PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475848}
6,2 127 452
oceny
6,2 10 1 127452
5,7 16
ocen krytyków
Paranormal Activity
powrót do forum filmu Paranormal Activity

Widziałem:

Jako w piekle, tak i na Ziemi (2014) - 7/10
V/H/S (2012) - 7/10
Skinwalker Ranch (2013) - 5/10
Tragedia na przełęczy Diatłowa (2013) - 7/10
Entity (2012) - 5/10
Paranormal Activity (2007) - 9/10
Paranormal Activity 2 (2010) - 8/10
Paranormal Activity 3 (2011) - 9/10
Paranormal Activity 4 (2012) - 6/10
Paranormal Activity: Naznaczeni (2014) - 8/10
Paranormal Entity (2009) - 6/10
Czarnobyl. Reaktor strachu (2012) - 6/10
Łowca trolli (2010) - 6/10
The Tunnel (2011) - 6/10
Diary of the Dead: Kroniki żywych trupów (2007) - 7/10
[Rec] (2007) - 8/10
[Rec] 2 (2009) - 9/10
[Rec] 3: Geneza (2012) - 3/10
Kwarantanna (2008) - 7/10
Blair Witch Project (1999) - 8/10
Tropiciele mogił (2011) - 8/10
Tropiciele mogił II (2012) - 7/10


Zamierzam jeszcze obejrzeć:

VHS 2, PAranormal Activity: Tokyo Night, Possession of Michael King, Afflicted.

Polecacie coś jeszcze?

ocenił(a) film na 8
laizans

Grave Encounters (2011)
Grave Encounters II (2012)

ocenił(a) film na 7
czaroslavv

To właśnie "Tropiciele mogił"

laizans

Mi osobiście się bardzo podobał tegoroczny The Atticus institute.

Andrzejek324

swietny film

ocenił(a) film na 5
laizans

Nie wiem, Hangar 10 ale nie polecam, jak będziesz chciał obejrzysz.
Jeden z lepszych Project Monstrum film zajebisty!!! Polecam;D
The Collingswood Story
The Poughkeepsie Tapes
Nadzy i rozszarpani ( Uwaga Film Dla Ludzi O Mocnych Nerwach ;D)
Myślę że pomogłem:D

laizans

Weź ty się człowieku lepiej pomódl do Boga zamiast tracić czas na kolejne horrory. Tak lubisz horrory? Czyżby? Bo tylko na ekranie prawda? A demonów się nie boisz? One istnieją naprawdę. Uważaj jakie filmy oglądasz, byś przypadkiem ich nie zaprosił do swego życia, bo wtedy horror możesz mieć w realu.

ocenił(a) film na 7
Carin

A ty się boisz?

Nnorm

Nie boję się demonów, bo Jezus je dawno zwyciężył, a ja jestem po stronie Jezusa, więc nie mam czego się bać.

ocenił(a) film na 7
Carin

Skoro tak uważasz to o co ci chodzi?

Nnorm

O to mi chodzi, że oglądanie takich filmów jest otwieraniem furtki szatanowi i wtedy jest czego się bać.
Kto żyje w łasce uświęcającej i nie zaprasza demonów do swego życia, ten nie musi się ich bać, bo jest chroniony przez samego Boga. Teraz rozumiesz?

ocenił(a) film na 7
Carin

W elfy i krasnoludki też wierzysz? Poza tym skoro twierdzisz, że Jezus pokonał demony to jak mogą poprzez oglądanie horrorów (!) przeniknąć do naszego życia? Odstaw Natanka.

Nnorm

nie wierzę w elfy i krasnoludki, może ty wierzysz?
widzę, że nadal nie rozumiesz.
spróbuję wyjaśnić po raz ostatni: Jezus pokonał demony i chroni te osoby, które Mu się zawierzyły i wyznały Go swoim Panem i Zbawicielem oraz przyjęły chrzest i wierzą w Niego jako Boga w Trójcy Jedynego - takie osoby żyją z Panem Jezusem w przyjaźni i zły duch nie może im zaszkodzić poza zwykłym kuszeniem, na co Bóg mu pozwala i dotyczy to każdego. nawiasem pisząc, takie osoby raczej nie czują potrzeby oglądania horrorów ani innych demonicznych filmów, np. brutalnych czy ze scenami seksualnymi - odrzuca je od tego po prostu, więc nie mają tego problemu.
inaczej wygląda sprawa, gdy osoba żyjąca z dala od Boga i Kościoła, bez łaski uświęcającej, czyli trwająca w grzechach ciężkich, ogląda sobie horrory czy robi inne rzeczy, poprzez które zaprasza szatana do swego życia, np. chodzi do wróżek, jasnowidzów, czyta książki okultystyczne - wtedy demon ma ją pod kontrolą i może wpływać na jej wolę i zachowanie, zniewala ją stopniowo, co może doprowadzić do opętania demonicznego.
widziałam na własne oczy egzorcyzmy i nie życzę nikomu takiego cierpienia jakie przeżywają osoby zniewolone demonicznie - otworzyć na szatana można się jednym zdaniem czy czynem, a proces uwalniania może trwać nawet kilka lat...
do przemyślenia.
uprzedzam, że na kolejne prowokacje nie odpowiem. :)
jak masz pytania to pisz na priv.

ps: ks. Natanka akurat nie słucham, bo ma on problemy z posłuszeństwem wobec swoich przełożonych w Kościele, co też jest przejawem działania złego ducha :)
szatan nie potrafi naśladować tylko dwóch cnót: pokory i posłuszeństwa, i tutaj można go zdemaskować... bo ogólnie to na wszelkie sposoby małpuje Pana Boga i podszywa się pod Niego.

ocenił(a) film na 7
Carin

Akurat wszelkiej maści "opętania" zdarzają się jedynie osobom fanatycznie religijnym, a najwięcej ich w krajach,w których religia jest najsilniejsza.
Jedyną osobą, która prowokuje jesteś tutaj ty, bo nagle wyskakujesz z jakimiś demonami. Skąd ty czerpiesz te mądrości o tych horrorach, wróżkach czy okultystycznych książkach (czy np. biblia pod to podpada?). Z Frondy? Kolego, więcej odwagi, otwartości i używania rozumu zamiast ślepej wiary w czary-mary. pozdrawiam

PS Chodzenie do wróżek, czytanie tych książek okultystycznych (?) niczym nie różni się od chodzenia do kościoła czy modlitwy i tego typu rzeczy. Mianowicie wywodzi się z myślenia magicznego i atawistycznej potrzeby racjonalizowania każdego niewytłumaczalnego faktu w nawet najgłupszy sposób lub zwykłej naiwności.

Nnorm

oj widzę, że jesteś w poważnych tarapatach duchowych, serio, żal mi ciebie :-(
wypisujesz takie brednie i herezje, że nawet nie ma sensu tego wyjaśniać i prostować, bo jesteś w zbyt wielkiej ciemności, by to, co napiszę, dotarło do ciebie w ogóle. bardzo to przykre.
akurat tak się składa, że trafiłeś na osobę, która ma szeroką wiedzę na temat duchowości i zagrożeń duchowych, i na podstawie mojej wiedzy teoretycznej i empirycznej mogę stwierdzić , że już masz problem...
zwróć się do Jezusa, tylko On może ci pomóc.

ocenił(a) film na 7
Carin

To ty tkwisz w mroku, i nawet nie potrafisz sobie z tego zdać sprawy. Mroku przesądów i zabobonów oraz średniowiecznej wiary w czary.
Jezus był nikim innym jak jednym z wielu religijnych przywódców jacy działali w ówczesnym okresie i za podburzanie przeciw Herodowi oraz rozpierduchę przed świątynią Jerozolimską skazany na śmierć.
I to co napisałem w poprzednim poście jest prawdą - opętania przytrafiają się jedynie ludziom fanatycznie religijnym. Polecam poczytać ten artykuł, może otrzeźwiejesz:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4253/q,Opetanie..okiem.psychologa.kliniczneg o
PS Współczuję i nawet trochę mi żal tego jak taka rzecz jak film wzbudza w tobie paniczny strach, musi to być naprawdę ciężkie. Niemniej zachęcam do studiowania historii religii (polecam choćby Kosidowskiego) i zrzucenia z siebie jej kajdanów. Życie od razu wyda się lepsze, a do tego nie potrzeba wymyślonych bożków - jak kananejskiego boga wojny Jahwe, Allaha czy innych w imię, których przelano krew milionów ludzi.

Nnorm

zamilcz bluźnierco bezwstydny!
Jezus jest Bogiem i Panem, na Jego imię zegnie się każde kolano, również twoje, przekonasz się o tym najdalej tuż po śmierci, ale wtedy będzie już za późno na nawrócenie.

w przeciwieństwie do ciebie ja nie muszę czytać o Bogu, bo doświadczyłam Jego miłości, troski i obecności, czego i tobie życzę, a zmienisz zdanie w jedną sekundę.

co do opętań, to również nie muszę o nich czytać, gdyż widziałam na własne oczy wielokrotnie osoby opętane demonicznie i ich manifestacje podczas modlitwy księdza o ich uwolnienie...

nie pisz do mnie więcej, bo odbiorę to jako nękanie mojej osoby!

ocenił(a) film na 7
Carin

"zamilcz bluźnierco bezwstydny!"

A dziękuję za komplement. Gdyby nie myślący i badający świat bluźniercy tkwilibyśmy dalej w mrokach średniowiecza i okowach religii.

"Jezus jest Bogiem i Panem, na Jego imię zegnie się każde kolano, również twoje, przekonasz się o tym najdalej tuż po śmierci, ale wtedy będzie już za późno na nawrócenie."

Czyli miłosierny Bóg dał nam wolną wolę, ale mamy robić co nam każe bo jak nie to będziemy przez nieskończoność cierpieć niesamowite katusze piekielne? Nie widzisz, że coś nie gra w twoim pojmowaniu świata?

"w przeciwieństwie do ciebie ja nie muszę czytać o Bogu, bo doświadczyłam Jego miłości, troski i obecności, czego i tobie życzę, a zmienisz zdanie w jedną sekundę.

co do opętań, to również nie muszę o nich czytać, gdyż widziałam na własne oczy wielokrotnie osoby opętane demonicznie i ich manifestacje podczas modlitwy księdza o ich uwolnienie..."

A czym jest ta troska boska? Jak - powiedzmy - modlisz się o uzdrowienie osoby i ona odzyskuje zdrowie to jest troska, a jak jednak umrze, to jest... beztroska boska? :-/ Kapryśny z niego bożek.

W średniowieczu za opętanego albo sługę szatana uznawano chorego na padaczkę, a także - uwaga uwaga - jeśli ktoś mówił w innych językach, znał się na medycynie albo kobiety, które wybijały się trochę ponad ich tradycyjne role społeczne. Świat wyszedł ze średniowiecza ale niektórzy nadal w nim tkwią.

Nnorm

Bóg widzi całokształt życia wszystkich ludzi i świata i Jego Wola zawsze jest najlepsza dla każdego człowieka, Bóg jest doskonałą Miłością i Mądrością i wie najlepiej co dla każdego jest najlepsze, mimo że nam ludziom żyjąc na tej ziemi czasem trudno to zrozumieć.
Bóg dał nam wolną wolę, byśmy mogli sami wybrać, czy chcemy żyć w wieczności z Nim czy z szatanem, bo taka jest opcja, innej nie ma.
Każdy kto jest przeciwnikiem Boga, ten oddaje się szatanowi - robi to z wolnej woli, więc gdy stanie na Boskim Sądzie i pozna Boga w całej Jego doskonałej Miłości, Sprawiedliwości i Majestacie, to sam wyda na siebie wyrok, nie Bóg go potępi, ale on sam widząc całą swoją nędzę w prawdzie z własnej woli wybierze piekło, skoro całe życie je wybierał i służył szatanowi, to na Sądzie nie może temu zaprzeczyć, jego uczynki i jego niewiara w Boga pójdą tam za nim.
Czy ty byś chciał być na siłę zbawiony, by Bóg na siłę cię zaciągnął do nieba i na siłę uszczęśliwiał, jeśli całe życie Mu bluźniłeś i służyłeś szatanowi? Bóg tego nie uczyni. Możesz opowiedzieć się po jednej ze stron póki żyjesz tu na ziemi - to jest twój czas na nawrócenie i wykorzystaj go właściwie, byś potem nie żałował przez wieczność.
Największą karą jest oddzielenie od Boga.
Polecam lekturę miesięcznika "Egzorcysta", tam poczytasz prawdziwe historie byłych okultystów, dla których Bóg jest tak samo realny jak szatan, bo wcześniej służyli złemu, ale Jezus ich wybawił, nawrócili się, czego i tobie życzę. Życie na ziemi nie jest bajką, ale bez Boga nie ma sensu.
Średniowiecze minęło i nie wróci, a wiara w Boga jest odwiecznym uniwersalnym pragnieniem każdej człowieczej duszy, jeśli człowiek nie ma wiary w Boga to ma w duszy pustkę, jakby dziurę, którą usiłuje zapychać różnymi ludźmi, pseudomiłościami, używkami, bałwochwalstwem (okultyzm, zabobony itp.). Tam gdzie zanika wiara, tam rodzi się zabobon.
Uwierz w Jezusa, bo On w ciebie wierzy, nawet jeśli wszyscy inni przestali. Trzymaj się, cześć.

Nnorm

a co do strachu, to jest go pełno w tobie, bo przemawia przez ciebie szatan, a jego przyciąga właśnie strach i nienawiść do Boga, które z twoich wpisów wprost emanują... jeśli ktoś tu się boi, i to panicznie, to zapewne ty, stąd zagadałeś do mnie w tym temacie, bo masz z tym problem i próbujesz mnie przypisać własne lęki i nie rozumiesz prostego przekazu, że ja nie muszę się bać demonów, bo żyję w relacji z Jezusem, który jest pogromcą demonów, muszą one oddać Mu pokłon ZAWSZE, nie mogą tego nie zrobić, nawet one - upadłe duchy - wiedzą, że Jezus jest Bogiem i Panem i muszą się przed Nim ukorzyć, a ty tego nie wiesz??

rozmowa z tak zwiedzionym człowiekiem jak ty nie ma sensu, bo przeinaczasz moje słowa i wmawiasz mi kłamstwa, że coś napisałam, czego nie napisałam, że się czegoś panicznie boję haha podczas gdy napisałam coś wręcz przeciwnego, ale rozumiem, że demon, pod wpływem którego bez wątpienia już jesteś, zniekształca ci rozumienie moich słów i wypacza ich sens.

muszę cię zmartwić: mam w sercu pokój i zero strachu :-)
a dawcą tego pokoju, który nie jest z tego świata, jest tylko Jezus Chrystus - Król królów i Pan panów.

a moje ostrzeżenie o horrorach było skierowane do ludzi nieświadomych zagrożenia i właśnie do takich ludzi jak ty - żyjących z dala od Boga, bluźniących Mu - tacy ludzie są już pod wpływem szatana, oglądanie kolejnego horroru przez ciebie to jak otwieranie drzwi, które już są otwarte na oścież. szatan już wszedł i się rozgościł u ciebie, kolejny horror może cię tylko coraz bardziej pogrążać w otchłań mroku i strachu, paniczny to będzie twój strach jak ten demon się ujawni i zacznie cię dręczyć, wtedy zrozumiesz moje ostrzeżenie cwaniaczku. zapamiętaj tylko chociaż jedno zdanie z mojej pisaniny: W RAZIE ZAGROŻENIA WOŁAJ: "JEZU RATUJ!", gdyby demon cię obezwładnił / sparaliżował, to wystarczy powiedzieć to w myślach "Jezu, ratuj" albo "W imię Jezus idź precz", oczywiście by demon posłuchał to potrzeba twojej wiary w Jezusa jako Boga, ale może w sytuacji zagrożenia nagle uwierzysz, kto to wie...
ŻEGNAJ.

ocenił(a) film na 7
Carin

Wiesz co, w tak paniczny i histeryczny sposób mi odpisujesz, że zastanawiam się... czy u ciebie wszystko w głowie działa jak należy.

To co ty nazywasz opętaniem, istnieje w niemal wszystkich kulturach a obecnie dzięki rozwojowi nauki udało się wreszcie sklasyfikować to jako jeden z typów Schizofrenii. Przeczytaj ten artykuł, który ci przesłałem. Naprawdę ty zamykasz się na wiedzę i odmienne poglądy. Jak dziecko, które zatyka uszy i udaje - nie słyszę , nie słyszę.
Chyba boisz się, że możesz przejrzeć na oczy i zobaczysz, że bogowie (a w historii ludzkości było ich miliony) to wymysł kasty, która chciała i dalej chce żyć na koszt innych zaszczepiając ludziom nienawiść do siebie.
Mówisz, że Bóg i Jezus są miłosierni, ale jakoś to ich wyznawcy są najbardziej agresywnymi ludźmi. Niedawno gadałem z prawicowym serbem, który napisał, że wszystkich muzułmanów w europie i turków należy wymordować a srebrenica to amerykańska propaganda. To jest właśnie religia - religia, która jest synonimem kłamstwa i mam nadzieję że ludzie przejrzą na oczy i wreszcie wszystkie religie znikną z tego świata, aby ludzkość chociaż trochę mogła zbliżyć się do harmonii i pokoju.

Wiesz dlaczego cię zaczepiłem? Bo lubię dyskutować z osobami o odmiennych poglądach, bo tylko w ten sposób można naprawdę poznać świat i ludzi. Polecam ci spróbować - naprawdę warto.

Nnorm

haha :-) widzisz, ja nie muszę przed niczym uciekać ani na nic zamykać oczy, bo swoje nawrócenie mam już za sobą dzięki doświadczeniu Miłości Jezusa, czego i tobie życzę po raz kolejny :-)

nie dostrzegasz braku logiki w tym co piszesz?
ty nie znasz Boga w ogóle, zapewne nawet nie miałeś w ręce
Pisma Świętego, nie widziałeś też na żywo egzorcyzmu ani nie znasz historii życia żadnej osoby naprawdę dręczonej demonicznie, dlatego swoją wiedzę czerpiesz z książek i artykułów.
ja nie muszę jej czerpać z książek i artykułów, bo doświadczyłam miłości Boga, a opętanych widziałam na żywo, jak również modlitwy nad nimi, gdy demony manifestowały się z wielką mocą, wyczyniając przez opętane osoby rzeczy, które dla normalnego człowieka są niemożliwe fizycznie do wykonania, aż w końcu musiały oddać pokłon Krzyżowi Jezusa i wyjść.
i ty chcesz mnie udowadniać, że Bóg i szatan nie istnieją? nie ośmieszaj się naprawdę, bo akurat bardzo źle trafiłeś :-)
ja czytając twoje teksty jedynie ubolewam nad ciemnością duchową, w jakiej ewidentnie żyjesz. i ton naukowo dydaktyczny nic ci tu nie pomoże, bo po prostu nie znasz Boga i nie masz żadnej wiedzy o zagrożeniach duchowych, nawet podstawowej, więc nie dyskutuj ze mną, bo nic nie wskórasz. mnie swojej ciemnoty nie wciśniesz, marnujesz tylko mój czas. serio, nie będę z tobą dłużej pisać.
skoro wiesz lepiej to sobie wiedz, a ja wiem, że jesteś w swoim największym życiowym błędzie i nic nie wiesz, nie wiesz nawet po co żyjesz i dokąd zmierzasz i to jest twoja tragedia.
pisałam z tobą, by ci pomóc, wskazać światełko w tunelu, ale widzę, że twardo stoisz przy tych swoich herezjach, więc odpuszczam, zgodnie z zasadą, by nie rzucać pereł przed wieprze, bez urazy ;-)

ocenił(a) film na 7
Carin

Co do wcześniejszego postu. Niemal wszystko co napisałaś to mowa trawa - Bóg cię kocha bla bla bla jest najwyższą mądrością bla bla bla chce dla nas najlepiej ale nie będzie nas uszczęśliwiał na siłę bla bla bla.

Piszesz o opętaniach - Czechy są w 3/4 krajem ateistycznym, podobnie Szwecja i większość rozwiniętych krajów i co? I to w Polsce i innych zacofanych krajach jest najwięcej opętań. Mam nadzieję, że przeczytałaś artykuł, który ci wysłałem.

A co do drugiej części
"haha :-) widzisz, ja nie muszę przed niczym uciekać ani na nic zamykać oczy, bo swoje nawrócenie mam już za sobą dzięki doświadczeniu Miłości Jezusa, czego i tobie życzę po raz kolejny :-)

nie dostrzegasz braku logiki w tym co piszesz?"

Mnie piszesz o braku logiki - Z twych postów wynika, że - Nie boisz się demonów bo Jezus cię chroni, ale Horrorów nie oglądasz bo to furtka dla demonów. Więc skoro jesteś tak chroniona to w czym problem?

"y nie znasz Boga w ogóle, zapewne nawet nie miałeś w ręce
Pisma Świętego, (...) nie ośmieszaj się naprawdę, bo akurat bardzo źle trafiłeś :-)"

Pismo Święte czytałem nie raz. Jako, że jestem historykiem i jakąś tam wiedzę o religiach mam widzę jakie wpływy na Biblię miały inne religie. Przykładowo: Wiesz jak powstał kanon pisma świętego? Albo wiesz jak wyglądało przeobrażenie Jahwe z Psychopaty i mściwego zazdrosnego bożka do miłosiernego kochającego ojca? i dlaczego?
Przeanalizuj sobie obraz Jahwe w Starym Testamencie - który kazał mordować żydom inne narody i karał niezwykle okrutny a w Nowym Testamencie, gdzie należało Pogan już nawracać?
Polecam zobacz. 3 minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=2iNoM14t-ZM
A co z wszystkimi prawami jakie Jahwe dał żydom? Kobiety nie mogą nosić spodni, bo to grzech, a teraz mu się to odmieniło i nie obowiązuje? a może jednak?
A może cudzołożników należy kamienować? Czyżby Księga Powtórzonego Prawa już nie obowiązywała?
Nie zarzucaj mi nieznajomości Biblii, bo znam też historię w jakich powstał Kanon, wzajemne wpływy religijne oraz warunki w jakich powstawały konkretne księgi oraz fałszerstwa i ubarwienia. Tobie radzę poczytać coś więcej oprócz "Egzorcysty" (serio?!) i spojrzeć na religię bardziej krytycznym okiem.
Przepraszam za formę, cały czas myślałem, że rozmawiam z mężczyzną.

Nnorm

Akurat "Egzorcysty" nie czytuję już, bo to wszystko jest mi znane. Też dużo czytam, literatury z mistyki katolickiej np., i oczywiście Pismo Święte, więc nie wywyższaj się.
Czytasz te wszystkie książki obrażające Boga, by znaleźć na Niego haka, i siebie samego utwierdzić w swojej niewierze. Pomyśl tylko, komu tym krzywdę zrobisz? Chyba tylko sobie. Bo Bóg będzie istniał i bez Twojej wiary. Bóg chce zbawić każdego, Jezus oddał życie za każdego, ale to do człowieka należy wybór, Bóg chce być kochany w wolności.
A Królestwo Boże trzeba przyjmować jak dziecko, z otwartym sercem i ufnością, że to co mówi Słowo Boże jest prawdą.
Prawo wynikające ze Starego Testamentu już nie obowiązuje, od czasu gdy Jezus przyszedł na świat ze swoją Dobrą Nowiną, obowiązuje nas Nowy Testament, choć by go zrozumieć dobrze jest również znać Stary Testament.

Co do horrorów, to człowiek żyjący w Duchu Świętym nie traci czasu na oglądanie demonicznych filmów, bo go to po prostu nie interesuje :-) Wolę obejrzeć jakiś wartościowy film, który wniesie do mego życia coś dobrego, niż jakieś demoniczne popisy. Ja nie fascynuję się złem, tylko Bogiem, bo tylko On jest godzien wszelkiej uwagi, chwały i czci!

Nnorm

Posłuchaj tego - od początku do końca - to ważne, byś wysłuchał całości, a może zrozumiesz to, co Ci wyżej napisałam:
https://www.youtube.com/watch?v=Df9J68y2YeA&feature=youtu.be

Nnorm

POLECAM - to tylko przykładowe świadectwa, jest ich więcej na youtube np.:

https://www.youtube.com/watch?v=j5yqcs5vDfw
https://www.youtube.com/watch?v=rWj1x7j5cF4
https://www.youtube.com/watch?v=PQ9vE8Km9NA
https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU

https://www.youtube.com/watch?v=iY7ZX-9nYgY
https://www.youtube.com/watch?v=oIXmy7Eeggw
https://www.youtube.com/watch?v=dYaGYFNKeE4
https://www.youtube.com/watch?v=BBx4m5shzwg
https://www.youtube.com/watch?v=ByEYRvOBKb4
https://www.youtube.com/watch?v=2nSGDq1aHrc
https://www.youtube.com/watch?v=vLlZJqWgggI

Nnorm

Szanuję poziom wiedzy i argumentację, ale dyskusja z tą fanatyczką to jak granie w szachy z gołębiem: wejdzie na szachownicę, rozwali pionki, nasra na środku i myśli, że wygrał. Jednak warto dyskutować chociażby dla osoby czytającej 6 lat później i dziękującej za ciekawy link.
Ps jak tam internet w piekle? ;)

ocenił(a) film na 7
ju3tine

Haha dzięki, dyskusja z okresu gdy miałem jeszcze czas i chęć dyskutować z różnymi czubami
A dobrze, bardzo szybki necik tu mam.

ocenił(a) film na 9
Carin

Ale przecież napisałeś / aś, że Jezus zwyciężył demony, więc jakim sposobem oglądanie filmu może je do mnie sprowadzić, skoro zostały zwyciężone?

Lukas_Art

Żeby skorzystać z ochrony Jezusa to trzeba przyjąć Jego darmową ofertę Zbawienia, uwierzyć w Niego, wyznać Go Panem, przyjąć chrzest, i żyć z Nim w przyjaźni, czyli posłuchać Jego rad jakie nam zostawił w Dekalogu, tylko wtedy będziesz przez Niego chroniony, jeśli z własnej woli to uczynisz.
Są ludzie ochrzczeni, ale żyjący w grzechach ciężkich i za nic mający Boże Prawo, tacy ludzie sami wydają się na pastwę szatana, więc za swoje problemy nie mają prawa obwiniać Boga.
Oglądając niewłaściwy film - horror, porno itp. - otwierasz się na działanie złego, zapraszasz go do swego życia, bynajmniej nie Pana Jezusa, więc jak On ma cię chronić? Na siłę? Tak Bóg nie działa. On chce być kochany i wybierany w wolności.

Carin

"Oglądając niewłaściwy film - horror, porno itp. - otwierasz się na działanie złego, zapraszasz go do swego życia"

ale przeciez w tych złych horrorach jest tez pokazana siła Boga,wiec dlaczego nie mają spelniac roli edukacyjnej dla potencjalnych niewiernych?

daniel_martynow

Bóg nie pokazuje swojej siły w "złych horrorach" :-) I nie jest Wolą Bożą, by chrześcijanin oglądał takie filmy - przez nie działa szatan, a nie Bóg, proszę nie bluźnić.
Chyba, że miałeś na myśli filmy oparte na faktach typu "Egzorcyzmy Annelise Michel" czy "Rytuał", ale nawet tego rodzaju filmy, nie wzbudzą wiary w niewiernym, a jedynie dadzą mu podstawę do szyderstwa, drwiny, kpin, lub człowiek taki wytłumaczy sobie zjawiska przedstawione w tych filmach jako efekt choroby psychicznej, do takich ludzi nic nie trafia, tu potrzeba tylko dużo modlitwy i tylko łaska Boża, Jego Miłosierdzie mogą sprawić, by serce takiego człowieka skruszało, by się zastanowił, by zrozumiał, tu potrzeba mądrości Ducha Świętego, a więc modlitwa, modlitwa, modlitwa za takich ludzi, a nie edukacja filmami. W czasach Pana Jezusa ludzie widzieli na własne oczy jak wskrzeszał umarłych, uzdrawiał chorych, uwalniał od demonów opętanych, a mimo to wielu w Niego nie uwierzyło, oskarżyli Go o bluźnierstwo i zabili, tylko dlatego, że przyszedł do Nich z Miłością, Pokojem, Dobrą Nowiną o Zbawieniu, odpłacili Mu krzyżem. A Ty chcesz ludzi nawracać horrorami? Daj spokój :-) Lepiej się pomódl za nich.

ocenił(a) film na 9
Carin

"Bóg nie pokazuje swojej siły w "złych horrorach" :-) I nie jest Wolą Bożą, by chrześcijanin oglądał takie filmy - przez nie działa szatan, a nie Bóg, proszę nie bluźnić."

Kto działa więc przez filmy typu komedia itp. dające pozytywne emocje i masę radochy ? Czy nie jest najlepiej stwierdzić, że ogólnie filmy to tylko przede wszystkim rozrywka oparta na fikcji ? Grze aktorskiej ? Nikt nie ginie tak naprawdę.


Czy możesz powiedzieć z punktu człowieka, że naprawdę coś wiesz o BOGU ? Potrafisz stwierdzić co jest naprawdę dobre, a co jest naprawdę złe ?

Movie_Crash_Man

Tak, oczywiście, że wiem co jest dobre a co złe, odpowiedzi na te pytania znajdziesz w Piśmie Świętym, które jest Słowem Boga jakie kieruje On z miłości do swoich dzieci.
Czasem są kwestie moralnie neutralne, ale w większości przypadków zdecydowanie można stwierdzić, że coś jest dobre albo złe.
A o Bogu wiem dużo z Jego Słowa i z doświadczenia, bo daje mi Siebie poznać, doświadczyłam Jego miłości, pomocy i opieki, choć po ludzku na nie nie zasługiwałam, żaden człowiek po ludzku nie zasługuje, dlatego Jezus przyszedł na świat, cierpiał i oddał za nas życie, byśmy w oczach Ojca byli usprawiedliwieni. Bo Słowo mówi: karą za grzech jest śmierć. Dzięki Jezusowi nie musimy umierać, możemy żyć wiecznie z Nim w raju, jeśli za życia tu na ziemi uwierzymy szczerze w to, że jest Synem Bożym i swoimi ustami wyznamy, że Jezus jest Panem oraz przyjmiemy chrzest, a swoim życiem i uczynkami będziemy potwierdzać swój wybór. Wtedy zostanie On na Bożym sądzie potwierdzony i będzie kontynuowany w wieczności.

ocenił(a) film na 9
Carin

Dobrze, ale dlaczego więc tyle ludzi zginęło kiedyś w Potopie ?Dlaczego śmierć ? Dlaczego Bóg wolał mieso od owoców i warzyw w ofierze - z ofiar zostawionych przez dwóch braci wg. pisma ? Dlaczego ludzie jedzą mięso skoro jedno z przykazań mówi nie zabijać wg. pisma ? Dlaczego jedno z przykazań mówi, żeby nie robić sobie obrazków i nie czcić ich na podobieństwo tego co jest w niebie /na ziemi a w Kościoła itp. instytuacjach mamy różne kulty związane z obrazkami i to przeciez jest w pismie ? Dlaczego skoro nie zabijać ludzie się kiedyś kamieniowali za różne występki , a w piśmie jest aby nie zabijać ? W związku również z wcześniejszym - czy w związku z tym artyści którzy rysują różne rzeczy - robią coś nie w porządku ? Chciałbym więcej to wszystko ogarniać.

ocenił(a) film na 9
Carin

Czy np: ja rysując, tworząc muzykę, gry robię coś nie w porządku ? Skoro jedno z przykazań mówi, aby nie czynić sobie obrazków i rzeźb na podobieństwo tego co na niebie i na ziemi - a to przecież robią artyści rysują, malują, rzeźbią - robią coś w nie w porządku ? Czy w związku z tym nie powinni tworzyć ? To samo w związku z tworzeniem gier i muzyki - ona może ilustrować różne emocje i obrazki z naszego świata wg. wizji autorów - czy w związku z tym wg. jednego z przykazań też nie powinno się tego robić ? Odpowiedz mi bo chcę wiedzieć.

Movie_Crash_Man

:-))) Źle zinterpretowałeś :-) Zakaz robienia rzeźb i obrazów itp. dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji, kiedy ludzie w czasach Starego Testamentu wierzyli w różne bożki, np. zrobili sobie jakąś figurkę i oddawali jej cześć jakby była Bogiem, a to był tylko martwy przedmiot. Dlatego właśnie w Starym Testamencie jest zakaz kultu martwych bożków w obrazach, rzeźbach itp.
Gdy Ty tworzysz jakiś przedmiot czy dzieło to nie sądzisz przecież, że to dzieło to jest sam Bóg, wiesz doskonale, że to jest martwy przedmiot i nie oddajesz mu chyba czci? :-) więc spokojnie :-)
A co do twórczości, to ona może być zła ze względu na przekazywane treści, które np. mogą być wulgarne, gorszące, pełne przemocy, nagości itp. i z tego powodu może się taka twórczość Panu Bogu nie podobać, a raczej na pewno Mu się taka twórczość nie podoba.

ocenił(a) film na 9
Carin

Widzisz. Dzięki za informację. Jesteś OK. Dobrze, że próbujesz ludzi nakłaniać na jasną stronę mocy. Ja spędzam większość czasu tworząc różne rzeczy głównie na kompie.

O co więc chodzi z przykazaniem nie zabijaj ? Czego ono dokładnie dotyczy skoro np: ludzie jedzą martwe zwierzaki ? Jak ono ma się w nowym testamencie. Czego to dotyczy ?

Movie_Crash_Man

Wysłałam zapytanie do jednego Księdza. Jak mi odpisze to Ci wkleję tu odpowiedź :-) Też nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania :-) Co nie zmienia faktu, że Jezus nas kocha i tak naprawdę liczy się tylko to, czy odpowiemy na Jego Miłość :-) Na razie.

Movie_Crash_Man

A jeszcze co do tego, że katolicy lubią obrazy świętych, Pana Jezusa, Matki Bożej itp., to pomyśl sobie, że jak kogoś kochasz i tęsknisz a nie widzisz jeszcze na żywo tej osoby, to nosisz np. jej zdjęcie przy sobie, albo ustawiasz sobie je gdzieś na szafce itp, by przypominało Ci o niej ilekroć na nie spojrzysz. Podobnie katolikowi łatwiej jest się skupić na modlitwie, gdy patrzy na obraz wyobrażając sobie Pana Jezusa czy Matkę Bożą, ale wie przecież, że ten obraz nie jest Nimi, to tylko nieudolna ludzka próba oddania ich wyglądu i piękna, dlatego katolicy nie łamią przykazania, które podałeś wyżej, bo chyba żaden katolik nie oddaje czci obrazowi, tylko Osobie, którą ten obraz przedstawia. Obrazy dla katolików są niczym zdjęcia ukochanych osób dla wszystkich ludzi. Warto tu wspomnieć, że wiemy jak wyglądał z twarzy Pan Jezus, bo zostawił swoje święte Oblicze na Całunie Turyńskim, zresztą, nie tylko Oblicze, ale odbicie całego Ciała. Zostawił nam Swoje zdjęcie :-) które nie zostało uczynione ręką ludzką.

Carin

Masz może jakiegoś maila? Bo wyskakuje mi powiadomienie, że jestem nowy i nie jakiś tam uprawnień do wysyłania PW

Carin

Droga Carin Mam b podobne poglądy do Twoich.Z związku z tym czy mógłbym z Tobą zamienić parę słów?

Maciej_M_975

jasne, możesz napisać mi wiadomość prywatną.

Carin

Twoje przeżycia z Bogiem są bardzo ciekawe, ale skąd wiesz, że to Duch Święty działa? Może to są tylko jakieś Twoje emocje, oczekiwania.Gdybyśmy chcieli na to bardziej krytycznie spojrzeć, to prawdopodobnie doszlibyśmy do takiego wniosku

Carin

Mogłabyś jako udowodnić istnienie Boga i udowodnić na swoim przykładzie jego działanie? Bo widzę, że tutaj ostro walczysz..

Maciej_M_975

Niczego nie będę Ci udowadniać ani nikomu innemu. I nie przypisuj mi proszę Twoich własnych wniosków czy kogoś innego.
Osobiście jestem osobą bardzo trzeźwo myślącą i potrafię rozpoznać, gdy przychodzi Duch Święty - tego nie da się porównać z niczym innym.
Wiele w życiu przeżyłam i nie mam 10 lat...
Świat jest pełen wspaniałych dzieł Bożych, a wiele z nich widziałam i doświadczyłam osobiście. Kto szuka szczerze Jezusa, ten Go zawsze znajdzie.
Zapraszam choćby na Msze Św. z modlitwą o uzdrowienie organizowane przez Wspólnotę MAMRE lub MIŁOŚĆ i MIŁOSIERDZIE JEZUSA czy też o. WITKO.
Dodam, że Bożej Miłości i Obecności możesz doświadczyć gdziekolwiek jesteś, również w samotności, Pan Bóg nie potrzebuje do tego specjalnych miejsc ani towarzystwa, choć często posługuje się ludźmi, wystarczy jednak, że zawołasz do Niego szczerze, a On odpowie, nawet nie musisz wołać, wystarczy modlitwa myślna złożona z kilku słów (tak było w moim przypadku i wystarczyło), nawet jeśli jesteś daleko od Boga i pogrążony w ciemności grzechu, Pan czeka na Ciebie z miłością, nie by Cię osądzić, leczy by Cię ukochać, pozwól Mu, a poznasz jak wielki i wszechmocny jest Pan Zastępów.

:) A teraz wybacz, bo odświeżasz jakiś stary wątek, a dla mnie ta dyskusja jest tak naprawdę zakończona już dawno, weszłam tu tylko dlatego, że otrzymałam powiadomienie o wypowiedzi. Pozdrawiam i podążaj dobrą drogą, a jedyną dobrą drogą i prawdą i życiem jest JEZUS CHRYSTUS - Król królów i Pan panów, teraz i na wieki.

Carin

To miło a znasz może ten film?

/watch?v=b5bdTkp0iq8&t=6s

Carin

Jest to film na youtube.Wpisz teapotpilot "komentarze"

ocenił(a) film na 6
Carin

co ćpasz ?

ocenił(a) film na 9
Carin

Jest grosz prawdy w tym co piszesz w sensie, że horrory nie działają za dobrze na umysł. Kiedyś oglądałem ich sporo i np: w różnych czynnościach pojawiały się w mojej głowie niechciane bluźnierstwa i jakieś okropne myśli- obrazy, których nie chciałem, a kiedy je chciałem zduszać pojawiał się lęk i musiałem zaprzeczać - ja mogę się tylko domyślać - to z natłoku negatywnych emocji z filmów grozy. Kiedy tylko rezygnuję z straszaków/horrorów w jakimś okresie i zaczynam oglądać jakieś komedie, obejrzę jakiś film z starymi w miarę na luzie, a straszaki odpalę rzadko lub wcale nie mam takich problemów - nie mam w głowie prawie w ogóle takich dziwnych i niechcianych mysli. Uważam, że tak horrory szczególnie oparte na sadystycznych scenach - człowiek wyrządzający krzwydę drugiemu typu hostele itp. nie działają dobrze na główkę. Oglądanie za dużo takich akcji sadyzmu i przemocy w horrorach to nie jest zbyt OK. Z natury człowiek powinien raczej dążyć do tego co daje radochę.

Movie_Crash_Man

Z natury to człowiek powinien dążyć do Boga i do dobra, a nie "do radochy".
A te objawy, które opisujesz (natrętne myśli i obrazy, bluźnierstwa w głowie, koszmary, strach itp.) to typowe skutki otwarcia się na szatana, ale to dopiero początek, może być znacznie znacznie gorzej z opętaniem i fizycznymi napaściami demonicznymi włącznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones