PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272871}
7,3 8 934
oceny
7,3 10 1 8934
Południe Północ
powrót do forum filmu Południe-Północ

wpisujemy się ;) pokażmy ilu nas jest. ja zdecydowanie chce ten film w mojej kolekcji. jest fenomenalny

Matus_2

Popieram. Dla kogo robią te filmy, jeśli nie można ich obejrzeć? Pewnie tylko w dużych miastach, w małych kinach, przez tydzień. Ciągle słychać zewsząd narzekania, że polskiego kina nikt nie chce oglądać, a to bzdura wierutna, po prostu nie dają ludziom mozliwości obejrzenia tych filmów. Ja czekam jeszcze na "Doskonałe Popołudnie" Wojcieszka i ciągle na "Z odzysku" Fabickiego. Przecież ten ostatni był polskim kandydatem do Oscara, a widziało go ile osób? A co z "Masz na imię Justine"? A co z "Droga Molly"? A co filmem "Wieża"? Mógłbym tak długo wymieniać. To parodia jakaś jest. Kpina normalnie. Trzeba zdaje się rewolucji.

ocenił(a) film na 10
mjr_Slotwina

nic to pewnie nie da, ale ja tez czekam na ten film na dvd i nic, cos mi sie wydaje, ze sie nie doczekam...

mjr_Slotwina

Dajcie znać od kogo, gdzie można kupić, pożyczyć. Niektóre sceny były kręcone w mojej miejscowości i wiele osób chciało obejrzeć - niestety producent nie odpowiada, a w telewizji przegapiłem....

Jeśli ktoś ma ten film , chociaż urywki, to proszę o informację

Dziękuję

Matus_2

Ja również chcę ten film na dvd, moja żona również, to jest nas już dwójka ;-)

ocenił(a) film na 10
zwiniu

I ja przyłączam się do obywatelskiej, filmwebowej inicjatywy. Również stanowczo domagam się od dystrybutorów udostępnienia tego wartościowego filmu. Uważam, że wart jest obejrzenia, poznania i upowszechnienia - z tego będziecie mieć kasę, kasę, kasę p.t. Dystrybutorzy, a my widzowie przyjemność z jego oglądania. Więc pomyślcie o tym.

Ja w każdym razie chcę obejrzeć ten film i tym samym nie jestem obojętny wobec dotychczasowego, niesłusznie dyskryminującego tą cenną produkcję, stanu rzeczy.

I Ty nie bądź obojętny - domagaj się udostępnienia wartościowych, polskich filmów.

ocenił(a) film na 10
Matus_2

ja wiem ze pisanie tego tematu moze duzo nie dac, ale mysle ze lepsze to niz siedzenie z zalozonymi rekoma i czekanie az sprawa sie sama rozwiaze albo i nie.

podejrzewam ze dvd nie ma z powodu malej popularnosci w kinie owego czasu. zreszta co w tym dziwnego gdy promocja byla slaba, a film nie zostal wprowadzony do paru kin (moze i nie kin ale nawet miast...szczecin?)

ale co mozna innego zrobic? napisac do United International Pictures? napisac do rezysera z prywatna prosba o kopie? :P no co? wymyslmy cos

Matus_2

Film bardzo mi się podobał, chętnie zobaczyłbym go jeszcze raz, a wiecie może czy można liczyć na jego premierę w telewizji premium? (C+, HBO)

ocenił(a) film na 9
Matus_2

No to się dopiszę. Ja chcę DVD!!!! Mam nadzieję, że kiedyś się pokaże na płytce.

Matus_2

przez miesiąc szukałam Południe-Północ w sklepach i wypożyczalniach, wtedy doszłam do wniosku że to nie do pomyślenia żeby tak dobry film polski nie istniał na półkach w ogólnodostepnych dla Polaków miejscach (sklepach/wypożyczalniach) Ja chcę DVD!!!

ocenił(a) film na 10
fioletowyguzik

Dlaczego ten film nie dostał żadnych nagród?????????????????????????????

ocenił(a) film na 8
Matus_2

ja też chcę filmu "Południe - Północ" na dvd :) to świetny, wzruszający film z niesamowitą muzyką

hannah1

tak tak tak!! na DVD! ja czekam na ten film już tyle czasu a jeszcze nie udało mi sie go zobaczyć. chamstwo. musi wyjść już. teraz!

ocenił(a) film na 6
Matus_2

Podpisuje się ręką, głową, czymkolwiek można. Nie miałem okazji obejrzeć tego filmu, a bardzo mi na tym zależy. Żeby chociaż go może któraś TV prywatna (tutaj prawdopodobnie będzie CANAL+ jak jest współproducentem) albo publiczna wyemitowała, tak jak to było z "Z Odzysku" czy "Masz na imię Justine" - nie mają wydania DVD, a miały emisje na C+.

Krystian90

ok ale wtedy musisz nagrać bo ja nie mam tego kanału. przynajmniej na razie:)

ocenił(a) film na 6
Marysia91

OK ;)
Na pewno jak będzie w TV dam znać, regularnie przeglądam program TV, a jak będzie to postaram się nagrać.

Krystian90

dziekuje:) będę bardzo wdzięczna^^ jak coś to pisz ja może sie najwyżej postaram pójść gdzieś do znajomych :)

ocenił(a) film na 6
Marysia91

Nie ma problemu!
Jak coś to służę pomocą teżprzy wyborze filmów, a ja sam "Masz na imię Justine" oglądałem u kumpla ;)
Myślę, że jednak na początek będzie miał premierę w TV. Tak było z wieloma polskimi filmami, np. Bezmiar Sprawiedliwości od reżysera usłyszałem, że na początek premiera w C+, później DVD, a w marcu ma się ukazać serial w TVP. Z odzysku widziałem na festiwalu w Trzyńcu - krążyło po festiwalach promocyjne DVD, następnie premiera w C+, a na DVD to nie wiadomo kiedy będzie.
Pozdrawiam!

Matus_2

Jestem za.
Taki świetny film i go nigdzie dostać nie można...

szajndl

jestem za - tez chce kupic !!!! moze do dytrybutora napisac ?

ocenił(a) film na 10
Matus_2

wydaje mi sie ze najlepszym pomyslem bedzie napisac plist do samego rezysera :) Chyba tylko on jest w stanie cos zrobic :) a moze do Szyca ??:) PROSZE ZRÓBMY COS!! niech chociaz pojawi sie w canal+ albo HBO! nagrac to juz nie problem skoro kupic nie mozna :)

ocenił(a) film na 10
nellcia

może faktycznie list by napisać to nie byłby głupi pomysł. bo nie wydaje mi się, żeby czytał filmweb o swoim filmie :P

Matus_2

dopisuje sie do listy oczekujacych :) (jak to komentarz za krotki, co to w ogole jest :) to sie mam rozpisac na 4 strony ?) dajcie znac jak wyjdzie gdzies na DVD. A pozniej narzekaja ze ktos nagrywa w kinie i udostepnia.

ocenił(a) film na 10
Matus_2

ja tez chce go wreszcie na DVD, nie musza wydawac masy plyt wystraczy tych kilka dla nas;)

Matus_2

Po obejrzeniu tego filmu z zachwyceniem czekałem na jakieś krążkowe wydanie. Lekko zirytowany wysłałem maila do UIP (niby producenta tego filmu), ale przekierowali mnie do Zoom Media (www.zoommedia.pl) Dzisiaj posłałem list z zapytaniem i będę dalej cierpliwie czekał. Proponuję również masowe zapytania, aby wymusić odpowiedź i jakąś reakcję. Nie wiem, jeżeli na kasce im nie zależy to niech dołączą krążek do jakiegoś czasopisma i puszczą w obieg. Ja muszę mieć ten film :D
Pozdrawiam

Matus_2

Jeśli w tym roku nie wydadzą go na dvd... To się wścieknę. Odkąd wyszłam z kina po obejrzeniu tego filmu wciąż czekam na niego na płycie!!! No, może trochę przesadziłam^^
Ale przesadza ogrodnik, a ja chcę ten film...

Matus_2

jestem za :) Szyc to moj ulubiony polski aktor a Grochowska tez niczego sobie :)

Matus_2

Odpowiedź z Zoom Media, na pytanie kiedy Południe - Północ wyjdzie na krążku:

Maria Anna Karwowska
Prezes Zarządu
+48 xxxxxxxxxxx
mail to: xxxxxxxxxx@xxxxxxx.pl

Kino Studyjne może zrobić seans publiczny, pozdrawiam , Marta Karwowska

Dane wyiksowałem, bo i tak nikomu się nie przydadzą, a kina studyjne można znaleźć w wielu miejscowościach w Polsce -> http://www.kinastudyjne.pl/

ocenił(a) film na 10
LukeR_2

No to jest już coś jakby bardziej konkretnego. Ale muszę przynać, że osobiście znacznie wcześniej /bez kontaktowania się z 'Zoom Media'/ pytałem o możliwość wyświetlenia filmu "Południe-Północ", w jednym z kin łódzkich gdzie odpowiedziano mi wtedy, że takiej możliwości nie ma ponieważ jest tylko kilka pojedynczych kopii tego filmu, z których kina mogą skorzystać. Z tym, że nie mają dostępu to kopii tego filmu.

Oprócz tego uzyskałem też z pewnego źródła, iż można próbować w Telewizji uzyskać ten film - np. poprzez domaganie się jego emisji. Myślę, że warto wziąć to pod uwagę.

Wobec tego nadal pozostaje dopominać się gdzie tylko można o wydanie tego wspaniałego filmu na DVD.

Pozdrawiam i nadal domagam się tego filmu!

komentarz

Popieram ta inicjatywę.
Chętnie zobaczyłbym ten film, słyszałem że jest bardzo dobry.
Tyle czasu już minęło od premiery w kinie, a tu nic nie słychać, żeby kiedykolwiek miał się ukazać na DVD!!

Producentką chyba powinno zależeć, żeby obejrzało go jak najwięcej osób.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Matus_2

Zdecydowanie ja się dopisuje. Mimo, iż niebawem pokaża ten film w TV (z czego jestem bardzo rada), to licze ze wydadzą tak wyjątkową produkcje na DVD. Takie filmy to perełki polskiej filmoteki.

ocenił(a) film na 10
Klaux

Telewizja pokaże ten film?! To by było wspaniale! Czy wiesz już kiedy ten film ma być emitowany i na którym programie?

Oczywiście nadal popieram także tutejszą akcję mającą na celu wydanie tego wspaniałego filmu na DVD.

pozdrawiam,
P.s: Cieszę się, że w już coś się ruszyło w sprawie tego filmu :-)

ocenił(a) film na 8
Matus_2

Ja też chcę. Jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Gorąco polecam. Świetna fabuła, aktorstwo no i przecudowna muzyka, której można słuchać godzinami.

Matus_2

Film jest kapitalny.Dwa razy byłem w kinie.

ocenił(a) film na 9
Matus_2

Właśnie go oglądam i jestem nim zafascynowana. Gratuluję reżyserowi i całej ekipie twórców i odtwórcom wszystkich ról !!!

Katarynka_4

ja też chcę DVD!!!!! piękny film :)

ocenił(a) film na 9
Matus_2

Poszukałem, poszperałem i ... potrzebuję tego DVD :)

staszpio

Czyli jednak nie wyszedł na DVD.... A szukam go już kilka dni! Zdecydowanie jestem za tym, żeby wyszedł na DVD.

ocenił(a) film na 4
malgorzata_9

Pani Małgorzato - jest rip tego filmu z TV w sieci na Osiołku pod hasłem:

Poludnie-Polnoc.2006.PL.TVRip

Pozdrawiam serdecznie.

Iron_Idem

Dzięki za informację :)) Przegapiłam w TV niestety a DVD jak nie było, tak nie ma..

Matus_2

Ja też chcę na DVD!! ;(

MsJustysia

może by jakąś petycję stworzyć i zebrać kilkaset podpisów < znajomym powysyłać do podpisania> może wtedy wzięliby pod uwagę wydanie DVD bo ja sobie swoich zbirów bez tego filmu nie wyobrażam !!!! zna się ktoś na tych petycjach ??

Matus_2

Jeśli chcecie ŚCIĄGNĄĆ, to musicie się zarejestrować na www.nedds.pl ;)

Zarzucam LINKA:)
http://nedds.pl/Poludnie-polnoc-2006-t94058.html&gopid=277078#entry277078

Pozdrawiam;)

ocenił(a) film na 10
lucja_lubera

przyznam wprost: ściągnąłem ten film za pomocą moor hunt'a. nie jestem zadowolony z tego co zrobiłem, a zrobiłem to tylko dlatego, bo DVD jest niedostępne w sprzedaży NADAL. Nie mniej jak się jednak coś stanie i się pojawi (w co wątpię), kupię i postawię na flagowej półce całej mojej kolekcji filmowej. I będę z tego dumny.

Taka jest właśnie polityka polskiego kina. wstyd. Ale nie ma tego złego, ponieważ nie wydaje mi się, aby to ekipa filmowa była winna braku tego filmu w sklepach tylko nikt nie podjął się dystrybucji. Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny reżyserowi, jak i aktorom w ów filmie występującym za to, iż dzięki nim miałem przyjemność doświadczyć czegoś, czego raczej drugi raz już tak dobrze wspominać nie będę.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Matus_2

Dla tych ktorzy pragna za wszelka cene obejrzec ten film
http://www.osiolek.com/?id=20202

ocenił(a) film na 8
homerowa

ja też czekam na dvd, może kiedyś wyjdzie

messi1914

Według mnie to numer jeden polskiego kina. :) To jest chore żeby nie można było doczekać się wydania na DVD. Otwarcie mówię iż jestem ZMUSZONA ściągnąć ten film a nie kupić. Przykro mi. Przykre również jest całe polskie kino gdzie trzeba oczekiwać na pojawienie się jakiegoś wyjątkowego filmu. Większość dobrych filmów nie jest grana w polskich kinach w ogóle. Myślę że to nie jest normalne.

ocenił(a) film na 9
WomanOfPeace

Nic nowego nie napiszę. Ukłony w stronę twórców. Film mam od osiołka, myślałem, że to będzie kolejny gniot-polska komedia romantyczna, a tu miłe zaskoczenie. DVD już pewnie nie wyjdzie. Brak promocji takich filmów to skandal przez duże S, dystrybutorzy wolą napychac sobie kieszenie kapuchą z filmy typu Lejdis, a ty człowieku jak chcesz obejżec film na poziomie, ze świetnym aktorstwem to jedź na festiwal, lub czekaj, aż puszczą w TVP2 o północy w środę, a o szóstej trzeba wstac do pracy. Masakra.

ocenił(a) film na 9
dezertx

rewelacyjny. jeden z najlepszych polskich filmow wyprodukowany w ostanich latach. sciagam go, ale bardzo chetnie kupilabym go na dvd...

ocenił(a) film na 8
Spinella

Witam. Mi tez podobal sie ten film. Ambitne kino nie jest zbyt popularne w Polsce. Chociaz jak widac po postach powyzej sa ludzie ktorzy z checia widzieli by wiecej takich filmow. A jak juz jakis sie ukarze, to trudno go zobaczyc. Filmy nie maja dostatecznej reklamy, wiec trodno o nich uslyszec. A jak juz sie o nich dowiemy to trudno je zdobyc. Prawdziwy Underground w przeciwienstwie do masowej nijakiej Popkultury. Nie rozummiem dlaczego TVP czy wytwornie filmowe nie moga utworzyc strony ze zbiorem polskich filmow z ktorej mozna by bylo za oplata sciagnac film??!! Dla tych co chcieliby zobaczyc ten film jak i inne wymieniane powyzej polecam poszperac na chomikuj.pl

ocenił(a) film na 10
sayder

Ja osobiscie przestałam już czekać az ten film wydadza na DVD. Sciagnęlam film torrentem! i jestem szczesliwa posiadaczka tego niesamowitego, wzruszającego filmu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones