1 godz. 46 min.
7,6 13 245
ocen
7,6 10 13245
15 535
chce zobaczyć
6,3 10
ocen krytyków
{"rate":6.3,"count":10}
{"type":"film","id":536517,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Pina-2011-536517/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pina
  • użytkownik usunięty

Moim skromnym zdaniem, film ten jest arcydziełem, ponieważ nikt dotąd nie stworzył podobnego
    zjawiska kinowego.

Fabuła być może nie porywa pierwszego lepszego Kowalskiego z miejsca. Wydaje mi się, że ów
    produkcja jest dla cierpliwych koneserów kina, których zadowala sam akt obserwacji
    wyprodukowanego dokumentu.

Pozdrawiam

• Bez obrazy. Przerost formy nad treścią.

• brutus35 ocenił(a) ten film na: 5

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem? Jeśli ktoś stworzy coś w sposób którego dotąd nie używano, to jest to arcydzieło?

• brutus35 oczywiście, że nie jest arcydziełem. To tylko sposób bełkotliwego argumentowania wielkości tzw. dzieł (pisze tzw. dzieł, bo prawdziwych dzieł nie trzeba bronić), podobnie jak określenia: wielowymiarowość, wielopłaszczyznowość, wewnętrzne sprzeczności, głębia - nic nie znaczą, ale fajnie brzmią. Przypomniał mi się eksperyment przeprowadzony przez jakiegoś chyba krytyka sztuki i utrwalony, a następnie zamieszczony na YT. Facet ten kupił w Ikei za 5 euro rysunek. Zorganizował z Amsterdamie wielka wystawę, wymyślonego artysty. Narobił wokół niego troche szumu i zrobił wystawe na którą zaprosił wszystkich liczacych sie krytyków sztuki, znawców rysunku, dziennikarzy piszących o sztuce. Każdą z tych osób prosił o wyrażenie swoich opinii, odczyć. Wszyscy byli zachwyceni, oczarowanu zagascynowani itd. Tylko jeden krytyk powiedział: co to za wygłup, przecież ten rysunek to gówno jest. :)