Podwójne życie

The Beaver

2011 1 godz. 31 min.
6,5 12 121
ocen
6,5 10 12121
8 916
chce zobaczyć
{"rate":6.33333,"count":3}
powrót do forum filmu Podwójne życie
  • Obejrzałem ten film, po wcześniejszym zachwalaniu przez znajomych. Starałem się wkręcić
    w fabułę i wczuć w sytuację jaka ma miejsce w filmie. Bardzo lubię Foster, raczej nie
    przepadam za Gibsonem, ale nie w tym rzecz. Film do mnie nie przemawia, ni cholera nie
    wiem co miałoby być w nim ambitnego - to apropos innych głosów na FW. Pomimo
    podjętego tematu, przedstawiono go w dość banalny sposób.Wydaje mi się, że nie
    zważając na dobrą grę aktorską Gibsona, obraz jest strasznie płytki. Starałem się, ale nic z
    tego nie wyszło, szkoda. Spróbuje obejrzeć go jeszcze raz, może dostrzegę w nim coś
    wyjątkowego.

• dzungo ocenił(a) ten film na: 5

czlowiek_ciasto według mnie to właśnie kiepska gra aktorska Gibsona... wyraźnie odczuwalna determinacja wypalonego aktora :(

• Vena_Poetica ocenił(a) ten film na: 5

dzungo Właśnie to napisałam w opisie oceny; miałam wrażenie, że Gibson męczy się, grając w tym filmie!

• pozman ocenił(a) ten film na: 3

czlowiek_ciasto Umęczyłem się na tym filmie jak...bóbr, hahaha.Porażka jak dla mnie. rozmemłani ludzie, którym w dupie źle. Depresja, sresja. Nie dał mi film żadnej odpowiedzi jak sobie z depresją poradzić. Uciąć rękę?

• chapy ocenił(a) ten film na: 8

pozman Jeśli szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z depresją to idź do psychiatry. On powinien Ci pomóc. Btw. rękę zostaw w spokoju

chapy Szukałem odpowiedzi w filmie i mi jej nie dał. A nie, że ja mam depresję. Nie zrozumiała osoba.

pozman Przecież nie był to żaden film instruktażowy na radzenie sobie z depresją, a ostatnią rzeczą jaką mógłbym zrobić to doszukiwać się odpowiedzi na to. No ale głodnemu chleb na myśli.

chapy Chwila, chwila. Film mówi o depresji. Sam ten temat przywołuje do tablicy, pokazuje ją widzowi. I co dalej? Uciąć rękę. Teraz rozumiesz?

pozman Nie rozumiem. Idąc tokiem Twojego myślenia przykładowo po obejrzeniu filmu Horrible Bosses, w którym to 3 przyjaciół chce zabić swoich szefów bo ma z nimi problemy, mam zrobić tak samo czyli zabić swojego bo też mam z nim problem. Filmy nie są tworzone po to byśmy postępowali wg scenariusza. Bądźmy poważni.

chapy Złe porównanie. Komedia i dramat to jednak nie to samo. A swoją drogą w żartach często uśmierca się swoich szefów. W żartach dodaję i podkreślam.

pozman Już zrozumiałem. Próbujesz doszukiwać się odpowiedzi tylko w dramatach bo tylko one pokazują jak powinieneś żyć, natomiast filmy komediowe traktujesz jako żart z którego nie czerpiesz inspiracji. Jak dla mnie wszystko już zostało wyjaśnione, no chyba że chcesz się jeszcze z czegoś uzewnętrznić.

chapy I ja tak uważam, w końcu to forum o filmach, a nie psychologiczne:)

• Witcher1990 ocenił(a) ten film na: 7

pozman Chyba nie zrozumiałeś filmu. Problemem Waltera było to, że nie nie mógł się dogadać ze swoim ojcem, nienawidził go. Oddał mu w kierownictwo firmę z której prowadzeniem nie mógł sobie poradzić. Dodatkowo nie mógł się dogadać z synem i wpadł w depresję. Bóbr był jego drugą osobowością to już schizofrenia. Jego syn nie chciał być taki jak Walter przez co eliminował po kolei podobieństwa do niego. Jedno z nich na tablicy było o tym, że nie nienawidził swojego ojca tak jak Walter swojego ojca. Walter po prostu poświęcał za mało uwagi swojemu synowi bo sam pewnie był ignorowany przez swojego tatę dlatego Porter też wpadł w depresję. Żaden z nich nie umiał wyjść z tego błędnego koła i nawet druga osobowość Waltera (Bóbr) nie był w stanie nawiązać kontaktu z synem. Stalo się to dopiero po pozbyciu się Bobra i rozwiązało problem depresji u syna i ojca. Zobacz też podziemny krąg i jak w tym filmie koles poradził sobie ze schizofrenią

Witcher1990 bla bla bla

• dzungo ocenił(a) ten film na: 5

Witcher1990 Wydaje mi się, że wszyscy ten film zrozumieli. Nie ma tu nic skomplikowanego, co wymagałoby tak obszernego wyjaśnienia typu "co poeta miał na myśli", które nam zaserwowałeś. Jeśli coś się komuś nie podoba - nie oznacza to niezrozumienia tematu. Ja ze swojej strony podałam powód niskiej oceny filmu - kiepska gra aktorska Gibsona.