PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348471}
7,2 2 677
ocen
7,2 10 1 2677
6,0 3
oceny krytyków
Paths of Hate
powrót do forum filmu Paths of Hate

Kiedy rozmawiałem o tym short'cie z kumplem, on napisał mi coś takiego:

"Bardzo dobry filmik. Fajnie ukazuje jak ktoś sprytnie manipuluje ludzką naturą, a te bezmyślne jednostki wyrzynają się bez litości, czasami zapominając nawet o co walczą. Smutne to jest, że debile tak łatwo ulegają manipulacji. W ludziach zawsze była agresja i chęć walki – vide walki gladiatorow, MMA, boks, ale jak już trzeba dać jej upust to lepiej w ten sposób, w końcu cywilizacja do czegoś zobowiazuje. Lepiej tak dać ujscia naszym zwierzęcym popędom niż wspierając motywy chorego 'patriotyzmu', który jest idealnym środkiem do manipulacji masami przez sprytnych i chciwych 'tłuściochów' zza biurek.
Filmik swietnie oddaje bezsens wojny. Jednostki walczą do końca, dając się ponieść bezmyślnej żądzy krwi, tracąc po drodze wszystko, co wartościowe (różaniec = wiara), wszystko co mialo jakiś sens (zdjęcie żony = rodzina), ostatecznie ewoluując w bezmyślne potwory (czyt. tracąc resztki człowieczeństwa). Konkluzja jest zatrważająca, bo idealnie oddaje właśnie fakt, że wojna to zlo najgorszego rodzaju, a po tym tzw. 'bohaterstwie' itd. nie zostanie nawet pył, bo czas wymaże wszystko."

Dokładnie odniosłem takie samo wrażenie po seansie i wyciągnąłem takie same wnioski odnośnie tego, co chciał przekazać twórca.
Nie wiem jak bardzo trzeba być krótkowzrocznym, żeby nie dostrzec tu pewnych treści "pomiędzy wierszami" i założyć, że to miała być tylko widowiskowa naparzanka dwóch pilotów i nic więcej.

ocenił(a) film na 10
SickMind

Dwa różne modele samolotów, dwa różne mundury, dwa różne pistolety, ale "piloci" jednak są tacy sami. Więc czym się różnią jeśli nie powierzchownościami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones