PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536517}

Pina

7,6 13 420
ocen
7,6 10 1 13420
6,7 14
ocen krytyków
Pina
powrót do forum filmu Pina

Mierzony aktualną miarą  

użytkownik usunięty

Moim skromnym zdaniem, film ten jest arcydziełem, ponieważ nikt dotąd nie stworzył podobnego
zjawiska kinowego.

Fabuła być może nie porywa pierwszego lepszego Kowalskiego z miejsca. Wydaje mi się, że ów
produkcja jest dla cierpliwych koneserów kina, których zadowala sam akt obserwacji
wyprodukowanego dokumentu.

Pozdrawiam

Bez obrazy. Przerost formy nad treścią.

ocenił(a) film na 5

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem? Jeśli ktoś stworzy coś w sposób którego dotąd nie używano, to jest to arcydzieło?

brutus35

oczywiście, że nie jest arcydziełem. To tylko sposób bełkotliwego argumentowania wielkości tzw. dzieł (pisze tzw. dzieł, bo prawdziwych dzieł nie trzeba bronić), podobnie jak określenia: wielowymiarowość, wielopłaszczyznowość, wewnętrzne sprzeczności, głębia - nic nie znaczą, ale fajnie brzmią. Przypomniał mi się eksperyment przeprowadzony przez jakiegoś chyba krytyka sztuki i utrwalony, a następnie zamieszczony na YT. Facet ten kupił w Ikei za 5 euro rysunek. Zorganizował z Amsterdamie wielka wystawę, wymyślonego artysty. Narobił wokół niego troche szumu i zrobił wystawe na którą zaprosił wszystkich liczacych sie krytyków sztuki, znawców rysunku, dziennikarzy piszących o sztuce. Każdą z tych osób prosił o wyrażenie swoich opinii, odczyć. Wszyscy byli zachwyceni, oczarowanu zagascynowani itd. Tylko jeden krytyk powiedział: co to za wygłup, przecież ten rysunek to gówno jest. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones