PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117920}
6,7 40
ocen
6,7 10 1 40
Policmajster Tagiejew
powrót do forum filmu Policmajster Tagiejew

Policmajster Tagiejew jest panem życia i śmierci mieszkańców pogranicznego miasteczka w dawnej Kongresówce. Prześladuje i nienawidzi jednakowo chłopów i panów, za to - za grube łapówki - popiera wszelkie męty społeczne. Gnębieni obywatele, za namową młodego "buntowszczyka", studenta Horskiego, postanawiają wnieść skargę na policmajstra do gubernatora. Tagiejew dowiaduje się o tym przez swą przyjaciółkę Józię, która jest służącą u Horskich i z której policmajster chce zrobić swego szpicla, grożąc w razie odmowy zamknięciem jej w "wesołym domu ciotuni". Przypadkowo do rąk Tagiejewa dostają się papiery kompromitujące młodego Horskiego: odda mu papiery, o ile ten cofnie skargę. Tymczasem służąca Józia, która się kocha w Horskim, pomaga mu w ucieczce, sama zaś, zamknięta za karę w domu ciotuni - zabija Tagiejewa i wykrada pozwolenie na uwolnienie aresztowanej panny Horskiej. Następuje ucieczka przez znajdującą się w pobliżu granicę. Patrol strzela do uciekających. Józia zostaje zraniona.

Źródło: filmpolski.pl
Ktoś coś wie na temat jakiejkolwiek kopi ?

Neuromer

Kopia filmu jest w zbiorach Filmoteki Narodowej.

MrDeszczowy

Ja jednak czekam na reedycje na blu ray :)

Neuromer

Mnie już by wystarczyło porządne DVD... nie wymagam zbyt wiele :))

MrDeszczowy

no dobrze pójdę na ustępstwa, ale z autografem którgoś z aktorów wystepujących w filmie :D :))

Neuromer

znalazłem to, ale nie wiem na ile to jest z tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=J4inP7jYWWY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones