PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111025}

Pieniądz

L'argent
6,7 1 541
ocen
6,7 10 1 1541
7,8 5
ocen krytyków
Pieniądz
powrót do forum filmu Pieniądz

Na wszelki wypadek zakładam jeszcze jeden taki wątek, żeby ktoś czasem tej informacji nie przeoczył. Rozumiem, że "lepszy rydz...", "na bezrybiu..." i tak dalej oraz to, że ktoś to pewnie przetłumaczył film w czasie wolnym, bez żadnych korzyści majątkowych, ale ciężko przymykać oko na fakt, że polskie "napisy" dostępne w internecie to katastrofa, tragedia, dramat, dno, po prostu nieporozumienie. Chrzanić już te wszystkie literówki i zdania typu "Alicja pojechał na wieś, a tam kolorowa jarmark", ale niektóre kwestie kończą się tu przecinkiem (w sensie - końcówki zdania są urwane), niektóre w ogóle są pomijane, desynchro jest na porządku dziennym, a zdania skonstruowane są tak, że po trzydziestu minutach odechciewa ci się żyć - prawie jak translacja maszynowa momentami. Jeżeli czegoś nie rozumiecie to prawdopodobnie nie dlatego, że to ambitne kino i tak dalej, a właśnie przez spartoloną robotę "tłumacza". Teraz muszę ogarniać fabułę filmu na anglojęzycznej wikipedii. Jeżeli ktoś ma robić tłumaczenia w ten sposób, to może niech lepiej w ogóle ich nie robi.

ocenił(a) film na 6
BlackPastor

Ja zainspirowany zdaniem we wpisie "Teraz muszę ogarniać fabułę filmu na anglojęzycznej wikipedii." zrobiłem to samo, a dopiero wtedy dowiedziałem się dlaczego popełnił to nieudane samobójstwo, bo nie tylko żona go zostawiła, ale też córeczka zmarła...
Ogólnie napisy były tak fatalne i złe, że w sądzie za jego drugim razem wyczytałem, iż "Skazujemy cię na 3 lata więzienia w zawieszeniu i pięć dni pracy na społeczeństwo", a tu ci patrzę wiozą go do pierdla i siedzi w celi?! Aha, fajnie przetłumaczone, w zawieszeniu, ale poszedł siedzieć. A wcześniej zamiast "darujemy ci koszty sądowe" czy "anulujemy twoje koszty sądowe" było "i zwrócimy ci koszty sądowe"... no komedia, debil to pisał!

Kilka próbek kunsztu tfurcy:

"Tylko dzięki ich skrupułom i zeznaniom mogę być oczyszczony z podejrzeń."
"Uwalaniam cię od zarztów, a koszty postępowania sądowego.zważając na twoją dobrą opinię zostają ci zwrócone. Przestrzegam Cię abyś był bardziej roztropny kolejnym razem oskarżając statecznych obywateli. A także do rozpoznawania kaprysów, zostałeś dziś uwolniony."

"Czy mogę się oczyścić?
Ta sprawa cię już nie dotyczy chłopcze.
A teraz pozwól mi zrekompensować twoje zmartwienia,która wyszła z tej absurdalnej historyjki.
Nie, nie.
Tak, tak."

"Rozważając jego odpowiedź na pytanie w trakcie procesu.
Oraz rozważając artykuły:379, 378;59,60 Kodeksu Karnego.
Sąd wnikliwe rozważywszy sprawę, zasądza Yvon Targe na karę trzy lata więzenia w zawieszeniu, zasądza karę na rzeczm państwa. polegającą na co najmniej 5 dniach robót publicznych."

A to tylko kilka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones