Film

1936 1 godz. 18 min.
7,5 1 144
oceny
7,5 10 1144
436
chce zobaczyć
{"id":"34213","linkUrl":"/film/Papa+si%C4%99+%C5%BCeni-1936-34213","alt":"Papa się żeni"}
Dziennikarzowi Jerzemu Murskiemu grozi utrata pracy w "Dzwonku Wieczornym", jeśli nie uda mu się przeprowadzić wywiadu z... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dziennikarzowi Jerzemu Murskiemu grozi utrata pracy w "Dzwonku Wieczornym", jeśli nie uda mu się przeprowadzić wywiadu z niedostępną gwiazdą "Olimpii", Mirą Stellą. Gdyby zaś uzyskał wypowiedź sławnego śpiewaka Roberta Viscontiego, który po siedemnastu latach przyjechał do kraju, to ma zapewniony roczny kontrakt na stanowisku redaktora.Dziennikarzowi Jerzemu Murskiemu grozi utrata pracy w "Dzwonku Wieczornym", jeśli nie uda mu się przeprowadzić wywiadu z niedostępną gwiazdą "Olimpii", Mirą Stellą. Gdyby zaś uzyskał wypowiedź sławnego śpiewaka Roberta Viscontiego, który po siedemnastu latach przyjechał do kraju, to ma zapewniony roczny kontrakt na stanowisku redaktora. Murski, dostając się podstępem do mieszkania Stelli, poznaje siedemnastoletnią Lili, rzekomo siostrę, a w rzeczywistości córkę gwiazdy ze związku z Viscontim. Stella zamierza wyjść za mąż za swego wieloletniego adoratora, barona von Wandela, oburzona faktem, że Visconti wrócił nie do niej, lecz po to, by dać koncert. Lili, która przypadkiem dowiaduje się, kto jest jej ojcem, postanawia doprowadzić do pogodzenia rodziców. Udaje jej się to po wielu nieporozumieniach sytuacyjnych. Mira Stella i Visconti są znów razem. Murski prosi o rękę Lili. Szczęściu obu par nic już nie stoi na przeszkodzie. Niefrasobliwa komedia sytuacyjna, daleka od związków z rzeczywistością, ale grana brawurowo przez lubianych i popularnych aktorów.

na podstawie
Wincenty Rapacki "Papa się żeni" (sztuka)
studio
Leo-Film
data produkcji
1936
tytuł oryg.
Papa się żeni
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jakie to wszystko dziwne! U nas w Radomsku...

  Retman2

  Bardzo dobry scenariuszWystępują w filmie i graja bardzo dobrze świetni aktorzy jak Rakowiecki czy Fertner ale film "skradła" Jadwiga Andrzejewska. Jadzia miała talent , w każdym filmie błyszczy. Komedie , dramaty , role główne czy drugoplanowe zawsze ją się zapamiętuje.

 • Fryderyk Jarosy

  sjelo

  Rolę Dyrektora "Olimpii" gra Fryderyk Jarosy! Wspomnienie o nim pióra Stefanii Grodzieńskiej to jeden z najbardziej wdzięcznych portretów tej epoki, z jakimi dane mi było się zetknąć. Książkę "Urodził go Niebieski Ptak" niechlubnie sobie przywłaszczyłam z prywatnej biblioteczki pracowników pewnego ... więcej

 • Stare filmy są cool

  użytkownik usunięty

  Uwielbiam oglądać filmy przedwojenne! "Papa się żeni" - to przezabawna komedia pełna perypetii, ale jak to bywa, wszystko dobrze się kończy :) Szkoda, że teraz nie kręci się takich filmów, w których brak przemocy i seksu!!!