PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32430}

Pocahontas II - Podróż do Nowego Świata

Pocahontas II: Journey to a New World
5,6 27 734
oceny
5,6 10 1 27734
Pocahontas II Podróż do Nowego Świata
powrót do forum filmu Pocahontas II - Podróż do Nowego Świata

Wierzę w tę pierwszą wielką, epicką miłość. Strasznie zawiodłam się na Pocahontas, patrząc jak zostawia Johna Smitha i trzy sekundy później rzuca się w ramiona jakiejś ożywionej kłody (mówię oczywiście o Rolfie). Dla mnie ta kontynuacja to jakiś koszmar, znaczy się niby wiem, że oni się chcieli trzymać faktów historycznych, ale - do jasnej-ciasnej - to jest tylko bajka dla dzieci!!!
Życzę powodzenia rodzicom, którzy będą musieli wytłumaczyć dzieciom, dlaczego ich kochana indiańska księżniczka przestała kochać Smitha, albo dlaczego Pocahontas ma dwóch chłopaków...

ocenił(a) film na 6
anka115

Dzieci raczej potraktują to jako przyjaźń,a miłość pozostawią sobie raczej na nieco starsze lata dzieciństwa.

ocenił(a) film na 6
anka115

Ja byłam zawiedziona jako dziecko ,że nie wybrała Smitha ale jako dorosła kobieta patrze na to zupełnie inaczej .Pierwsza miłość prawie nigdy nie jest ostatnią .Pocahontas miała wtedy jakieś 13-15 lat i To była jej pierwsza ,szczeniacka miłość ;) Z czasem ich drogi sie rozeszły .Nie chodzi tu tylko o odległość ale różnice w poglądach i odmienne priorytety. Każdy dorosły człowiek wie jak trudno jest żyć z kimś zupełnie różnym , o odmiennych priorytetach gdy my patrzymy w prawo a druga osoba w lewo .Smith nigdy nie rozumiał jak ważna dla Pocahontas jest ziemia z której pochodzi ,jej bliscy i kultura . Już w pierwszej części piosenka ,,Kolorowy wiatr'' pokazała ich zupełnie różne spojrzenia na świat .Druga część tylko umocniła mnie w przekonaniu ,że oni do siebie nie pasują.Opłakiwała go wiele czasu a on nawet nie pokusił sie o napisanie listu ..pewnie ze strachu .Wolał też ukrywać się przed Królem niż zmierzyć sie z zarzutami.Facet lubił uciekac od problemów i marzył o beztroskim odkrywaniu nowych lądów z dala od całego zamieszania .Pocahontas i Rolfie pokochali sie dojrzałą miłością ,patrzyli w tym samym kierunku . Rolfie nigdy nie namawiał jej do ucieczki ,nie prosił by chroniła siebie i zdradziła swój lud bo wiedział,że jest wojowniczką i będzie walczyła do końca o to w co wierzy i co kocha. Kochał ją taką jaka jest i wyruszył z nią do jej świata a nie zamykał sie na niego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones