PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775434}

Piękny kraj

God's Own Country
7,1 5 485
ocen
7,1 10 1 5485
6,6 9
ocen krytyków
Piękny kraj
powrót do forum filmu Piękny kraj

filmy o relacjach kobieta-kobieta są całkowicie olewane? Przecież takie filmy również powstają cały czas. To jakaś dyskryminacja.

ocenił(a) film na 9
AgusKa1993666

Było dystrybuowanych trochę filmów o tematyce lesbijskiej, m.in. "Drugie życie Lucii" i "Dyke Hard". Statystycznie większość filmów LGBT dotyczy relacji męsko-męskich i nie jest to nowiną.

MyNameIsDeath

No i przede wszystkim "Życie Adeli". I generalnie statystycznie większość filmów jest o mężczyznach, nie tylko LGBT :)

MyNameIsDeath

Pokaż mi te statystyki. Patrząc na IMDb to w 2016 i 2017 był ogromny wzrost jeśli chodzi o filmy w tematyce lesbijskiej.

ocenił(a) film na 9
AgusKa1993666

Ojej. Mógłbym wymieniać teraz z głowy bez końca. Oczywiście, że gejowskich jest więcej. Przecież nie chodzi o to, że jeden są lepsze od drugich, po prostu bez sensu jest mieć takie złudzenia jak Ty.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_lesbian,_gay,_bisexual_or_transgender-rela ted_films_of_2016
Jeśli zapoznasz się z fabułami tych filmów, okaże się, że większość dotyczy związków i relacji m/m.

AgusKa1993666

Wiedziałem, że cię tu znajdę :) To jest BARDZO podejrzane, że tak mocno interesują cię wszystkie filmy o homoseksualizmie. Nie trzeba tu Freuda, by domyśleć się przyczyny :)

Sqrchybyk

Co w tym dziwnego, że (załóżmy) człowiek homoseksualny interesuje się i śledzi filmy o takiej tematyce? Nie jest to jakieś zaskakujące odkrycie, a i nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Co powiesz o mnie, która uwielbia oglądać horrory? :P Pod osłoną nocy okrywam swoją prawdziwą naturę i morduję, aż miło? :D

Necto

No właśnie nie ma w tym nic dziwnego... Tyle że pani założycielka tematu stosunek do owych filmów ma negatywny (a przynajmniej tak wynika z jej komentarzy), lecz, pomimo tego, pojawia się na forum niemal każdego filmu o tej tematyce, jaki wchodzi do naszych kin. Oboje domyślamy się przyczyny, jak mniemam? :)

Sqrchybyk

Oh, teraz rozumiem niestety :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
seamen

Nie wiem ile ludzi pójdzie ne niego, ale ty, autorka tematu i kilku innych filmwebowych "megahetero" z pewnością nawiedzicie jego forum :)

ocenił(a) film na 10
AgusKa1993666

Bo lesbijek jest mniej niż gejów,więc filmów im poświęconych jest też mniej. I 2 się całujących facetów lepiej się sprzedaje niż 2 robiące to samo kobiety.

MatkaDziecka

A skąd wiadomo że lesbijek jest mniej? Skąd wiadomo że dwóch facetów sprzedaje się lepiej niż dwie kobiety? Jeśli można w ogóle mówić o dobrej sprzedaży, filmy LGBT to raczej stała nisza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
MatkaDziecka

Faktycznie, dane z d**y. Skoro kobiet ogólnie jest na świecie więcej niż mężczyzn, to, przynajmniej potencjalnie, lesbijek też powinno być więcej niż gejów. To, że widok dwóch całujących się facetów dobrze się sprzedaje, też jest trochę naciągane. Bo jakkolwiek przyjemny nie jest, to w takiej Polsce raczej przyniesie filmowi szkody.

MyNameIsDeath

Takie filmy nie mają zarabiać tylko oswajać widownie i normalizować to co aktualnie jest propagowane, dlatego w te filmy się inwestuje a nie przywiązuje się uwagi do zarobków. Dobrze wiemy że widok dwóch kobiet ze sobą nie jest tak odrażający jak dwóch facetów więc jak znormalizujesz to co odrzuca bardziej to wiadomo że osiągniesz więcej. To nie są filmy to propaganda i normalizowanie zawsze tak było w kinie i będzie bo kino to nic więcej jak narzędzie w rękach polityków i innych elit.

ocenił(a) film na 9
octstuff23

Nie generalizuj, zwrotami "dobrze wiemy" mnie rozśmieszasz. Moim zdaniem - zresztą nie tylko - widok dwóch zakochanych facetów jest absolutnie piękny. To, że Ciebie coś odrzuca, nie oznacza jeszcze, że jest odrzucające.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
octstuff23

Co mnie obchodzą Twoje uprzedzenia i skostniałe poglądy? Twoja sprawa jak żyjesz i w jakim środowisku się wychowałeś - nie pchaj się innym do życia z buciorami.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
AgusKa1993666

bzdura, ostatnio sporo było filmów o lesbijkach, choćby Życie Adeli, Carol czy Służąca

ocenił(a) film na 8
Ingen_Jegger

I te dwa ostatnie tytuły (bo z oceną "Adeli" mam do dziś spory kłopot mimo Złotej Palmy) to jakościowe jasne punkty na ciemnej mapie kina lesbijskiego - większość filmów o k/k jest niestety, delikatnie mówiąc, nieajwyższych lotów, być może dlatego mają problemy z dystrybucją.

ocenił(a) film na 7
ex_machina_durejko

Może dlatego że lesbijki wolą, siedzieć w domu z kotami, niż uprawiać jakiekolwiek życie towarzyskie.
I nie chce tu nikogo obrazić, ale życie lesbijek różni się od życia gejów i to znacznie.

ocenił(a) film na 8
fasoa30

Dawno nie słyszałam czegoś równie absurdalnego. :D I co tryb życia lesbijek, jakikolwiek by nie był, ma wspólnego z poziomem artystycznym filmów eksplorujących takie wątki?

ocenił(a) film na 7
ex_machina_durejko

Chodziło mi bardziej o to ze one maja po prostu nudne życie.

ocenił(a) film na 9
fasoa30

a życie na farmie w płn, anglii takie na krawdędzi.... błagam - co za bzdury wypisujesz...

ocenił(a) film na 7
AgusKa1993666

To raczej kwestia tego, że generalnie geje o wiele bardziej rozbudowują swoją społeczność niż lesbijki. Dużo więcej jest barów gejowskich, stron społecznościowych i ogółem akcji z tym związanych.

AgusKa1993666

"Nieposłuszne" (2017) dys. M2 Films pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones