Dwa zupełnie różne filmy w jednym

To powinny być tak naprawdę dwa odrębne filmy. Wątek bezdomności, eksmisji, mafii komorniczej i beznadziejnej tułaczki ludzi, którzy wypadli z systemu i odbijają się od każdych możliwych drzwi został poprowadzony bardzo dobrze i sam w sobie miał naprawdę duży potencjał. Tym bardziej ze świetną Kuleszą. 8/10. Obok mamy jeszcze wątek psa, który co prawda nieustannie kojarzył mi się z przeciętną etiudą studencką, ale to dałoby się dopracować.

Niestety, w to półtorej godziny postanowiono włożyć jeszcze co innego – kiczowaty film promocyjny Antify. Jakem "lewak" i doprawdy ostatnia osoba, która by sympatyzowała z narodowcami i Rozróbami Niepodległości, to poziom absurdu w przedstawieniu tego wątku wykracza poza skalę. Skłotersi o zwierzęco wystraszonych oczach stłoczeni w ciemnościach niczym ukrywający się Żydzi w podziemiach getta, główny bohater ratujący się przed torturami na policji okrzykiem "Jeszcze Polska nie zginęła", a innym razem obserwujący rozwieszanie flag na 11 listopada z przerażeniem godnym wkroczenia Wehrmachtu do Warszawy, wataha narodowców polująca na działkowe domki, Marsz Niepodległości jako współczesna Noc Kryształowa. Opowieść o narodowych Morlokach w nowej Trzeciej Rzeszy... Wszystko tak przerysowane i łopatologiczne, że narodowcy mogą sobie urzadzać specjalne pokazy "Pewnego razu w listopadzie" i skutecznie udowadniać, że "patrzcie, tych lewaków to naprawdę po***ało". Zamiast alarmującej krytyki politycznego zwrotu ostatnich lat wyszła parodia "lewackich fobii". Brakowało tylko na końcu śmierci pieska z rąk faszystów i wspomnienia o Hitlerze-Kaczyńskim.

Ale pomijając głupkowatą realizację tego drugiego wątku – po ki czort on tam w ogóle był? Co mają wspólnego nacjonaliści z eksmisjami, by robić film o obu tych sprawach naraz? Mam wrażenie, że pan Jakimowski miał pomysł na dwa filmy, ale pieniądze na jeden i nie wiedział, jak z tego wybrnąć. Jeden z pomysłów mu wyszedł, ale jako całość – nieporozumienie.

32

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: