PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 333 893
oceny
7,0 10 1 333893
7,5 36
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

Ludzie są totalnymi ignorantami nie potrafiącymi docenić poziomu realizacji tego filmu. W roku 1993 takie niesamowite cyfrowe efekty ! Nawet dziś w niektórych filmach (wcale z niemałym budżetem) widać "sztuczność". Poza tym nie tylko kwestie techniczne są jedynym plusem filmu. Przynajmniej starali się naukowo wytłumaczyć skąd wzięły się dinozaury. Gra aktorska na dobrym poziomie no i świetna muzyka. Ten film to wzór w swoim gatunku.

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

Te efekty to miazga . Dzisiejsze tak walą po oczach ze dupa puchnie .

ocenił(a) film na 6
JohnnieW

"Przynajmniej starali się naukowo wytłumaczyć skąd wzięły się dinozaury." Coś ci nie wyszło bronienie fabuły XD Sorry, ale nie mam zamiaru dawać 10/10 za muzykę i efekty specjalne wykraczające poza swoją epokę.

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

film super 10/10 a najlepsza w filmie jest animatronika robotyka ruchome modele stworzone przez mistrza stana wintsona poruszane za pomoca joystika lub radiowo czy przez lalkarzy niektore roboty wazyły po kilka ton np robot t texa swietnie wykonany wazył 4 tony skóra jak prawdziwa to robili prawdziwi geniusze sztuczna skóra lateksowa gruba pewnie na 30 cm super nawet oko t rexa zrenica zmiejszała rozmiar pod wpływem swiatła z latarki nie dziwie sie ze aktorzy tak swietnie grali mozna sie bylo presztraszyc sam bym chciał zagrac w takim filmie i zobaczyc dotknac te modele wiem ze to roboty nie zywe dinozaury ale wygladaja jak zywe i wogule najlepszi aktorzy grali sam neill to niesamowicie utalentowany aktor moja ulubiona postac w filmie park jurajski film zawalisty

ocenił(a) film na 7
JohnnieW

To że dla Ciebie ten film jest arcydziełem nie oznacza, że dla mnie również takim jest. Owszem, efekty specjalne robią wrażenie do dziś, ale fabuła jest dosyć sztampowa i tutaj jest główny problem tego filmu. Jednowymiarowe postacie. Innymi słowy, problemem jest scenariusz, który jednak ma sporo wad, a same dinozaury tego nie zatuszują.Doceniam efekty, doceniam niektóre sceny, to tyle. Innymi słowy, film mnie nie porwał, nie sprawił, że zanurzyłem się w tym świecie i nie chciałem z niego wychodzić. No cóż. Natomiast nie rozumiem podejścia takich "fanów'. Bo Twoja racja jest najważniejsza? Przykład - Dla mnie absolutnym arcydziełem jest film "The Thing", który po prostu kocham, ale rozumiem ludzi, którzy uważają inaczej, bo film jest dosyć specyficzny. I nie staram się im wmówić, że nie mają racji, bo to ich odbiór. Kochajmy kino, cieszmy się filmami i dajmy innym prawo do swojej oceny. U mnie Park Jurajski ma 6/10 i taką ocenę uważam za sprawiedliwą względem filmu i tego jak go odebrałem. Jednocześnie nie widzę problemu w tym, że ktoś dał ocenę 10 i uważa ten film za arcydzieło. Tak to powinno wyglądać.

JohnnieW

Nie tylko efekty. Ujęcia, ustawienie kamery, dobór kolorów, efekty dźwiękowe, muzyka, zgranie obrazu z muzyką, budowanie napięcia i wiele innych rzeczy w tym filmie jest na bardzo wysokim poziomie. Ale wielu ludzi ma oczy w dupie i odbiera filmy tylko na bardzo podstawowym poziomie. Oglądam właśnie na Netflixie po latach od premiery i nadal robi wrażenie.

ocenił(a) film na 9
videodrom

Większość z pokolenia 1998 + nie czuje takich filmów bo efekciarstwo to ich wyznacznik dobrego kina, w tamtych czasach zesrali by się na seansie z wrażenia, można tylko współczuć im że nie doznali takich emocji tego co starsi widzowie w tamtym okresie, chodź w sumie to też bezguscie kompletne bo nawet teraz ten film miażdży jakością , klimatem, fabułą i chyba całokształtem np. taki Jurassic World i wcale nie trzeba lubić tej tematyki żeby to dostrzec

ocenił(a) film na 9
videodrom

A średnia ocena na FW to bluźnierstwo jakieś

JohnnieW

Film był wielokrotnie odświeżany cyfrowo i to co widać dzisiaj czy te 6 lat temu nie pokrywa się z efektami w dniu premiery.

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

Bo dzieciaki myślą, że efekty były od zawsze. Nawet sobie nie zdają sprawy z tego jaki to był przeskok i ile pracy w to włożono. Wcześniej dinozaury były robione tylko techniką poklatkową, co swoją drogą też wymagało mnóstwo pracy i cierpliwości.

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

Ludzie kochają teraz latające bzdury typu Avengers.

ocenił(a) film na 10
JohnnieW

Bo gówniarze myślą, że to kolejny film o dinozaurach. Nie mają pojęcia jaki to był przełom! To był Shock!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones