PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8739}

Podwójne uderzenie

Double Impact
6,4 14 348
ocen
6,4 10 1 14348
6,0 4
oceny krytyków
Podwójne uderzenie
powrót do forum filmu Podwójne uderzenie
AdamBayern01

Napisy coś więcej...

akron

napisz...

ocenił(a) film na 10
akron

Ale co konkretnie? Moje zdanie na temat tego filmu, czy konkretnie o tej roli?

AdamBayern01

"Podwójne uderzenie" i "Maximum ryzyka" w tych dwóch filmach zagrał braci bliźniaków. Oglądałeś ten drugi film żeby mieć porównanie, pytam z ciekawości ?

ocenił(a) film na 10
akron

A jak można porównać oba te filmy, skoro w ,,Maximum ryzyka'' jeden z bliźniaków, granych przez Vana został zamordowany?

ocenił(a) film na 10
karoman4

Też w sumie się zdiwiłem. Przecież Van Damme w Mksimum Ryzyka chciał raczej zasłynąc z genialnego filmu sensacyjnego, a nie podwójenj roli :)

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Otóż to. Zwłaszcza jeżeli chodzi o sam fakt porównania ich pod względem podwójnej roli. W ,,Maximum....'' nawet nie było okazji, by zobaczyć podwójnego Vana w jednym momencie, a w ''Double Impact'' był takie momenty.
Ale w sensie akcji to można i owszem. Jak dla mnie oba są na tym samym wspaniałym poziomie. Akcja jest wartka i ciekawa ;-)

ocenił(a) film na 10
akron

Jasne, już Ci opisuje moje zdanie, więc... W filmie z 1996r. pt. Maksimum Ryzyka podwójna rola Van Damma nie była zbyt dobrze pokazana. Van Damme zagrał na początku filmu uciekiniera, który ginie. W następnych momentach filmu widzimy już tyko brata zabitego. Van Damme krótko mówiąc tutaj nie chciał się wykazać pod względem podwójenj roli, lecz pod względem dobrej produkcji sensacjnej z elementami akcji, co moim skromnym zdaniem bardzo mu to wyszło. Co do wszystkich podwójnych ról, zawartych w Van Damma karierze, pamiętam powyższe Podwójne Uderzenie, Replikanta i ewentualnie Zakon. Do tej ostatniej produkcji nie będę wracał. Nie była ona specjalnie udana w karierze JCVD, z resztą Van Damma poprzebierał się za Araba, by uciec przed policją - taka jest jego podwójna rola, czyli zerowa. Co do Replikanta, uważam go za całkiem udany film, jeżeli chodzi o umiejętności aktorskie. Van Damme zagrał tam dwie różne postacie - czarny charakter i postać pozytywną. Moim zdaniem mu to bardzo wyszlo, zagrał bardzo przekonująco i jak na swój wiek (41 lat) - bardzo energicznie. Szczególnie akcja w sali szpitalnej mi się bardzo podobała - Van Damme ku takiego wieku, w tak świetnej formie! Co do Double Impact - podwójnego uderzenia. Uważam to za najlepszy film Van damma pod względem podwójnej roli. Spisałsię on rewelacyjnie pod względem aktorstwa - zagrał dwie różne role o dwóch odmiennych charakterach. Takie coś świetnie zagrał Eddie Murphy w Głupi i Głupszy - to tak tylko dodaje w kwestii genialnego porównania. Nie dość jeszcze, że Van Damme spisał się świetnie pod względem podwójnej roli, to jeszcze fabuła tego filmu zasługuję na szerokie uznanie. Wciąż uznaje, że najlepszy film Van Damma to Nieuchwytny Cel. Ale jeżeli chodzi o podwójną rolę Van Damma - to Double Impact u mnie ma numer 1.

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Mogę Cię poprawić? ;-) Eddie Murphy zagrał podwójną rolę w ''Gruby i chudszy'' ;-D

ocenił(a) film na 10
karoman4

Przepraszam, pomyliłem tytuły :) Dzięki Kasiu ;)

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Nie ma za co ;-D Musimy sobie pomagać ;-)

ocenił(a) film na 4
karoman4

A ja Ciebie poprawie hihi, to nie była podwójna rola w wykonaniu Eddiego. On w tamtym filmie wcielał się jak dobrze pamiętam w 7 bohaterów.

ocenił(a) film na 10
Sparow5

A ja ten film już dawno oglądałam i mogłam przeoczyć to.
Dziękuję za poprawienie mnie ;-)

Sparow5

Murphy zagrał całą rodzinę "klumpów", tak na marginesie w pierwszej części zagrał tego przypakowanego wyśmienicie (dałem się nabrać, że to nie Eddie), w drugiej zdecydowanie gorzej.

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Ten film najlepiej pokazuje, że Van Damme jest bardzo dobrym aktorem.

ocenił(a) film na 8
AdamBayern01

Bez watpienia najlepszy van damma jesli chodzi o podwojna role miał jescze później replikanta film niezly ale ten jest lepszy duzo akcji i to dzieki własnie braciom van damm bardzo dobrze pokazał ze potrafi zagrac dwie rozne osobowosci w jednym filmie i to jeszcze różnorakie :):):) super patrzy sie na zemste blizniakow na zabojcow rodzicow mimo ze film ma 21 lat na karku i jak alex wiecznie prawie do konca filmu mowi ze jego brat jest ciota nie moze sie przekonac podoba mi sie gra van damma jako alex taki stanowczy pewny siebie wiedzący czego chce przeciwienstwo chada to pokazuje ze jest wszechstronnym aktorem

AdamBayern01

Zgadzam się. Pod względem podwójnej roli jest zdecydowanie NAJLEPSZY!

AdamBayern01

Dopiero go sobie przypomniałem ,jeden z lepszych filmów Jeana plus świetna kreacja czarnych charakterów i G Lewisa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones