PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833172}
3,4 61 410
ocen
3,4 10 1 61410
3,3 31
ocen krytyków
Polityka
powrót do forum filmu Polityka

Film ogląda się dobrze, nie ma typowych przekleństw Vegowych, są wątki śmieszne ale sam w sobie film jest tragikomedią. Ma smutne przesłanie, ale chyba tego można było się spodziewać. Gra aktorska Królikowskiego, Grabowskiego, Chabiora, Kasprzykowej na fantastycznym poziomie. To perełki tego filmu. Młody Sthur miał znacznie mniejsza rolę. Zamachowski i Grabowski tak ocieplili wizerunek swoich postaci że nie zgodze się z fanatykami PIS że to film przeciwko ich partii.

billy1979

przecież w tym filmie występują sami lewicowcy. Nic dziwnego, że poszli tam zwolennicy socjalizmu. W Polce jest jakieś 10% prawicowców (wolnościowców). Reszta woli POPiS.

Maniek_39

Hmmm... zwolennicy socjalizmu są przecież wyborcami obecnej władzy, bo właśnie socjalizm [za wiki]:
"postulująca upowszechnienie świadczeń socjalnych i poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalizmu oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej.". A tak na serio, nie ma teraz w większości krajów ścisłego podziału, na zasadzie "prawica,lewica i 'środek'", z prostego i dość logicznego powodu - wyborcy. Oni także nie mają czysto lewo-prawo-etc poglądów, więc partie muszą iść za ludźmi. Może Ci się to nie podobać, ale tak jest. Warto poczytać różne, czasami nawet zabawne strony :)
Prawicapolska.pl pisze np.tak: "Niewątpliwie największym sukcesem prawicy w ostatnim czasie było zwycięstwo w wyborach prezydenckich kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Andrzeja Dudy."
I co teraz ;) ?

malgoska_6

jak dla mnie, to jest lewica (zwolennicy ścisłej kontroli państwa nad obywatelami, czyli ZUS, szpitale, szkoły, sterowanie jednostką w każdej chwili) i prawica (państwo spełnia funkcję obronną dla obywatela, broni go przed utratą wolności. Nie wtrąca się w życie, nie dyktuje, pomaga zamiast szkodzić). To jest różnica między sejmową bandą (chociaż jest kilkunastu wolnościowców w sejmie), a np. Konfederacją, która głosi właśnie prawicowe poglądy, bez domieszki lewicowej niewoli.

Maniek_39


Napisałeś "jak dla mnie...", chyba nie aspirujesz do tytułu "moje jest najmojsze" :)

Konfederacja w swoim programie raczej się nie zająknęła o pomaganiu, nie wtrącaniu się w życie obywateli, na drugiej pozycji programu stawiając sprzeciw przeciwko lgbt (czyli jednak ingerencja), ale niezależnie od tego, połowa ich programu wzbudza we mnie sprzeciw.

Liberalizacja przepisów w spr.posaidania broni? Jeszcze wyższe dopłaty dla rolników (czy można porównywać koszty produkcji rolnej w Polsce i na zachodzie?)?

Ograniczenie imigracji z państw pozaeuropejskich? Obecnie poza Ukraińcami pojawiają się różne narodowości z Azji. Spora część Ukraińców wyjedzie do Niemiec (mają tam bardzo szybkie tempo załatwiania spraw urzędowych, w PL jest dramat), kto będzie pracował?

Hasło o przywróceniu kary śmierci "dla nadzwyczajnych przestępstw"... i od razu mam skojarzenie z człowiekiem, który przesiedział niewinnie w polskim więzieniu pół życia, a poza tym, KTO będzie decydował, które przestępstwo byłoby "nadzwyczajne"? Ja tu widzę szerokie pole do nadużyć.
Utrzymanie polskiej waluty - zapytaj tych, któzy pracują w firmach, które importują cokolwiek płacąc w euro, co wolą.
Jeśli chodzi o hasełko:
"decentralizacja i debiurokratyzacja państwa" owszem, dobrze brzmi, ale czy ktoś wypowiadał się na temat konkretów? Nie znalazłam. Jestem w stanie sobie wyobrazić, jak by to mogło wyglądać, ale realizacja jawi mi się w dziesiątkach lat i ogromnych kosztach (bo każde zmiany kosztują).
Kolejne hasełko "ochrona życia ludzkiego od poczęcia" [czy to nie jest ingerencja w życie człowieka?], proszę bardzo, ale czy wiąże się to z deklaracją pomocy rodzinie, jeśli urodzi im się dziecko wymagające opieki przez całe życie? Nad Bałtykiem widziałam takiego mężczyznę, bo była to dorosła osoba, którego rodzice musieli na rękach nosić. Na pewno go kochają, nie wyglądali na osoby z problemami finansowymi (chociaż kto wie), ale ile takich rodzin stać na wyjazd na wakacje?

Miło brzmi :"likwidacja podatku dochodowego". Czy ktoś wyliczył, jaki będzie to miało wpływ na budżet?

Kwestie żydowskie [przekazania organizacjom żydowskim rekompensat z tytułu majątków pozostawianych bezspadkowo w krajach będących pod okupacją hitlerowską] to trudny temat. Gdyby to dotyczyło mnie, np. wybudowałam kamienicę, jestem Polką, Żydówką, przyszła wojna, mnie wygnano, rodzinę zabito, czy nie chciałabym dochodzić swoich praw do własności tejże kamienicy?

"Domieszki lewicowej niewoli" - ?



malgoska_6

kara śmierci powinna być tylko i wyłącznie dla brutalnych przestępstw. Wyobrażasz sobie, co muszą czuć np. rodziny zamordowanych przez Breivika? Albo rodziny ofiar Trynkiewicza? Ludzie powinni się bać popełniania przestępstw.
Na szczęście Konfederacja nikomu nie chce pomagać, bo wiedzą, że największa moc jest w ludziach. Jak ludzie nie będą okradani przez dochodowy, to mogą więcej poświęcić na pomaganie.
Wpływy do budżetu na opłacenie sądów/policji/wojska będą z VAT-u. jeżeli pozostawimy tylko VAT, to przyjadą do nas firmy z całego świata.
W Europie jedynym krajem, który robi coś dla obywateli jest Rumunia. W jedną noc zlikwidowali 102 podatki. Rok rocznie obniżają dochodowy, ich celem jest 0% :)
UE próbowała wymusić na Rumunii wstrzymanie tych obniżek.
Ochrona życia jest akurat czymś oczywistym.O aborcji powinny decydować osoby abortowane, czyli dzieci. Dlaczego mają o tym decydować osoby, które dostały szanse na życie, uśmiechanie się, marzenia. Niech każdy zwolennik aborcji sobie wyobrazi czy chciałby być na miejscu tego dziecka i zrezygnować z wszystkiego co ma. Nigdy się nie dowiemy ile wspaniałych talentów stracił świat przez te zbrodnie.
Jeżeli chodzi o rekompensaty, to Żydzi powinni się zwrócić tylko i wyłącznie do Niemiec. Tak samo jak Polska powinna wystawić fakturę Niemcom za zniszczenia. To ZSRR zadecydował o nie pobieraniu rekompensaty.

Maniek_39

Widzisz, Norwegowie mają inną, absolutnie inną mentalność. Im do głowy by nie przyszła kara śmierci wobec Breivika.

malgoska_6

wolą triumfalny uśmiech zwycięzcy nad systemem. Ten człowiek robi wszystko, żeby pokazać jaki jest silny wobec państwa. Ciekawe co myślą rodzice ofiar. Dziwi mnie, że są ludzie, którzy chcą bronić takich robaków, bo ludźmi ich nie można nazwać.

Maniek_39

Spróbuję jeszcze raz.
Mam w Norwegii koleżankę, która wyjechała tam jako młoda nastolatka. Za mężem :)
Obecnie ma 2 córki, jeden z nich w połowie studiów, druga zaczyna. Odwiedziłam ją umiałam okazję poznać rodzinę , czystej krwi Norwegów. Sądzę, że stać Cię na więcej niż powierzchowne czytanie, zawsze uważałam, że dusze artystyczne są pełne wyobraźni.

Jestem z nią w nieustannym kontakcie, jednak dopiero spotkanie na żywo pokazało, jak dużo nas dzieli.

Norwegia to kraj, w którym (w pewnym sensie i tylko z mojego punktu widzenia) ludzie są z lekka sterowani, nie wiedząc o tym. Polacy zrobili by na miejscu Norwegów pptworną awanturę w tym czy innym aspekcie, a oni nie. Choćby ten przedziwny zwyczaj, że alkohol można kupować tylko w wydzielonych sklepach, tylko w tygodniu i do 18ej. Podobno celem było zmniejszenie alkoholizmu, ale jak widziałam, to nie działa. Jest pewna różnica, z tym, co się widzi w PL. Tam prawie nie ma agresji.
Flaga stanowi u nich bardzo ważny symbol. Wolno ja wciagac na maszt tylko jeśli ktoś w danym domu ma urodziny, na noc należy zdjąć. Gdy się podniszczy, nalezy ją spalic i kupic nową.
Myślę, że mentalność Norwegów zmieniała się z czasem, gdy odkryli złoża i stali się majetnym krajem. Nie ma tam osób, które za mało zarabiają, ale nie ma też wśród większości jakoś bardzo dużo zarabiających .
A teraz o.zbrodni. Po tej masakrze kraj był w szoku, w żałobie. Ale moja koleżanka mówiła mi, czytając komentarze na fb, artykuły itd, nikt nie mówił, żeby zabić tego człowieka. 9byni uwazaja, że zabijajac go zrobiliby 5o samo, co on. Spróbuj chociaż przyjąć to do wiadomości, bez negowania ich postawy.
Gdyby ktoś z nich przeczytał Twoje słowa, nawet napisane czystym norweskim, kompletnie by nie zrozumieli, o czym Ty piszesz. Te wymagania o których wspominasz zupełnie ich nie ruszają. Oczywiście piszę o rdzennych Norwegach.

My, Polacy, mamy to do siebie, że uważamy, iż tylko nasz punkt widzenia jest słuszny. Zauważ, napisałam "my". Walczę z tym u siebie , a ułatwiają mi to podróże. Sukcesu nie mam, ale z czasem, kto wie.

ocenił(a) film na 8
Candaleon

Mi również się podobał. Świetna gra aktorska. W sumie zaczyna się jak komedia a kończy jak dramat - końcówka daje do myślenia. Film nie przedstawia jakoś źle pisu z resztą na końcu tak samo zostaje przedstawione po.

rafiirsko

Dokładnie tak. W sumie na końcu robi się smutno...

Candaleon

trafione w 10 :)

jan_nowak210

Film bardzo dobry, Najlepszy film vegi.

malyroman2006

To aż się boję o ten poziom xD

malyroman2006

Chyba pierwszy jaki widziałeś, skoro uważasz to za najlepszy film Vegi.

ocenił(a) film na 7
jan_nowak210

nic dodać, nic ująć - taki sam odbiór i ja mam

ocenił(a) film na 1
jan_nowak210

Dramatem jest to aby na takie gnioty w ogóle czas marnować i jeszcze za to płacić! Musi się wam nieźle nudzić.

ocenił(a) film na 10
billy1979

Kolejny zadowolony beneficjent 500+? Zapłaczesz, gdy Polska stanie się drugą Grecją, a twoje dzieciaki będą zarabiały mniej niż Ukraińcy.

ocenił(a) film na 3
Morgotheron

Co dzięki Zełeńskiemu wcale nie jest takie niemożliwe :D

ocenił(a) film na 10
jaszatkovsky

No właśnie. Sporo Polaków drwi i śmieje się z Ukraińców, a jak mawiają ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Zeleński stara się ograniczyć korupcję i zmniejszyć rozbuchane wydatki na administracje, choćby poprzez dekret o rozwoju usług elektronicznych.

Morgotheron

Bez przesady. Sporo wody w Wiśle upłynie zanim Ukraina wyjdzie na prostą.

ocenił(a) film na 1
Piotr_Nowakowski1990

jesli w ogole kiedys wyjdzie. A film Vegi jest dnem, jak kazdy z jego filmow...

ocenił(a) film na 6
renounce

Jest dnem? Zawsze będziecie tak pisać, a tyle ludzi chodzi. Oglądałeś chociaż?

ocenił(a) film na 6
renounce

Właśnie widzę jak ostatnio oceniałes filmy Vegi. Jak Ci się nie podobają to nie oglądaj, a oglądasz wszystkie niby.
Czyżby uczucia do pana Jarosława ci kazały tak głosować na te filmy?

Pozdrawiam serdecznie, buziaki

Soldier13

Każdy wie przecież, że filmy pana Vegi to arcydzieła polskiej kinematografii

ocenił(a) film na 1
arti2807

Pan Vegeta to duma polskiej kinematografii a Oscarow to ma juz tyle, ze nawet nie spamieta ile. O pomniejszych nagrodach jak Niedzwiedzie czy Palmy to juz nie wspomne.

Jednym slowem Pan Vegeta to duma Polski i najwiekszy Polak od czasow Chrobrego.

renounce

W przyszłości będą mu stawiać pomniki, szkoły będą nazywać jego imieniem, a po oceanach, pod polską banderą, będą pływać statki imieniem Patryk.

ocenił(a) film na 2
Morgotheron

Na razie coś gorszego drugą Grecję chcieli nam zafundować "spece" z obecnej opozycji

ocenił(a) film na 10
RocaPL

4 lata rządów PiS było gorsze od 8 lat rządów PO-PSL. Takiego wzrostu podatków i cen dawno nie było.

ocenił(a) film na 1
Morgotheron

Kto ci takich głupot napopowiadał?

billy1979

no widzisz, niektórzy nie muszą słuchać opowiadanych głupot dla mas, bo własny rozum mają...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
billy1979

wystarczy, że robią zakupy i nie żyją z socjalu

karollla_4

A jak to rozwijało się w Niemczech.

"Przed wyborami do Bundestagu w 1953, 1957 i 1961 r. wprowadzono następujące instrumenty i ustanowiono instytucje ochrony socjalnej:
- ustawę o charakterze konstytucji przedsiębiorstwa (Betriebsverfassunggesetz), która poszerzała zakres praw pracowniczych,
- zasady współdecydowania (Mitbestimmung) w przedsiębiorstwa przemysłu ciężkiego,
- fundusz wyrównawczy (Lastenausgleichfonds) wypłacający świadczenia dla poszkodowanych w czasie wojny sierot, wdów i kalek,
- dopłaty mieszkaniowe dla grup o niskim poziomie dochodów,
- rozbudowano prawa chroniące pracowników przez zakaz nieuzasadnionego zwolnienia z pracy (Kündigungsschutz), ochronę praw matki (urlopy wychowawcze) i niepełnosprawnych,
- wprowadzono zasiłek na każde trzecie i kolejne dziecko,
- rozszerzono prawa do zasiłku dla bezrobotnych i zasiłku chorobowego,
- reforma emerytalna z 1957 r. wprowadzała tzw. dynamiczną emeryturę, co oznaczało powiązanie wzrostu świadczeń emerytalnych ze wzrostem płac'."

"Decyzje dotyczące polityki socjalnej podjęte w latach 1969-
-1980, najczęściej w miesiącach bezpośrednio poprzedzających wybory do Bundestagu, obejmowały:
- dynamizację rent wojennych,
- rozszerzenie ubezpieczenia zdrowotnego na urzędników,
- wprowadzenie bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich kobiet od 30 i mężczyzn od 45 roku życia,
- zwiększenie zasiłku dla bezrobotnych do 68% płacy brutto,
- wprowadzenie pomocy socjalnej dla bezrobotnych (Arbeitslosenhilfe), zasiłku na utrzymanie ( Unterhaltsgeld), dodatku za pracę w złych warunkach pogodowych (Schlechtwettergeld),
- ustanowienie państwowych stypendiów dla uczniów, studentów i dokształcających się (Ausbildungsförderung),
- zaostrzenie przepisów wypowiadania najmu lokalu mieszkalnego,
- nowe zasady współdecydowania pracobiorców, dające im większe prawa doingerowania w sprawy przedsiębiorstwa (Mitbestimmung obowiązujące dotąd tylko w przedsiębiorstwach przemysłu ciężkiego rozciągnięto na całą gospodarkę),
- włączenie rolników w system ubezpieczenia zdrowotnego,
- reformę ubezpieczenia emerytalnego: uelastycznienie wieku emerytalnego i włączenie do systemu gospodynie domowe oraz osoby pracujące na własny rachunek,
- poprawę warunków pomocy i świadczeń dla osób niepełnosprawnych,
- wprowadzenie funduszu płacowego finansującego świadczenia na okoliczność bankructwa przedsiębiorstwa (Konkursausfallgeld),
- poprawę warunków funkcjonowania zakładowych systemów emerytalnych,
- wprowadzenie w systemie podatkowym kwoty wolnej dla osób dzietnych,
- obniżenie wieku emerytalnego dla osób niepełnosprawnych do 61 roku życia,
- wprowadzenie zasiłku rodzinnego na pierwsze dziecko, podwyższenie i uzależnienie od dochodu zasiłku na drugie i kolejne dziecko,
- wydłużenie urlopów wychowawczych i podwyższenie świadczeń pieniężnych związanych z macierzyństwem,
- ulgi podatkowe dla osób dzietnych,
- dalsze obniżenie wieku emerytalnego dla osób niepełnosprawnych/"

"Wśród decyzji, które stanowią kolejny przyczynek do utrzymania państwa socjalnego, warto wymienić choćby tylko:
- obciążenie emerytur składką na ubezpieczenie zdrowotne,
- podniesienie składki na ubezpieczenie emerytalne,
- rozszerzenie prawa do wcześniejszych emerytur,
- wydłużenie okresu otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych,
- rozszerzenie uprawnień do zasiłków i urlopów wychowawczych,
- zaliczanie okresu pozostawania na urlopie wychowawczym do wieku emerytalnego"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
RocaPL

Jak by się dobrze przyjrzeć z jakiego gniazda wylazł, to by wszystko stało się jasne.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
billy1979

No własnie widzicie tylko Popis a pis po jedno zło...To jest to samo :)

Morgotheron

Informacje o obciążeniu podatkami można sprawdzić.

"W Polsce Dzień Wolności Podatkowej wyliczany jest przez Centrum im. Adama Smitha począwszy od roku 1994. Dane te są zbierane także przez New Fundation. W poszczególnych latach przypadał on w następujące dni:
Rok_DWP według CAS_Obciążenie
1994_1 lipca_49,6%
1995_6 lipca_51,2%
1996_4 lipca_50,4%
1997_28 czerwca_49,0%
1998_22 czerwca_47,4%
1999_16 czerwca_45,8%
2000_16 czerwca_45,8%
2001_18 czerwca_46,3%
2002_24 czerwca_47,9%
2003_28 czerwca_49,0%
2004_24 czerwca_47,9%
2005_23 czerwca_47,7%
2006_24 czerwca_47,9%
2007_16 czerwca_45,8%
2008_14 czerwca_45,2%
2009_14 czerwca_45,2%
2010_23 czerwca_47,7%
2011_7 lipca_51,5%
2012_21 czerwca_47,1%
2013_22 czerwca_47,4% 1
2014_14 czerwca_45,2%
2015_11 czerwca_44,4%
2016_15 czerwca_45,5%
2017_9 czerwca_43,8%
2018_6 czerwca_43,0%
2019_8 czerwca_43,3%"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej

Proste_terminy

Sprawdzić to należy formułę obliczania wg CAS zanim zacznie się przytaczać jej wyniki.
"Centrum im. Adama Smitha oblicza DWP według wzoru:
(wydatki publiczne/produkt krajowy brutto)*365"
Rzeczywiście pokazuje to "realne obciążenie podatkowe". Zwłaszcza wobec realizowania części wydatków z zapożyczania się, ze nie wspomnę o pewnym wpływie dotacji unijnych na PKB.

"[...] datę 7 czerwca, ogłoszoną przez Instytut Kościuszki, wyznaczono w raporcie Europejskie Dni Wolności Podatkowej (J. Rogers, C. Philippe, Institut Économique Molinari) uwzględniającym wszystkie kraje UE. Autorzy liczą DWP według wzoru:
[(składki na ubezpieczenie społeczne+podatek dochodowy+VAT)/(realne wynagrodzenie brutto)]*365
W tym obliczaniu nie uwzględniono całości obciążeń podatkowych — pominięto: akcyzę, podatki od nieruchomości, zysków kapitałowych i kilkanaście innych centralnych i lokalnych danin".

bazant57

@bazant57 "Sprawdzić to należy formułę obliczania wg CAS zanim zacznie się przytaczać jej wyniki.
"Centrum im. Adama Smitha oblicza DWP według wzoru:
(wydatki publiczne/produkt krajowy brutto)*365"
Rzeczywiście pokazuje to "realne obciążenie podatkowe". Zwłaszcza wobec realizowania części wydatków z zapożyczania się, ze nie wspomnę o pewnym wpływie dotacji unijnych na PKB."

Czy po sprawdzeniu jakiś podatek nie jest liczony przez CAS?
Czy zapożyczanie miałoby nie być liczone? Dlaczego?

Obliczenia Instytuty Kościuszki nie były tu cytowane, więc można je pominąć.

Proste_terminy

"Czy po sprawdzeniu jakiś podatek nie jest liczony przez CAS?"
Ty w ogóle czytasz to, co przekopiowujesz? Formuła zakłada, że wydatki są pokryte z bieżących wpływów podatkowych i są odnoszone do PKB. Zatem jedno i drugie jest kategorią makroekonomiczną, bezpośrednio nie związaną z przeciętnym obywatelem.

"Czy zapożyczanie miałoby nie być liczone? Dlaczego?"
Bo nie są to wpływy wypracowane przez gospodarkę. Zatem odnoszenie ich do PKB będzie istotne w chwili spłacania. No chyba, że jest już źle z budżetem i pożycza się tylko na spłacanie odsetek od wcześniejszych zobowiązań. Czyli jak za schyłkowego Gierka, albo w Grecji sprzed kilku lat.

"Obliczenia Instytuty Kościuszki nie były tu cytowane, więc można je pominąć."
Pomijaj sobie co chcesz, ale właśnie te wskaźniki są bardziej związane ze zwykłym obywatelem.

bazant57

@Morgotheron "Takiego wzrostu podatków i cen dawno nie było."
@bazant57 "Ty w ogóle czytasz to, co przekopiowujesz? Formuła zakłada, że wydatki są pokryte z bieżących wpływów podatkowych i są odnoszone do PKB. Zatem jedno i drugie jest kategorią makroekonomiczną, bezpośrednio nie związaną z przeciętnym obywatelem."

Morgotheron odniósł się do kategorii makroekonomicznych: Wzrost podatków i cen.

"Czy zapożyczanie miałoby nie być liczone? Dlaczego?"
@bazant57 "Bo nie są to wpływy wypracowane przez gospodarkę. Zatem odnoszenie ich do PKB będzie istotne w chwili spłacania. "

Środki z zapożyczania wchodzą w skład wydatków sektora publicznego. Ich wliczanie pokazuje obciążenie, które ma być spłacone z podatków.

@bazant57 "Obliczenia Instytuty Kościuszki nie były tu cytowane, więc można je pominąć."
Pomijaj sobie co chcesz, ale właśnie te wskaźniki są bardziej związane ze zwykłym obywatelem."

Według ciebie pominięto podatki " W tym obliczaniu nie uwzględniono całości obciążeń podatkowych — pominięto: akcyzę, podatki od nieruchomości, zysków kapitałowych i kilkanaście innych centralnych i lokalnych danin". ", które wchodzą do kategorii makroekonomicznej podatków Morgotherona.

Proste_terminy

A co ma do rzeczy Twoja dyskusja z Morgotheronem? Usiłujesz poprzez sofizmat osiągnąć "moje na wierzchu". Podałem metodykę Instytutu Kościuszki jako właściwszą dla oceny obciążeń podatkowych zwykłego obywatela, bo o tym była wypowiedź, po której kopiowałeś hasło z Wikipedii. Okroiłeś je właśnie z tych wyliczeń, które rzekomo "można pominąć". A oni liczą bez wyszczególnionych typów podatków dla uzyskania możliwości porównania do innych krajów.

Niestety właśnie straciłem zainteresowanie dyskusją ze "słomianym człowiekiem". Nie odnosisz się do argumentów, tylko doprowadzasz wymianę poglądów do absurdu. To jest po prostu trolling. Żegnam.

bazant57

@bazant57 "A co ma do rzeczy Twoja dyskusja z Morgotheronem?"

Tezie Morgotherona o podarkach i cenach przeciwstawiono dane.
*******
1. @Morgotheron "Takiego wzrostu podatków i cen dawno nie było."
2. @Proste_terminy "Informacje o obciążeniu podatkami można sprawdzić. "W Polsce Dzień Wolności Podatkowej wyliczany jest przez Centrum im. Adama Smitha począwszy ""
*********
Pojawia się teza @bazant57
3. @bazant57 "Sprawdzić to należy formułę obliczania wg CAS zanim zacznie się przytaczać jej wyniki."
"datę 7 czerwca, ogłoszoną przez Instytut Kościuszki, wyznaczono w raporcie (...) Institut Économique Molinari
Autorzy liczą DWP według wzoru: [(składki na ubezpieczenie społeczne+podatek dochodowy+VAT)/(realne wynagrodzenie brutto)]*365
W tym obliczaniu nie uwzględniono całości obciążeń podatkowych — pominięto: akcyzę, podatki od nieruchomości, zysków kapitałowych i kilkanaście innych centralnych i lokalnych danin".
4.@Proste_terminy "Obliczenia Instytutu Kościuszki nie były tu cytowane, więc można je pominąć."
5.@bazant57 "Pomijaj sobie co chcesz, ale właśnie te wskaźniki są bardziej związane ze zwykłym obywatelem."
6.@Proste_terminy "Według ciebie pominięto podatki " W tym obliczaniu nie uwzględniono całości obciążeń podatkowych — pominięto: akcyzę, podatki od nieruchomości, zysków kapitałowych i kilkanaście innych centralnych i lokalnych danin". ", które wchodzą do kategorii makroekonomicznej podatków Morgotherona."
7.@bazant57 "A co ma do rzeczy Twoja dyskusja z Morgotheronem? Usiłujesz poprzez sofizmat osiągnąć "moje na wierzchu". Podałem metodykę Instytutu Kościuszki jako właściwszą dla oceny obciążeń podatkowych zwykłego obywatela, bo o tym była wypowiedź, po której kopiowałeś hasło z Wikipedii. Okroiłeś je właśnie z tych wyliczeń, które rzekomo "można pominąć". A oni liczą bez wyszczególnionych typów podatków dla uzyskania możliwości porównania do innych krajów.

bazant57 próbuje osiągnąć "moje na wierzchu".
Jednak metoda obliczania stosowana przez Institut Économique Molinari jest dziurawa.
Tak jest związana ze zwykłym obywatelem, że

akceptuje np.:
- VAT 179,6 mld zł, który płacą też podmioty prawne np. przy inwestycjach,
- "Jeśli droga jest publiczna, gmina może zapomnieć o odliczeniu podatku naliczonego",
- "Gmina nie będzie miała prawa do odliczenia podatku naliczonego, ponieważ nie będzie ona działać jako podatnik VAT, a towary i usługi nabyte w celu realizacji inwestycji nie będą służyć do wykonywania czynności opodatkowanych VAT."
- podatek PIT osób fizycznych 34,8 mld zł, z czego PiTem rozliczają się osoby prowadzące działalność gospodarczą (zwykły obywatel to nie jest).

pomija np.:
- akcyzę - dużą część z 73 mld zł w 2019, akcyza m.in. na energię elektryczną gospodarstw domowych, paliwa, alkohole (np. piwo)

************
Na koniec ciekawostka.

Institut Économique Molinari
"W 2006 r. Instytut uważa, że ​​istnienie i głównie antropogeniczne pochodzenie globalnego ocieplenia nie jest przedmiotem naukowego konsensusu, i przedstawia alternatywne teorie; sprzeciwia się wdrożeniu protokołu z Kioto , który uważa za kosztowny i nieskuteczny . W 2010 r. Stéphane Foucart uważa, że ​​instytut ten jest częścią francuskich think tanków „bardzo aktywnych w rozpowszechnianiu zaprzeczania antropogenicznej zmianie klimatu"
https://fr.wikipedia.org/wiki/Institut_%C3%A9conomique_Molinari


"W 2006 r. Instytut uważa, że ​​istnienie i głównie antropogeniczne pochodzenie globalnego ocieplenia nie jest przedmiotem naukowego konsensusu, i przedstawia alternatywne teorie; sprzeciwia się wdrożeniu protokołu z Kioto , który uważa za kosztowny i nieskuteczny 5 , 6 . W 2010 r. Stéphane Foucart uważa, że ​​instytut ten jest częścią francuskich think tanków „bardzo aktywnych w rozpowszechnianiu zaprzeczania antropogenicznej zmianie klimatu

użytkownik usunięty
Morgotheron

naprawde wystawiles ocene 10 tej szmirze?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
Morgotheron

nie stanie puki lewaki nie beda zadzic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones