PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8847}
6,7 3 052
oceny
6,7 10 1 3052
Pożegnanie z Marią
powrót do forum filmu Pożegnanie z Marią

Pamiętam, że książka Borowskiego bardzo mi się podobała i wywołała duże wrażenie. Film natomiast spłyną po mnie jak po kaczce i w ogóle do mnie nie przemówił (mimo że jest to "luźna" adaptacja). Scenografia była jakoś kiepsko odwzorowana, w ogóle nie czuło się, że rzecz dzieje się podczas wojny, wszystko było jakieś takie "umowne". Jędrzejewski grający Niemca (mówiący de facto z polskim akcentem) także popsuł efekt całości.
Agnieszka Wagner była niewyraźna i bardzo bierna (choć może taka miała być). Jamróz nie przekonała mnie ani trochę, że jest Żydówką (jedynie chyba jej czarne włosy, ciemne oczy i wielki nos). Poza Szaflarską większośc obsady nie pasowała mi do tego filmu.

ocenił(a) film na 6
south-of-heaven

Popieram, dla mnie te postaci, o ironio w ogóle nie miały w sobie życia. Ich dialogi, były takie bez emocji, puste wręcz. strasznie szkoda, bo książka jest naprawdę dobra, porusza ważny temat i być może film, by zachęcił co poniektórych do zainteresowani się książką, historią, ale w takim wykonaniu, marnie to widzę..

ocenił(a) film na 7
south-of-heaven

Pójdę pod prąd i powiem, że film spodobał mi się bardziej od opowiadania. Doceniam dzieło Tadeusza Borowskiego, aczkolwiek może przez to wolę film, że estetyka zimnej poezji bardziej przemawia do mnie niż estetyka zimnego pragmatyzmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones