Pestka

1995 1 godz. 26 min.
6,7 6 994
oceny
6,7 10 1 6994
2 265
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Pestka
 • użytkownik usunięty

  mam nadzieję,że każdy kto obejrzał film równiez przeczytała książkę.
  ja nigdy nie obejrzę filmu,bo nawet sam dobór obsady jest nie taki jaki powinien.kto dał prawo jandzie pokazywania sie w postaci Agaty,kobiety młodej, zaledwie dwudziestoparoletniej, która jest jedyna w swoim rodzaju, dymna jako teresa,od kiedy to dymna jest chuda jak patyk,albo taki olbrychski-rudzielec,który w każdym filmie gra tak samo.dla mnie dobór aktorów to bardzo wazna sprawa,szczególnie kiedy film kręci się na podstawie ksiązki.napiszcie,chętnie pogadam o książce

 • użytkownik usunięty

  Oj zgadzam się z Tobą. Właśnie czytam sobie "Pestke", pomyslalam ze chetnie bym zobaczyła film, ale z taka obsada - dzieki wielkie, zostanę przy mojej książkowej wizji Agaty - zwiewnej, slicznej, mlodej kobiety...No i Borys...Czy w tym kraju tylko 6 aktorów się liczy? czy nie należałoby trafniej dobierać obsady, żeby nie niszczyć wizji czytelników?

 • użytkownik usunięty

  Film to ekranizacja książki, nie musi pokrywać się z całą jej zawartością . O wiele większe emocje wywołują dojrzałe kobiety na tzw,, zakręcie życiowym''. Dlaczego? Być może przewija się myśl zmarnowanego, przegranego życia?

 • jvmz1958 ocenił(a) ten film na: 10

  Nigdy nie rozumiałam jak można oceniać cokolwiek bez sprawdzenia. Książka była niesamowita, wspaniała, nie ma odpowiednio opisujących jej słów. Opowiadała o młodej dziewczynie, ale przede wszystkim o PRAWDZIWEJ miłości! Pragnę zaznaczyć, że nikt nie mowił, że film również opowiada o MŁODEJ dziewczynie. Pani Janda nie gra dwudziestolatki. Pani Janda gra czterdziestolatkę, co bardzo wyraźnie pisze w opisie. Film jest na podstawie książki, lecz czy to oznacza, że musi być jej idealnym odwzorowaniem? Szczerze mówiąc o wiele większe wrażenie zrobiła na mnie wersja z dojrzalszymi bohaterami niż z młodą studentką. Polecam obejrzeć, jest tego na prawdę warty!

 • andre_ ocenił(a) ten film na: 8

  jvmz1958 Podkreślono w napisach, że film jest "na motywach" książki. I to się przecież zgadza.

  Ale niektórym ludziom zawsze będzie się wydawać iż film inspirowany literaturą powinien być dokładnym przeniesieniem ksiażki na ekran. ;)