PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1159}

Podwójne życie Weroniki

La Double vie de Véronique
7,5 48 705
ocen
7,5 10 1 48705
6,8 22
oceny krytyków
Podwójne życie Weroniki
powrót do forum filmu Podwójne życie Weroniki

Podwójne życie...

ocenił(a) film na 3

Jeśli widzę, dajmy na to, pomidora ze śmietaną leżącego na stole w kuchni. Interpretuję go jako pomidora ze śmietaną. Dochodzę do wniosku, że mogę go zjeść, bo jest to pomidor ze śmietaną. Nie widzę w nim np. szpinaku, wątróbki, czy innego drugiego dna. Jest to zwykły pomidor ze śmietaną.
Jeśli widzę film, dajmy na to, "Podwójne życie Weroniki". Sceny w nim zawarte, interpretuję jako sceny w nim zawarte. To, że Weronika (Francuzka) po spotkaniu faceta życia, wraca do ojca, staje przy drzewie i go dotyka, można, owszem, interpretować na kilka sposobów. Może cierpi na jakiś rzadki zespół chorobowy i co jakiś czas się "zawiesza". Może szuka robaków w korze. Nie wiem, co autor miał tu na myśli.
Niektórzy uważają, że tacy jak ja to nieczułe lub młode lub posiadające IQ<80 buraki. Czemu ludzie, którzy zachwycają się tym filmem, na ulicy wyglądają całkiem normalnie? Powinni przecież zachwycać się fakturą chodnika, najlepiej go podotykać w sposób, w jaki Weronika dotykała wspomniane wyżej drzewo.
Film, za samą wartość artystyczną (zdjęcia + muzyka) oceniam niestety miernie.

ocenił(a) film na 9
dusew

Ty już lepiej pozostań przy tych pomidorach ze śmietaną... Pokrój, posól, tylko przestan pieprzyć...

dusew

Niejednokrotnie zachwycałem się fakturą czegoś. Może nie chodnika ale drzewa, drewnianego mebla tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones