PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478469}

Piekło pocztowe

Going Postal
7,4 13 166
ocen
7,4 10 1 13166
Piekło pocztowe
powrót do forum filmu Piekło pocztowe

Jestem fanem Pratchetta. Świeżo po filmie i… książce.

Niezmiennie twierdzę, że Świata Dysku nie można dobrze zekranizować… jego piękno (czasem przewrotne i oparte na brzydocie) może istnieć tylko jeśli przekazuje je sam Terry. Narracja, błyskotliwe dialogi, bogaty świat wewnętrzny głównych bohaterów… na tym polega wyjątkowość Świata dysku.

Jeśli chodzi o samo „Piekło pocztowe”… cóż barwne postacie, dobrze oddany świat… niestety wszystko to traci w moim odczuciu przez kompletnie zmieniony główny wątek: nie jesteśmy świadkami (jak miało to miejsce w książce) mistycznej przemiany Moista w Poczmistrza… Obserwujemy jedynie jego „nawrócenie” (Opowieść wigilijna?;-) a na tym wg mnie historia sporo traci. Sama Poczta (specjalnie wielką literą) traci tu wiele z książkowego sacrum… Oczekiwał bym też więcej humoru: przy książce (tylko pierwszy tom) zdarzyło mi się 4 razy na głos smiać.

Fajnie zobaczyć na ekranie to co Terry próbował pokazać słowami… ale cóż, jak dla mnie cały czas Świat Dysku powinien pozostać książką…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones