Film

2019 1 godz. 44 min.
6,6 5 536
ocen społeczności
6,6 10 1 5536
8 166
chce zobaczyć
6,1 14
ocen krytyków
{"rate":6.07143,"count":14}
Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność,... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Pan T.
Zwiastun nr 1
Pan T.
Fragment Wszystko z nimi w porządku?
Pan T.
Fragment Komunizm jest przeciw zębom
Pan T. - Zwiastun Nr 1 Pan T. - Zwiastun Nr 1
Relacja wideo 7 komentarzy
Uroczysta premiera filmu "Pan T."

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewanąPowstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

dystrybucja
studio
Heliograf (koprodukcja) / Non Stop Film Service (koprodukcja) / Polski Instytut Sztuki Filmowej / Więcej...
inne tytuły
Zdjęcia powstały w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film o niczym

  krzysztof_matela ocenił(a) film na

  Zdjęcia świetne. Gra świateł zjawiskowa. Gra aktorów doskonała. Dlatego aż 3 gwiazdki. Scenariusza nie było. Film o niczym. Stracone 2 godziny. Odradzam.

 • Problem z kawą.

  Treh ocenił(a) film na

  Wypiłem solidną. Starałem się skupić na... czymkolwiek; aktorach, akcji, muzyce. Tylko ze zdjęciami było dobrze. Mimo wysiłków poległem kilka razy morfeuszowsko. To ta kawa musiała być do dupy. Chyba.

 • Nareszcie rola dla Wilczaka

  gwidon_shepard ocenił(a) film na

  na miarę jego talentu. Mam wielką nadzieję, że film okaże się nie odstawać poziomem od "Zimnej wojny", klimat zapowiada się już bardzo dobrze.

 • W krainie absurdu

  Kino_w_tubce ocenił(a) film na

  Pan T. Marcina Krzyształowicza - film wyjątkowy jeśli chodzi o konstrukcję, wyjątkowy jeśli chodzi o styl, zaskakujący, mieszający gatunki. Biograficzny, historyczny, po trosze sensacyjny i komediowy, satyryczny i absurdalny, ale idzie też w stronę klimatu poetyckiego, gdzie zacierają się granice ... więcej

 • W końcu jakiś polski historyczny powojenny film! dawno takiego nie bylo

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.