PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10355}

Pierwszy śmiertelny grzech

The First Deadly Sin
6,3 243
oceny
6,3 10 1 243
Pierwszy śmiertelny grzech
powrót do forum filmu Pierwszy śmiertelny grzech

Frank Sinatra tropi seryjnego mordercę, który sieje terror, zadając ofiarom śmiertelne ciosy w głowę, bliżej niezidentyfikowanym narzędziem.
"The First Deadly Sin" to w dużej mierze wyciszony film, który nie obfituje w wartką akcję i jej gwałtowne zwroty. Atutem tego obrazu jest jednak intensywny klimat i posępnie atmosferyczne zdjęcia ulic Nowego Jorku nocą. Na plus wychodzi również mocna końcówka, a także Sinatra na pierwszym planie (niestety Faye Dunaway odgrywała rolę, która nie pozwoliła maksymalnie rozwinąć jej skrzydeł, dlatego czuć wokół jej postaci wyraźny niedosyt).
Sympatycy Frank'a, a także mrocznych thrillerów skupiających się na wątku morderca/śledźtwo, nie powinni odczuć rozczarowania po tym seansie.

south-of-heaven

Popieram

ocenił(a) film na 8
south-of-heaven

czytałem książkę jak miałem 14 lat, szczerze skopała mi psychikę. Takiego hardcore'u, zepsucia wcześniej jeszcze nie spotkałem. Genialny opis Nowego Yorku w szczycie kryzysu - lat 70tych, plus zmęczony detektyw-prawie emeryt i jego umierająca żona. Film naprawdę ładnie przeniósł literackie wątki oraz klimat, ale całkowicie zmienił zakończenie (w sumie na bardziej kontrowersyjne) oraz spłycił postać mordercy. W sumie w 1980 roku, plus w mainstreamowym kinie ciężko było pokazać to, co widziały moje oczy w tekście. Ten Daniel Blank to był tak popaprany psychol, że zagłębianie się w jego psychikę naprawdę dało mi popalić za młodych lat...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones