PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 49 981
ocen
5,4 10 1 49981
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

...ocenić ten całkiem przyzwoicie. Przeczytałem wszystkie powieści Jo Nesbo i wcale mi nie przeszkadza, że to i owo (a nawet całkiem dużo) pozmieniano w scenariuszu. Wyszło całkiem poprawnie, Michael Fassbender zagrał OK. Tak sobie nawet wyobrażałem Harry'ego Hole'a. No może mógłby być wyższy (Fassbender ma 183 cm wzrostu), ale to szczegół. Niektóre wątki pominięte, albo wycięcie przy montażu, np ta scena z budowlańcem w domu Harry'ego - albo niepotrzebna w ogóle, albo coś z niej powinno wynikać. Ale poza tym ja nie widzę bardzo słabych punktów. Pewnie, że bym wolał żeby robić przypadki komisarza od początku, albo jak już zaczynamy od Pierwszego Śniegu to trzymać się dokładnie scenariusza, ale poszło jak poszło i WCALE NIE JEST TAK ŹLE. Film przyzwoity, spójny, bez luk logicznych. Według mnie dobry zarówno dla czytelników Nesbo jak i dla ludzi nieznających jego powieści.

Prochowski3

Nie widzisz słabych punktów? A tymczasem sam reżyser przyznał, że nie było możliwości kręcić w Norwegii tyle ile chciał i dużą część filmu trzeba było skleić tak by byle jak do siebie pasowało. To naprawdę niesamowite, że reżyser sam przyznaje się do błędu, ale ludzie mu zaprzeczają.

Prochowski3

Pytanie.
Kto w końcu okazał się tym zabójcą?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones