PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816826}

Polar

5,7 31 547
ocen
5,7 10 1 31547
3,6 5
ocen krytyków
Polar
powrót do forum filmu Polar

Znakomity. Czułem się jakbym oglądał wariacje wokół postaci Chucka Norrisa i Charlesa Bronsona. Ogólnie twórcy robią sobie żarty z filmu od początku. Luz jakiego trzeba tego typu produkcji

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

Dokładnie to samo pomyślałem. Wreszcie coś nowego. Świetne zakończenie.

JohnTheBrave

5/10 zupełnie niepotrzebny czarny humor i groteska zupełnie niepasujący do tego ciężkiego klimatu , widać że netflixowy komisarz namieszał w tym filmie. Występ Madsa jedynie ratuje ten film od zupełnej katastrofy.

kadim_filmweb

tak samo uważam. film ratuje Mads + wg mnie zakończenie. urywki pojawiające się przez cały film mimo wszystko nie naprowadziły mnie, jak skończy się film.

ocenił(a) film na 5
pattielicious

Mam takie same spostrzeżenia co do tego filmu.

ocenił(a) film na 7
pattielicious

Serio? Kilka razy pokazywali jak otwiera drzwi tego samochodu w retrospekcjach. Może nie dało się wywnioskować, że akurat ta sąsiadka była w samochodzie, ale można się było domyśleć, że pewnie siedziało tak jakieś dziecko (pewnie mała dziewczynka), no bo cóż innego mogłoby sprawić, że zimno-krwisty zabójca się zawaha i będzie miała wyrzuty sumienia.

ocenił(a) film na 5
Tomek59_fw

No serio !!! Retrospekcje nie ukazywały że ktoś przeżył w ostrzelanym samochodzie, w momencie otwierania drzwi zakrwawiona, kobieca ręka osuwa się na ziemię, pełno krwi, auto posiekane kulami nic nie wskazuje że ktoś przeżył. I sam piszesz " że pewnie siedziało tak jakieś dziecko (pewnie mała dziewczynka) " więc sam na 100 % nie zakładałeś tego. Moim zdanie takie zakończenie tego filmu dodało mu kilku punktów w ogólnej ocenie ( bynajmniej w moim przypadku tak było).

ocenił(a) film na 8
bliski

"przynajmniej", nie "bynajmniej"
https://www.ekorekta24.pl/bynajmniej-a-przynajmniej/

ocenił(a) film na 5
erture

tak masz rację powinienem użyć wyrazu "przynajmniej" dzięki za szczegółowe wyjaśnienie różnicy między tymi wyrazami.

ocenił(a) film na 8
bliski

Nikt nie wie wszystkiego. Teraz już wiesz :D

JohnTheBrave

https://kzet.pl/2019/01/polar-recenzja.html

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Dokładnie, "petarda" idealnie pasuje do tego filmu! Film ma super dynamikę, fajne pomysły i jedynie trzy pomysły mi nie podeszły (czyli bardzo mało) - to, że domyślił się kiedy snajper w niego strzeli, że zostawia swoją kartotekę ze zdjęciem w hotelu (a unikał kamer) oraz walka z ochroniarzami w korytarzu po jego ucieczce (rambo style). Można było to zrobić równie efektownie ale zachowując minimum (więcej nie trzeba) rozsądku.
Polecam.

ocenił(a) film na 7
Kaagular

No z tą kartoteką, to nawet nie jak żółtodziób, ale jak debil się zachował.

Jednak walka w korytarzu mi się podobała. W końcu minimum realizmu w tych strzelaninach tzn.:
Ktoś do niego faktycznie strzelał, a nie jak to zwykle bywa ludzie z pistoletami biegną na głównego bohatera jakby to były noże (patrz np. John Wick, SinCity).
Zawodowi najemnicy nie pudłują jak Szturmowcy, tylko trafiają, dlatego musi zasłaniać się ciałami ich kolegów.

No i jakby nie patrzeć dostał 2 kulki, więc naprawdę w porównaniu do innych podobnych filmów, choć trochę udają, że ktoś z przeciwników protagonisty wie co robi.

Kaagular

I powinno mu dać do myślenia,że kobieta nie potrafiąca rąbać drzewa i jeszcze jako sąsiadka,to coś lekko podejrzanego...

ocenił(a) film na 6
Kaagular

Jeszcze pierwsza scena gdy likwidowali Jackassa. Gdy laska która odwracała ustami uwagę to ładnie wystawiła snajperowi goscia - powinnien strzelić w głowę albo serce. (chyba, że lubili się pobawić z ofiarą)

ocenił(a) film na 9
Krizer

Przecież tak właśnie celował tylko ptak zaburzył tor lotu pocisku ;)

ocenił(a) film na 2
Krizer

panienka w bikini, snajper, debile z pistolecikami, brakowało jeszcze czołgów i lotnictwa, żeby jednego gościa w gaciach(czyli bez broni) załatwić... prawdziwi zawodowcy :D

Kaagular

scena w korytarzu , wyraznie inspirowana oldboyem

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Prawda, zgadzam się na 100%, film jest mega, do tego te elementy czarnej komedii...

JohnTheBrave

Tez uwazam ze film jest zajebisty, świetnie sie bawilam ogladajac go. Mi sie nasówa na mysl polaczenie Johnego Wick'a z Punisherem. Super,polecam.

JohnTheBrave

Wahałem się, ale po twoim wpisie chętnie sprawdzę. Dzięki.

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Bardzo dobry, nie znakomity, ale to i tak znakomicie. Po ataku krytyków i zmasowanym ostrzale jedynkami spodziewałem się oczywistego gniota. Swoja drogą, co powoduje takie oceny, dlaczego np. Wick cieszy się taką estymą a Polar jest tak hejtowany

ocenił(a) film na 7
erture

Bo jest produkcji Netflix. Już od jakiegoś czasu widzę, że wszystkie filmy Netflixa dostają po dupie, choć są podobne w odczuciach co filmy największych wytwórni :(

ocenił(a) film na 8
erture

też tego nie rozumiem, ja osobiście wolę Polar od Wicka.

JohnTheBrave

Świetnie pokazali dominacje głównego bohatera nad resztą.To było piękne i chce więcej :(

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

No i goły tyłek Madsa, chyba, że miał dublera:)

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Temat wyżej robią pod siebie, że gniot (komiksiarze) :D ale rację przyznaję tobie. Mi taka konwencja przypadła do gusty i z czasem działa to na korzyść filmu.

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Świetny, piękne przerysowane postaci, i przede wszystkim dużo dystansu. Jak dla mnie rewelacja, kojarzy mi się trochę z filmami z dawien dawna ze Stevenem Seagalem, gdzie jako samotny mściciel roznosi gang rzezimieszków :) - chociaż oni chyba wtedy dystansu to tej konwencji nie mieli.

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

Pełna zgoda co do tego, że "Polar" to dobry film. Jednak uważam, że filmy z Seagalem to niższa liga. Tutaj mamy świetną kreację Mikkelsena plus kilka naprawdę mocnych scen typu "sex and violence". Tylko nie rozumiem dlaczego niektórzy recenzenci FILMWEB oceniają go na 3 lub 5.

ocenił(a) film na 2
Peter2013

jak też nie rozumiem tych ocen bo są za wysokie

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

W tym klimacie polecam również https://www.filmweb.pl/film/Przyk%C5%82adny+obywatel-2019-794622 drugie skojarzenie oprócz Johna Wicka

JohnTheBrave

Skoro pojawił się na netflixie, to z pewnością nie jest zbyt dobry...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones