PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453210}

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
6,4 94 393
oceny
6,4 10 1 94393
4,2 10
ocen krytyków
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
powrót do forum filmu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Właśnie jestem w trakcie czytania 5 części Percy'iego. Zobaczyłam reklamę, że dzisiaj o 20.00 leci na Polsacie pierwsze część tej jakże wspaniałej książki i od razu przypomniałam sobie oglądanie tego filmu rok temu u koleżanki. Zatrzymywanie co dwie minuty i wymienianie uwag. Nie chcę już oceniać tego filmu na podstawie książki, ponieważ to nie ma sensu. Tyle rzeczy jest zmienionych, że aż boli.
Nawet główny motyw!
Gdzie Ares? Gdzie Hełm? Gdzie do jasnej anielki okazywanie uczuć Annabeth względem Luka?
Sam w sobie film bardzo dobry. Podobnie jak w Więźniu Labiryntu:
FIlm jako film - genialny.
FIlm jako adaptacja książki - beznadzieja.
Ale cóż... czuję, że ludzie kręcący ten film chcieli zapoczątkować nową erę. Pamiętacie jaki był szał na Harrego Pottera? Myślę, że większość osób myślało, że tak właśnie będzie z Jacksonem.
Niestety - nie ma idealnej adaptacji książki.
Oceniłam ten film na 7 gwiazdek już nie patrząc na to, że to adaptacja.

maaarc108

Z tą różnicą, że sukces filmów Harrego Pottera tkwi w tym, że jest to dość dobre przełożenie książki na ekran kinowy. Pierwsza część np różni się niewiele od oryginału. Ok, część rzeczy musiałabyć wywalona czy okrojona, bo inaczej wszedłby z tego film kilku godzinny, ale najistotniejsze wątki zostały zachowane, a jeśli dobrze pamiętam to autorka w dużej mierze nadzorowała powstawanie filmu - pomagała aktorom w kreacji postaci i (tu mogę nakłamać, bo dokładniej nie pamiętam) udzielała konsultacji scenarzystom i reżyserowi. W każdym razie była obecna w czasie produkcji filmu. Może gdyby studio filmowe zaprosiło do współpracy Ricka Riordana, teraz mielibyśmy kolejną hitową serię fantasy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones