PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=370079}
6,4 81
ocen
6,4 10 1 81

Piasek jest drapieżnikiem
powrót do forum filmu Piasek jest drapieżnikiem

3/10

ocenił(a) film na 3

Jeśli ktoś lubi popatrzeć, a niczego się nie dowiedzieć to ten film jest dla takiej osoby.

pachomir

Może już wszystko wiesz albo niczego nie zrozumiałeś bo śmiem twierdzić, że z filmu (mimo, że nie jest to film edukacyjny) można się sporo dowiedzieć...Ja, choć mam wyższe wykształcenie, nie wiedziałem, że u ptaków przed odlotem przewód pokarmowy kurczy się do 1/3 wielkości...poza tym film jest bardzo pięknie sfotografowany i razem z muzyką daje to efekt niemal kina akcji (te dynamiczne ujęcia najazdy, panoramy robione w różnych tempach...) Komentarz zawiera ciekawe stwierdzenia skłaniające do refleksji nieskazitelnie czytane przez Englerta...Ale oczywiście masz prawo nie lubić tego filmu. Fajnie, że nie dajesz 1 jak niektórzy skrajni oceniacze na FW :)

ocenił(a) film na 3
pachomir

masz racje pachomir jeden z najgorszych dokumentów jaki widzialem

ocenił(a) film na 9
pachomir

To nie jest dokument naszpikowany wiedzą. Film jest próbą opisania kamerą piękna przyrody. Dużo tu artyzmu ujęć. Ale tak, jak MMP wyżej, na brak wielu ciekawych informacji nikt uważny nie będzie tu narzekał. W skali światowej nie jest to może wybitny film, ale w skali przyrodniczych dokumentów polskich - jeden z najlepszych, jakie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones