PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1159}

Podwójne życie Weroniki

La Double vie de Véronique
7,5 48 705
ocen
7,5 10 1 48705
6,8 22
oceny krytyków
Podwójne życie Weroniki
powrót do forum filmu Podwójne życie Weroniki

Inny niż wszystkie

użytkownik usunięty

Z jednej strony fantastyczna muzyka i piękne zdjęcia, z drugiej mnogość niezrozumiałych symboli i
dziwnych scen, strasznie ciężki, według mnie troszkę smętny. Z pewnością jest w nim coś
niezwykłego i intrygującego, ale mi się po prostu nie podobał. Mimo sporych oczekiwań, to (niestety)
najsłabszy film Mistrza Kieślowskiego jaki do tej pory widziałem.

mam podobne odczucia, mimo iż porusza dość ciekawy wątek - jak by wyglądało nasze życie i czy ujawnili byśmy talenty w innych okolicznościach niz tych w których żyjemy - mimo iż aktorka, himpotyzująca muzyka przyciąga do ekranu za dużo jest symboli, za mało wypełniacza - detali z życia Weronik, podobieństw i różnic możliwości porównania ich życia, film zwyczajnie nuży

ocenił(a) film na 5

Podpisuję się pod Twoimi słowami. Choć sam temat poruszany w filmie jest ciekawy, to nie został on przedstawiony w sposób interesujący i poruszający, jak choćby "Dekalogi". Świetna muzyka, świetny reżyser, świetna aktorka. A mimo wszystko to jakoś nie zagrało.

ocenił(a) film na 10
Justyna0810

Pozwolę sobie mieć zdanie lekko odmienne. ;-)
Dla mnie cięższe w odbiorze były właśnie "Dekalogi" .
"Podwójne życie Weroniki" natomiast mnie zachwyciło i do dzisiaj pozostało jednym z moich ulubionych filmów.
Co do odtwórczyni tytułowej roli uważam , że była znakomita.
Z tego co wyczytałem to do tej roli w planach były dwie inne znakomite aktorki : Andie MacDowell i Monica Bellucci.
O ile tą drugą doskonale jestem sobie w stanie w tej roli wyobrazić , to Andie zupełnie mi - przy całej do niej sympatii - jako Weronika nie leży.
Więc jak dla mnie dobrze , że zagrała Irene Jacob.
Muzyka w filmie jak dla mnie genialna .
Ale świetna muzyka w filmach Kieślowskiego była niemal jak jego sygnatura ;-)

ocenił(a) film na 5
nightgale

Filmy Kieślowskiego są o tyle specyficzne, że mimo mojej piątki, w pełni rozumiem Twoją dziesiątkę, i jakoś nie czuję się "oburzona" z tego powodu ;) Co do "Dekalogów" pamiętam jak obejrzałam Dekalog I i przez parę dni wręcz nie mogłam się pozbierać. Obejrzałam już tyle filmów że ciężko wywołać u mnie takie reakcje. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Justyna0810

W powszechnej opinii najcięższym w odbiorze jest "Dekalog 5"
Fakt jest drastyczny i ciężki.
Co dziwne mnie bardziej "trząchnął" "Dekalog 1"
Po nim faktycznie dochodziłem ze dwa dni do siebie.

ocenił(a) film na 3

Racja,bardzo ciężki,ale w tym wypadku to jego wada.

Zgadzam się. Ja dodatkowo strasznie się jeszcze wynudziłam, tylko czekałam na koniec. Miałam wprawdzie nadzieję na ciekawe zakończenie, no ale cóż...

ocenił(a) film na 9

"Niezrozumiałych"... A próbowałeś nie próbować zrozumieć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones