PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193806}

Pechowa Electra Glide

Electra Glide in Blue
6,6 228
ocen
6,6 10 1 228
Pechowa Electra Glide
powrót do forum filmu Pechowa Electra Glide

Niekonwencjonalne kino policyjne, jednak znacznie bardziej do gustu przypadły mi te klasyczne, wielkomiejskie, z gliniarzem-twardzielem w roli głównej typu "Bullitt", czy "Brudny Harry". Scenerią "Pechowej..." są amerykańskie pustkowia, autostrady, malownicze krajobrazy rodem z westernów Forda - i już ta różnica mocno wpływa na klimat filmu. Do tego jeszcze nietypowy gliniarz grany przez Roberta Blake'a - po "Z zimna krwią" i "Był tu Willie Boy" to kolejna tak znacząca i tak dobra rola tego aktora, szkoda że później niemal przepadł. I zakończenie SPOILER!!! nawiązujące do zakończenia "Easy Ridera".

ocenił(a) film na 9
miczum

Tajemniczy reżyser dokopuje i hipisom i Brudnemu Harry'emu. Mnie to zmiażdżyło :)

ocenił(a) film na 7
Picu

Fakt, tajemniczy to na pewno, zrealizował tylko jeden film i cisza. Ale jest obecny w internecie , to jakiś kompozytor jest. Ciekawe dlaczego poprzestał tylko na tym jednym filmie. Mógłby być dobrym bohaterem dla dokumentu w stylu "Sugar Man"...

ocenił(a) film na 9
miczum

Tak, producent muzyczny itd. Musiał mieć jakieś osobiste powody, żeby robić taki film. Dlatego tak genialnie jest podłożona piosenka "Tell Me", wykorzystana zresztą na koniec ostatniego odcinka "Miami Vice", dlatego dobrze mi się kojarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones