Big Game

plakat - Polowanie na prezydenta (2014)

recenzje Redakcji

(1)
  • Finowie (z dużym udziałem angielskich i amerykańskich gwiazd) bawią się na całego. Bezwstydnie śmieją się z infantylnych schematów, jakie dominują w męskim, "dorosłym" kinie hollywoodzkim. Ale ich parodia ma charakter rubasznego przekomarzania, a nie złośliwego wyszydzania. Dzięki temu "Polowanie na prezydenta" jest bardzo sympatycznym filmem, który śmieszy i jednocześnie pozytywnie nastraja do świata. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 45%

recenzje Użytkowników

(2)
  • Prezydent w opałach

autor: kulak4 zaufany recenzent

"Polowanie na prezydenta" ma wszystko, co potrzebne, by zaliczyć się do filmów "tak złych, że aż dobrych" (lub nurtu "guilty pleasure", jak kto woli). Niestety, potraktowanie kiczowatej fabuły niemalże z grobową powagą sprawiło, iż produkcja w reżyserii Helandera jest po prostu zła (...). Dorosłych odrzuci zapewne pobłażliwe potraktowanie tematu, w przypadku młodych zaś porcja przemocy zaserwowana w trakcie seansu może okazać się gorzką pigułką nie do przełknięcia... głównie dla zatroskanych rodziców (...). Rzecz do ewentualnego zobaczenia na DVD. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 78%
  • Wiele oczekiwałam po filmie "Polowanie na prezydenta" w reżyserii Jalmari Helandera. Wyobrażałam sobie świetną sensację, w której trup ściele się gęsto, a główny bohater, niczym John McClane ze "Szklanej pułapki", dzięki odwadze i świetnemu wyszkoleniu, wychodzi cało z opresji, nieraz rzuci żartem lub błyśnie intelektem i pomysłowością. Niestety, zawód jest ogromny. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 71%
multimedia