z nią idą koszmarne dialogi o przyjaźni. Jak na krwawy film akcji, jest on zbyt słodki.
  Zobaczyć naturalnie warto.

 • Apokaliptus ocenił(a) ten film na: 9

  Lucky_luke Podpisuje się pod tym że Dzieci Triady są lepszym filmem (dla mnie to najlepszy film akcji ever). Z tym wątkiem przyjaciela musisz spojrzeć na to z innej strony. Jest powiedziane wprost że Sydney od dawna był przyjacielem Jeffreya więc tutaj dosyć logiczne jest dlaczego się nie pozabijali. A co do policjanta inspektora Li to sprawa wygląda tak że wszyscy mają go w dupie na policji więc poczuł że w osobie Jeffreya może mieć przyjaciela, szczególnie po tym jak świeżo stracił swojego przyjaciela z policji. Co do kwestii technicznych filmu jest tu trochę błędów, ale zważywszy na rok produkcji filmu i gatunek można spokojnie przymnkąć na to oko.

 • Lucky_luke Dzieci Triady nie są lepsze. Są tylko bardziej efektowne. Wartość "The Killer" tkwi w tym że jest wyjątkowo artystycznie wystylizowany. Czego Hard Boiled już nie ma.

 • Lucky_luke Dzieci Triady jeszcze przede mną natomiast "The Killer" oczekiwaniom nie sprostał. W oczy rzuca się nachalność w dialogach rodem z peruwiańskich telenowel, a do tego jeszcze teledyskowa, powtarzalna kiczowatość niektórych scen, która w jakiś sposób miała budować klimat tej produkcji (wiem, to można wybaczyć, ja nie dałem rady). Natomiast sceny akcji są wyśmienite i tu Woo pokazuje, że jest po prostu mistrzem. Odpowiedni dynamizm i rozłożone akcenty dramatyczne to siła tego filmu. Niestety to by było na tyle, bo psychologicznie relacje między bohaterami są szyte grubymi nićmi i zwyczajnie czuje się ich papierowość. A szkoda.