PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798143}

8,1 10 1 175174
8,3 61
ocen krytyków
Parasite
Celuloidowa pożywka dla oczu, serca i rozumu? Jest! Obrazy twarzy zastygłych w przerażeniu, ekscytacji... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Kto jest pasożytem w skali rodziny? Kto jest pasożytem w skali budynku? Kto jest pasożytem w skali całego systemu ekonomicznego? Nad tymi pytaniami rozważa Bong Joon-ho w swoim najnowszym filmie "Parasite", genialnej hybrydzie balansującej na granicy czarnej komedii, kryminału i horroru. więcej
Ten niesztampowy twórca zapewnia nam prawdziwy filmowy rollercoaster. Mamy tu masę czarnego humoru, niesamowite zwroty akcji oraz sceny rosnącego napięcia.  więcej
Joon-ho Bong zdaje się traktować dorobek kina gatunkowego jako przybornik, do którego sięga w miarę potrzeb narracyjnych, co czyni z niewiarygodnym kunsztem. więcej
"Parasite" to nie tylko najlepszy film 2019 roku, ale jedno z największych filmowych wydarzeń dekady oraz jedno z najwybitniejszych dzieł w historii azjatyckiej kinematografii. Po przygodzie w Hollywood Bong postanowił wrócić do ojczyzny, gdyż, jak sam twierdzi, to właśnie w Korei ma większą swobodę artystyczną, choć mniejszy budżet. Jeśli efektem tej współpracy mają być kolejne dzieła pokroju "Parasite", to nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na owoce jego pracy. więcej
Ciekawe, że do tej pory nie zwracałem większej uwagi na filmy kręcone na Wschodzie. A być może powinienem, skoro "Parasite" i "Złodziejaszki" póki co samotnie walczą o tytuł mojego ulubionego filmu AD 2019.  więcej