PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656677}

Piękna i bestia

La Belle & la bête
6,5 18 680
ocen
6,5 10 1 18680
Piękna i bestia
powrót do forum filmu Piękna i bestia

Ludzie nie zawsze wszystko musi być tak samo opowiedziane... Czasem warto otworzyć się na nowe obrazy, inne próby narracji starych znanych historii, inne, nowe kreacje znanych postaci... nie wiem dlaczsgo ludzie lubia się tak pograniczać i przylegac na zawsze do starych form i schematów... trochę więcej elastyczności polecam.. jak dla mnie 7/10

użytkownik usunięty
Flauius

Lubię Gansa za świetnego "Crying Freemana" (coś więcej niż tylko akcja), za rewelacyjne "Silent Hill" (tak powinny wyglądać klimatyczne horrory/ekranizacje gier) oraz za co najmniej dobre "Braterstwo Wilków". Nie oglądałem 2 najwcześniejszych jego filmów (choć zamierzam to nadrobić), ale "Piękną i Bestię" MUSZĘ po prostu obejrzeć. Jestem bardzo ciekaw jak Christophe poradził sobie z klasyczną baśnią i jaki jest efekt końcowy, a Twój komentarz zachęca mnie jeszcze bardziej do obejrzenia nowej wersji "Beauty and the Beast".
Gans imponuje mi klimatem swoich dzieł i przywiązaniem do dbałości o oprawę wizualną. Zastanawiam się też nad "Fantomasem", ale nic nie wiem akurat o tym filmie (czy powstaje lub czy został już zrealizowany, a jeśli tak to kiedy premiera?). Z pewnością nie zapomnę nazwiska tego reżysera i będę nadal obserwował przebieg kariery za pośrednictwem jego filmów.
Pozdrowienia

ocenił(a) film na 7
Flauius

Fakt! Diametralnie inne podejście w porównaniu z Hollywoodzkim punktem widzenia. A warstwa wizualna robi wrażenie. Koniecznie na jak największym ekranie. Piękny walc na końcówce.

Flauius

Ja słyszałam, że są dwie wersje Pieknej i bestii. Ta z nowszej książki lepiej się przyjęła i stała się bardzo popularna. Ciekawi mnie czy ta historia z filmu jest na podstawie tej pierwszej, oryginalnej Pięknej i bestii. Niestety nie ma tej starej książki w polskim wydaniu :( Przynajmniej nic o niej nie wiem. Napisana jest przez Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones