PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639536}
7,3 19 121
ocen
7,3 10 1 19121
7,3 19
ocen krytyków
Papusza
powrót do forum filmu Papusza

wyjątkowy film

ocenił(a) film na 10

tylko jedna scena jest niepotrzebna: gdy Papusza całuje Jerzego. Poza tym film wybitny, taki który można oglądać dziesiątki razy i będzie cieszył oko. Na wielki plus zasługuje język romani. Bardzo mnie cieszy, że to pierwszy film w tym języku i mam nadzieję, że nie ostatni!

ocenił(a) film na 8
Maniek_39

Ta scena była/jest BARDZO POTRZEBNA!!!

przemofan

Zgadzam się. W tym filmie WSZYSTKO jest doskonałe, a to wielka rzadkość we współczesnym polskim filmie. 10/10

ocenił(a) film na 8
Franio

Zgadzam się w 100% . Przepiękna praca kamery . Muzyka , która przeszywa i bardzo sugestywna gra aktorów. Budnik genialna- zresztą jak zawsze ( wg mnie , jedna z najlepszych aktorek w kraju). Mam taką swoistą wadę , zawsze po obejrzeniu filmu zaznajamiam się z faktami. I tak trafiłam na wywiad z " naczelnym rozweselaczem romskim". Nasuwa mi się konkluzja... Pan Wasyl krzewi kulturę i chwała mu za to , ale smutne , że oskarża Krauze o manipulację i przekłamanie. Stawiam sobie pytanie... Nie lepiej cieszyć się sukcesem jednostki ? No chyba , że kultura to tylko występy na festiwalach, za które zbiera się grubą kasę. Papusza, jak wynika z filmu i biografii ... Film piękny , nostalgiczny , równie smutny i pełen kolorów ( mimo wszystko) jak jej życie. 8!

DarkWater

Po co psujesz sobie przyjemność z oglądania filmu jakimiś podłymi intrygami i plotkami? Pewnie dlatego Twoja ocena to tylko 8 a nie 10. Film jest prawdziwym arcydziełem estetycznym i artystycznym i mnie to wystarcza.

ocenił(a) film na 8
Franio

Tobie wystarcza i ma takie prawo. Nie podważam tego .8 to tylko? Dla mnie to dużo . Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
przemofan

Dokladnie, idealnie pokazuje jej konsekwentwny charakter I wiernosc mezowi I tradycji. Pewnie jakby stal sie cyganem I zostal na zawsze w taborze to ... kto wie.

ocenił(a) film na 8
Maniek_39

Mi zabrakło koloru. Poza tym zgadzam się, piękny film. Bardzo intryguje mnie romska spoleczność. Cieszy mnie, ze nakręcono o Romach film w ich własnym języku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones