PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98249}
7,9 18 192
oceny
7,9 10 1 18192
7,8 12
ocen krytyków
Perfect Blue
powrót do forum filmu Perfect Blue

Oglądając "Perfect Blue" szybko zapominamy, iż to animacja. Reżyser przygotował wszystkie sceny tak, by było możliwe ich nakręcenie w rzeczywistości, przy pomocy niewielkiego budżetu. Wybór anime jako środka ekspresji nie powinien przekreślać tej historii w oczach osób stroniących od tego stylu. Sposób budowania napięcia, kadrowania oraz sygnalizowania uczuć postaci jest tutaj uniwersalny.

Niniejsze dzieło to emocjonujący thriller, który na początku zdaje się jedynie odgrywać opowieść znaną z filmu "The Fan" na nowo. Jednak z czasem przekonujemy się że chodzi tu o coś więcej. Fabuła nie tylko przestaje być linearna, ale pojawia się również drugie dno, pytające wprost widzów "co to znaczy być sobą". Ten zaledwie 80 minutowy obraz zaskakuje swą głębią. Potrafi bowiem zasiać wątpliwości natury filozoficznej, a zarazem stanowi interpretacyjną zagadkę pozwalającą rozumieć zakończenie na wiele sposobów.

Obecnie można nabyć "Perfect Blue" za śmieszne pieniądze na DVD. Myślę, że szkoda by było taką okazję zmarnować.

Lucky_luke

Zaczalem to ogaldac, ale wylaczylem. Nie moge, nie znosze anime i absolutnie nie moglbym obejrzec tego filmu z pelnym wczuciem sie w fabule. Szkoda ze nie jest to normalny film z prawdziwymi aktorami.

ocenił(a) film na 7
Aretus

Musisz walczyć ze swoimi uprzedzeniami ! :D

Lucky_luke

Dlaczego? :) Jezeli czegos nie lubie, to uwazasz ze powinienem sie zmuszac? Czy Ty tak robisz?

ocenił(a) film na 7
Aretus

W przypadku kina to ja nie mam z tym problemu: uważam że w każdym gatunku są perełki i aż mnie nerwica łapię gdy słyszę że któryś niby jest gorszy. Za bardzo kocham kino by nie akceptować jakiejś jego części ;)

Jak dla mnie warto się "zmuszać": były nawet płyty muzyczne, którym musiałem dać 10 odsłuchów by przy 11 stwierdzić- a już rozumiem tą muzykę i ona jest świetna :)

Lucky_luke

Mam podobnie, jednak jezeli chodzi o anime to tutaj jest wyjatek. Mur nie do rozbicia. Od zawsze wrecz odstreczala mnie manga i anime, reaguje na to alergicznie. Moze dlatego ze sam rysuje i absolutnie nie jestem w stanie zaakceptowac takiego stylu. Jest dla mnie poprostu masakryczny.

ocenił(a) film na 10
Aretus

a co CI sie nie podoba w anime i mandze ? A animacja z innych krajów oglądasz czy też masz alergie ?

maciej2801

Nie podoba mi sie styl kreski mangi. Jezeli inne animacje nie przywodza na mysl mangi/anime to oczywiscie ogladam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones