10 min.
7,3 2 622
oceny
7,3 10 2622
794
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":4}
{"type":"film","id":348471,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Paths+of+Hate-2010-348471/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Paths of Hate
 • SickMind ocenił(a) ten film na: 7

  Kiedy rozmawiałem o tym short'cie z kumplem, on napisał mi coś takiego:

  "Bardzo dobry filmik. Fajnie ukazuje jak ktoś sprytnie manipuluje ludzką naturą, a te bezmyślne jednostki wyrzynają się bez litości, czasami zapominając nawet o co walczą. Smutne to jest, że debile tak łatwo ulegają manipulacji. W ludziach zawsze była agresja i chęć walki – vide walki gladiatorow, MMA, boks, ale jak już trzeba dać jej upust to lepiej w ten sposób, w końcu cywilizacja do czegoś zobowiazuje. Lepiej tak dać ujscia naszym zwierzęcym popędom niż wspierając motywy chorego 'patriotyzmu', który jest idealnym środkiem do manipulacji masami przez sprytnych i chciwych 'tłuściochów' zza biurek.
  Filmik swietnie oddaje bezsens wojny. Jednostki walczą do końca, dając się ponieść bezmyślnej żądzy krwi, tracąc po drodze wszystko, co wartościowe (różaniec = wiara), wszystko co mialo jakiś sens (zdjęcie żony = rodzina), ostatecznie ewoluując w bezmyślne potwory (czyt. tracąc resztki człowieczeństwa). Konkluzja jest zatrważająca, bo idealnie oddaje właśnie fakt, że wojna to zlo najgorszego rodzaju, a po tym tzw. 'bohaterstwie' itd. nie zostanie nawet pył, bo czas wymaże wszystko."

  Dokładnie odniosłem takie samo wrażenie po seansie i wyciągnąłem takie same wnioski odnośnie tego, co chciał przekazać twórca.
  Nie wiem jak bardzo trzeba być krótkowzrocznym, żeby nie dostrzec tu pewnych treści "pomiędzy wierszami" i założyć, że to miała być tylko widowiskowa naparzanka dwóch pilotów i nic więcej.

 • RadoslawRagnar ocenił(a) ten film na: 10

  SickMind Dwa różne modele samolotów, dwa różne mundury, dwa różne pistolety, ale "piloci" jednak są tacy sami. Więc czym się różnią jeśli nie powierzchownościami.