PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791860}

Pierwszy reformowany

First Reformed
6,3 7 736
ocen
6,3 10 1 7736
7,1 30
ocen krytyków
Pierwszy reformowany
powrót do forum filmu Pierwszy reformowany

Film nakręcony w stylu Roberta Bressona i odwołujący się do jednego z jego dzieł "Dzienników wiejskiego proboszcza" oraz "Gości Wieczerzy Pańskiej" Ingmara Bergmana. Tematyka pomijając problemy ekologii jest bardzo zbliżona. Klimat również. Dla osób lubiących te twa tytułu propozycja obowiązkowa. Ja Bressona nie trawię, Bergmana uwielbiam. Niestety w przypadku "Pierwszego reformowanego" było bliżej w stronę francuza.

ocenił(a) film na 4
malysz369

I do Scorsese :) Ostatnie pół godziny filmu ma sporo z "Taksówkarza".

Swoją drogą to ciekawe: uwielbiać Bergmana, a przy tym nie trawić Bressona... Wydaje mi się, że sporo ich łączy.

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Łączy ich sporo, ale sposób realizacji filmów Bressona strasznie mnie odpycha. Mocno surowe ujęcia, amatorzy zamiast aktorów, zewsząd bijąca surowość.

ocenił(a) film na 4
malysz369

Rozumiem. Choć akurat zdjęć do "Dziennika wiejskiego proboszcza" nie nazwałbym "surowymi", podobnie jak do "Ucieczki skazańca". Największa różnica to rzecz jasna ci naturszczycy zamiast zawodowych aktorów... Pozdrawiam

malysz369

Dla mnie ten film nie leży ani obok jednego ani drugiego. Daleko mu do obydwu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones