PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704580}
6,1 17 125
ocen
6,1 10 1 17125
4,0 3
oceny krytyków
Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
powrót do forum filmu Piotruś. Wyprawa do Nibylandii

Całkowicie bezduszna odsłona Piotrusia Pana, naszpikowana efektami specjalnymi. Dzieci faktycznie były zadowolone po wyjściu z kina, ale jedynie kolorowymi fajerwerkami. Nikt tu nie zwraca uwagi na samą opowieść. No bo i po co, jest przecież CGI ! Rzućmy dzieciakom trochę efekciarskiego mózgotrzepa i będą piały z zachwytu.

Fabularny bajzel, mdłe żarty, nieprzekonywujące aktorstwo (choć Jackman swoje zrobił). Do tego Smells Like Teen Spirit w wykonaniu sierot budzi jedynie zażenowanie.

Całość pozostaje jedynie skwitować głęboko znużonym westchnieniem. Film bowiem bardziej irytuje niż bawi.

MajkelBlack

Śpiewali również kawałek The Ramones.

ocenił(a) film na 8
MajkelBlack

Kwestia gustu a ze z gustami sie nie dyskutuje ja tez nie zamierzam dyskutowac z toba...

ocenił(a) film na 6
MajkelBlack

I do tego brakuje ten magii, która roztaczała się z Hooka z '91.

ocenił(a) film na 6
kryslav

*tej

ocenił(a) film na 7
MajkelBlack

Akurat Smells Like Teen Spirit (chociaż ty był sam refren chyba) zrobił na mnie duże wrażenie. Jeden z lepszych momentów w filmie. Sam film, trochę ckliwy, trochę dla dzieci, ale możliwy. Mile się rozczarowałem, mógłbym go nawet obejrzeć jeszcze raz.

MajkelBlack

Cóż miałem bardzo podobne odczucia po obejrzeniu. Nigdy bym swojemu dziecku tego filmu nie dał oglądać, Hook z '91 miał dużo więcej tej magi. Tutaj fabuła dno, postacie oprócz Wolverina płytkie, bezpłodne teksty typu: Dzieciak widzi matkę zrobioną z wróżek pod koniec filmu i mówi: "Mamo masz moje oczy", a zaraz potem "tęskniłem całe życie". Chyba nie muszę tego komentować?

ocenił(a) film na 2
MajkelBlack

w punkt!

ocenił(a) film na 7
MajkelBlack

było nie kupować popcornu ;)

VanKert

Ja oglądałem dzisiaj w TV na TVN bez popkornu i ocenami tak samo :) - Filmowi zabrakło magii za to nie zabrakło mocno słabego CGI ):

ocenił(a) film na 7
buterfly

aha, miło posłuchać fachowca od CGI (Clinical Global Impression) ;) :D

ocenił(a) film na 7
buterfly

poważniej to oglądam tyle średnich i słabych filmów... a jeszcze więcej z nich nie oglądam, że ten był na ich tle po prostu dobry... i plusik za dzieciaka - nad wyraz dobrze grał...
pewnie najbardziej sceptyczne nastawieni do tego filmu są/będą osoby, które zaczną/zaczynają porównywać i odnosić się do innych wersji tego filmu lub do samej powieści... ja takich porównań nie mam, nigdy nie interesował mnie Piotruś Pan... obejrzałem film tylko dlatego, że początkowe sceny, kadry tego filmu były bardzo dobre (i w sumie wolałbym zobaczyć film o sierocińcu)... film włączyłem nie wiedząc co oglądam w drugiej-trzeciej minucie... i sprawdziłem dopiero - z ciekawości - po następnych chyba dziesięciu... :)

VanKert

Co do CGI to uważam nawet laik zauważy że było go miejscami za dużo :)

Odnosząc się jeszcze filmu to fakt aktorsko dzieciaki zagrali całkiem okej, natomiast nie zakryje to tego że film był mocno chaotyczny w przedstawieniu swojej historii.

ocenił(a) film na 7
buterfly

to słabe te CGI czy za dużo? mnie tam wszystko jedno, nie przeszkadza, w końcu to i tak tylko bajka... :)

VanKert

Za dużo i jakości też uważam słabej :) - Oczywiście że bajka tym bardziej szkoda że twórcy w moim odczuciu nie postarali się bardziej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones